Nemocnici v Humpolci hrozí konec

5

V Léčebně dlouhodobě nemocných se v současnosti bojí o práci šedesát zaměstnanců, kteří pečují o zdejší pacienty. Co by se po propuštění pracovníků stalo s těmito devadesáti hospitalizovanými plně odkázanými na lůžko a odbornou pomoc, zatím nikdo netuší.

Léčebně totiž hrozí, že nebude zařazena do sítě veřejných zdravotnických zařízení a pojišťovny by tak nemusely uzavřít s CTM Hospital smlouvu. Pokud by léčebna zůstala jako soukromé nemocniční zařízení, tak by si pacienti museli hradit veškerou péči sami. Tato varianta je v případě pacientů léčebny dlouhodobě nemocných zcela nereálná a rovná se tak vlastně zániku nemocničního zařízení.
Nemocnice dnes disponuje 104 lůžky a její vytížení se pohybuje kolem devadesáti procent. Na její záchranu vyvinuli šéfové CTM Hospital, která v Humpolci LDN provozuje, aktivity v podobě dopisů k rukám hejtmana kraje Vysočina, prezidenta a premiéra. Dopis zamířil rovněž do Senátu a Poslanecké sněmovny. Navíc je na záchranu nemocnice podpisována petice. Vedení CTM Hospital se snaží získat pochopení a podporu i u představitelů města Humpolce.
Nemocnice v Humpolci byla firmou zakoupena v rámci konkurzního řízení ve velmi zanedbaném stavu. Doposud do její rekonstrukce bylo investováno patnáct miliónů korun. O tyto finance by firma přišla, pokud by byla nucena provoz nemocnice uzavřít. Možnou variantou v řešení situace je také přechod na neziskovou organizaci. V tomto případě by však prakticky došlo k zestátnění a vlastník by přišel přibližně o devět milionů korun.


Ve sdělovacích prostředcích se objevila zpráva, že podobný problém hrozí i humpolecké Léčebně tuberkulozy a respiračních nemocí.

myska

5 thoughts on “Nemocnici v Humpolci hrozí konec

 1. Město by se mělo vykašlat na zimní stadión pro pár sporťáků a raději pomoci zachránit nemocnici!

  1. Jak asi? S tím město nemůže dělat vůbec nic. Jedině všemocný Dr. Rath a v podstatě jeho lidmi vedená VZP má vliv na to s kým pojišťovna podepíše smlouvu. Tohle je přesná ukázka znárodňování soukromého majetku ála ČSSD.

 2. Jen pro doplnění ,tento problem se také dotýká CTM Hospital tj.LDN-ky .Tato soukromá nemocnice také nebyla zařazena do tzv.sítě neziskových nemocnic a pokud se dobrovolně nepřihlásí tedy jinak prakticky neznárodní nedostane smlouvu s VZP což je prakticky konec.
  Pro vysvětlení nezisková nemocnice nesmí prakticky vykázat zisk ,ale veškeré ztráty jdou na její triko.Ať žije vítězný únor ala KSČMČSSD.Město s tím nadělá asi tolik jako ze špatným počasím.Somdis

  1. Příteli, trochu Vaší poznámce nerozumím. Článek přece hovoří o situaci v CTM Hospital (jejich léčebně dlouhodobě nemocných). Proč potom „jen pro doplnění ……“ ??
   Mimochodem, doufám, že ty Ráthovy nesmyslné pokusy se zdravotnictvím prohrajou ČSSD volby. Zálesák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Předprodej na NO NAME TOUR 2006

Út Bře 28 , 2006
Infocentrum Humpolec zahájilo předprodej vstupenek na NO NAME TOUR 2006. Koncert známé a populární kapely se koná nám nejblíže 21. dubna v Havlíčkově Brodě. Vstupné v předprodeji je 199 Kč, na místě pak 249 Kč. Více info o turné: http://www.no-name.sk/tour2006.html

You May Like

Témata