Správní poplatky za vydání nových osobních dokladů

Informace ministerstva vnitra o fámě ohledně těchto poplatků.

Ministerstvo vnitra
odbor správních činností
Č.j. SC – 1928/2003


Praha 4. prosince 2003
Počet listů: 1


Obecním úřadům obcí s rozšířenou působností
a úřadům městských částí Prahy 1 – 22


Správní poplatky za vydání nových osobních dokladů – sdělení


            Odbor správních činností zaznamenal, že se některé články v posledních dnech zabývají nebývalým zájmem o vydání nových osobních dokladů (Právo, 25.11. 2003). Jako příklad je uvedena situace na  Magistrátu v Pardubicích, kde n oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů magistrátního odboru vnitřních věcí za jeden den požádalo o doklady 900 občanů. Podle vyjádření vedoucího odboru magistrátu je jedním z důvodů zvýšeného zájmu občanů o tyto doklady fáma o zvýšení správních poplatků z vydání těchto dokladů.


            Vzhledem k tomu, že zvýšený zájem o vydání nových osobních dokladů jsme v posledních dnech zaznamenali i na jiných správních úřadech, uvádíme v této souvislosti, že zákon č. 368/1992 Sb., o správních poplatcích, nebyl pro danou oblast novelizován, což znamená, že se k 1. lednu 2004 výše správních poplatků nemění. Dále v této souvislosti uvádíme, že případné zvyšování správních poplatků se nebude vztahovat na občanské průkazy, vzhledem k tomu, že se jedná podle zákona o občanských průkazech o povinný doklad občanů.

            S ohledem na výše uvedené Vás žádáme o sdělení této informace případným žadatelům o nový doklad.


JUDr. Zdeněk Němec
ředitel odboru

Čtěte dále:   Nabídka dlouhodobého pronájmu bytu 4+1 v Budíkově

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vánoční dárek pro čtenáře Humpoláka

Čt Pro 18 , 2003
Pro čtenáře Humpoláka jsme připravili dva malé vánoční dárečky. Tímto vám chceme poděkovat za veškerou vaší podporu, že nám pomáháte, posilujete nás, povzbuzujete a za všechna ta vaše slova chvály, které jsme od vás během tohoto roku dostali. Jsme velice rádi, že naš malý projekt, kterému věnuje redakce neuvěřitelné množství […]

You May Like

Témata