Studentské domácí nudle – SŠ informatiky a cestovního ruchu v Humpolci

3

V pátek 10. května 2013 se žáci naší pilotní studentské firmy ŠICR poprvé zúčastnili místních městských trhů. Po všech přípravách na tento den žáci maturitního oboru Obchodník prodali více než polovinu výrobků, na jejichž výrobě se z velké části podíleli žáci naší školy učebního oboru Kuchař.

Následující týden, v pátek 17. května 2013 jsme úspěšně doprodali výrobky na Farmářských trzích. Vzhledem k stoprocentnímu prodeji předpokládáme, že o nabízený výrobek by mohl být v příštím školním roce zájem, a proto bychom v této činnosti chtěli pokračovat i nadále.

Veškeré přípravné práce žáků maturitního oboru Obchodník se uskutečnily v rámci předmětu fiktivní firma. Náplní těchto hodin nebylo pouze připravit výrobek k prodeji, ale rovněž seznámit žáky s povinnostmi každého podnikatele při zakládání podnikatelské činnosti. Tato práce obnáší nejen založit živnostenské oprávnění, ale dokázat se vypořádat s veškerými závazky vůči ostatním institucím, které podnikatel musí při své činnosti oslovit a přihlásit se k jejich evidenci. Nedílnou součástí je evidence účetnictví od počátku až dokonce podnikání. Pro aktuální situaci jsme zvolili daňovou evidenci, na základě které jsme zjistili výši hospodářského výsledku.

Je třeba rovněž zmínit, že žáci pracují s výpočetní technikou. Sami volí námět na zpracování propagační činnosti, která se jim z hlediska mého názoru velice podařila.

Smyslem a cílem této výuky je snaha připravit žáky na reálnou životní situaci při zakládání vlastní firmy, naučit je samostatně se rozhodovat, ale rovněž dokázat pracovat v týmu.

Tímto bychom rádi poděkovali široké veřejnosti za to, že podpořila svým nákupem naši studentskou firmu a zároveň pořadateli humpoleckých trhů panu Němcovi a pořadatelce farmářských trhů pani Ing. Křížové za poskytnutí prostoru pro umístění stánku.

Nudle.JPG

Nudle2.JPG

Nudle3.JPG

Nudle4.JPG

Nudle5.JPG

Čtěte dále:   Mánesovu ulici v Humpolci čekají změny. Dle místních jen k lepšímu

Petr

3 thoughts on “Studentské domácí nudle – SŠ informatiky a cestovního ruchu v Humpolci

  1. Určitě je to záslužný počin a doufám, že žáci nabídnou své výrobky třeba i na příštích farmářských trzích, ale když se dívám na to postavení prstů levé ruky při krajání nudlí, tak mám obavy, aby mladé kuchařky nebyly brzo bez prstíků, anebo přinejmenším bez nehtů. To je učitel nebo odborný dohled nemůže upozornit, že takhle se nudle opravdu nekrájí, respektive že je to nebezpečné?

    1. Problém je asi v tom,že škola dnes praktický výcvik žákům nezajišťuje, o ten se musí postarat rodiče a hledají tak, kde dítě bude.Takže odborný dohled je pofidérní….

    2. Myslím, že to nehrozí, po laku na nehtech jistě ostří sjede. A kdyby ne, budou nudle masové:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Lanové centrum Pavouk

Čt Čvn 6 , 2013
Po podzimním zkušebním provozu začne od června fungovat Lanové centrum Pavouk v areálu v Okružní ulici nad koupalištěm Žabák Čtěte dále:   Humpolec počítá v příštích letech s velkými investicemi, i do čistírny

You May Like

Témata