Stěna proti hluku možná vyroste

Vyhlídku na to, že nebudou ohrožováni hlukem z rušné silnice, nyní mají lidé z humpolecké Okružní ulice. „Po posledním jednání se blýská na lepší časy,“ tvrdí místostarosta Tomáš Křišťan. Spolupráci s majiteli komunikací, tedy krajem a s Ředitelstvím silnic a dálnic v Jihlavě si místostarosta chválí.

V další fázi jednání se bude konkrétně mluvit o jednotlivých protihlukových opatřeních, ale už nyní je jasné, že by v ulici, jejíž část vede kolem dětského domova, měly vyrůst protihlukové stěny. V další části ulice, která je silnicí první třídy a vede kolem koupaliště, léčebny tuberkulózy a hlavně bytové zástavby by se pravděpodobně udělal kompletní povrch komunikace a provoz by zde měl být zpomalen.
„Jedním takovým opatřením bude pravděpodobně i jeden kruhový objezd,“ přiblížil místostarosta Křišťan jednu ze zvažovaných variant řešení situace v kritickém místě.
Než se však s přípravami začne, bude se zde ještě měřit hluk, kterým provoz na silnici zatěžuje lidi. Všechna měření, která se zde zatím prováděla byla jen orientační a nyní bude následovat ještě měření hluku přímo v postižených objektech a nutností bude i měření hluku za nočního provozu.
Takto budou zpracovávána všechna kritická místa v celé zemi a na základě výsledků se pak postupně podle závažnosti jednotlivých míst začne s realizací protihlukových opatření. Záležet tedy bude i na tom, jak v porovnání s ostatními hlukem ohroženými místy skončí právě tato oblast v Humpolci.

Čtěte dále:   Humpolecké Velikonoce 2024

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Shrek ''dvojka''

Čt Lis 20 , 2003
Fionna, donkey, Shrek – they are all back. In summer 2004, they’re all back for more…. Coming Soon. Not So Far Far Away. Once upon another time… Také jste byli tolik nadšení, když jste viděli Shreka? Já ano a tenhle film jsem miloval a miluju. Mám ho doma na DVD […]

You May Like

Témata