Šťastná sedmička. V Humpolci poprvé rozhodnou o penězích města

15

Kam půjdou peníze z rozpočtu. To mají letos vůbec poprvé obyvatelé Humpolce na Pelhřimovsku zcela ve svých rukou. Pokud se zapojí do finálního hlasování o participativním rozpočtu Naše město. Rozhodnou, jestli má být ve městě kuličková dráha, moderní hřiště nebo parkoviště na Rozkoši.

Inspiraci najdou na výstavě na Horním náměstí v podobě vypůjčených betonových skruží. Originální výstava trvá do konce května. Poté bude na čtrnáct dní nahrazena novou výstavou, která bude prezentovat návrhy architektonické soutěže na revitalizaci Spolkového domu. Jedná se o představení sedmi nejlepších projektů, které prošly úvodním hlasováním. „O přízeň veřejnosti se uchází projekty, mezi které patří svíčkomat, kuličková dráha, vodní prvky na Horním náměstí a v parku Stromovka, revitalizace prostranství v Rozkoši, modernizace dětského hřiště nebo přizpůsobení hřiště pro nejmladší děti,“ informoval mluvčí městského úřadu Jiří Aujezdský.

Asistentka Dana Havelková považuje za dobrý nápad venkovní kuličkovou dráhu a hřiště pro děti. Jezírko ve Stromovce nepodpoří. „Byl by to ráj jen pro tamní bezdomovce. Prali by si tam v létě prádlo a myli se tam. Na to nejsme zvědaví,“ dodala na vysvětlenou. Důchodci Josefu Růžičkovi se líbí automat na svíčky na hřbitově a fontánka na Horním náměstí. Živnostník Milan Málek podporuje úpravu parkoviště na Rozkoši pod hradem Orlík.

Město Humpolec zahájilo participativní rozpočet s názvem Naše město letos poprvé. „Jedná se o projekt, který obyvatelům města a jeho místních částí dává příležitost změnit své okolí. Stačí mít dobrý nápad, podat projekt, který schválí výběrová komise, a ukázat ho veřejnosti. Veřejná prezentace je dobrovolná. O nejúspěšnějších projektech budou rozhodovat obyvatelé prostřednictvím veřejného hlasování. Pět nejúspěšnějších projektů město realizuje ze svého rozpočtu,“ oznámil mluvčí městského úřadu Jiří Aujezdský. Hlasovat mohou obyvatelé Humpolce do konce června.

Axl

15 thoughts on “Šťastná sedmička. V Humpolci poprvé rozhodnou o penězích města

 1. Skvele, co se Hugu, Piratum a Ano povedlo! Plno veci, co trvaly x-desitek let se ted resi v jednotkach mesicu. Nejnejnej koalice poslednich let! Bez byv. mistostarosty a byv. starostky jedouuuu jako po masle.👌🏻

   1. Přesně. Je potřeba se vždy a za všechno pochválit sám neb nikdo jiný to neudělá.
    Je to fantazie jak tahle parta jede. Kdoví jestli se také pochlubí tím že, bez povolení vybudovali nový vodovod v Okružní ulici? Nebo černé stavby vadí jen v případě pivovaru? Ale za to je asi nikdo nepochválí…

 2. Jako všechno dobrý, skvělá idea, ale na rovinu – tohle nejsou stěžejní věci pro chod města. Já budu klidně žít bez vodního prvků na stromovce, radši přispěji z daní na stavební dozor, aby se neopakovaly hrůzy typu rekonstrukce Pražská apod.

 3. Opravdu mne představené varianty neoslovily, ani jedna. A to píši jako volič jiného subjektu než je nyní ve vedení a než byly v minulosti, to pro upřesnění.

 4. Kritizovat muze ten kdo si to plati. Tedy obcan ze svych dani. To je jako kdyz reknes hospodskymu ze ten blaf stoji za ovno a oni odpovi, tak si to pojd uvarit sam.

  1. Asi jste vůbec nepochopil participativní rozpočet. Neúčastnit se podáním návrhů, je jako jít do restaurace kde se vaří a platí se za vstup, nic si neobjednat, ale kritizovat souseda, že si za zaplacené peníze dovolil objednat řízek s bramborem.
   Participativní rozpočet umožňuje občanům se aktivně zapojit do proměny města, objednat si to co jim dle jejich názoru ve městě chybí
   Je škoda se aktivně nezapojit znamená to, že se dobrovolně vzdáváte možnosti měnit naše město.
   Přitom je možné, že vaše myšlenka či nápad by rozzářili Humpolec nebo místní části. Participativní rozpočet dává možnost všem občanům ukázat jak moc jim záleží na našem městě, jak přemýšlí o životě v našem města.

   Faktem je, že zde bude vždy skupinka lidí, která bude mít potřebu kritizovat sebelepší nápady i aktivních spoluobčanů, aniž by sami s něčím přišli. Bohužel si neuvědomujete, že touto kritikou jen ukazujete na vlastní prázdnotu a bezradnost. Zkuste to příště s pozitivním pohledem, třeba zjistíte, že i vy můžete pro spoluobčany něco zajímavého vymyslet. Hejtit umí každý vůl a to přeci nejste, nebo se pletu?

   1. Ale chce to do této možnosti nasypat větší částku. jinak nějaké malé projektíky moc nepomohou, myšlenka dobrá,ale bez peněz do hospody nelez, bohužel

    1. Nejdříve musí lidé pochopit, že participativní rozpočet, je tu pro ně, tzn. musí se naučit být aktivní.

     Poté to je jen o zvyšování čalstky z rozpočtu, která na PB bude uvolněna.

     Myšlenka i provedení je krok správným směrem a je super, že to zde HUGO implementuje.👍👍👍

    2. Hlavne je potreba si uvedomit, ze zminene projekty jsou zbytne. Mesto a obcane bez nich prezijou. Chodniky, cisticka…. spousta bylo slibu a vyreseno…. nic. Ale zas budou nove prolezacky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec deklasoval Starou Říši. Speřice bojují o udržení.

St Kvě 29 , 2024
V 27. kolem fotbalové divize D fotbalisté Humpolce venku vysoko porazili Starou Říši.
Fotbalistům Pelhřimova se v přípravě daří. Před týdnem zdolali Ždírec vysoko 5:0, v sobotu vyprovodili Humpolec 6:1.

You May Like

Témata