Informace o plynu Ethylenoxid

4

Který má být používán v nové sterilizaci v Humpolci.

Do redakce se nám dosta velice zajímavý dokument, nazvaný „Dezinfekce a dezinsekce historických materiálů plynováním“, která obsahuje mnoho velice zajímavých informací ohledně plynů a postupů při sterilizaci. Tento text byl uveřejněn v časopise Zprávy památkové péče, 59 (1999), č. 8, ss. 265-269¨a vznikl na základě literární rešerše vypracované pro firmu ATF s.r.o. Ledeč nad Sázavou. Stejné postupy, a stejné plyny, zde zmiňované mají být využívány v podniku, který se má vybudován v Humpolci a o kterém jsme vám referovali zde na Humpolákovi v mnoha předchozích článcích.


Celý dokument ve formátu pro Microsoft Word si můžete stáhnout zde (88 kB).


Text je poměrně obsáhlý. Pro nás jsou ale důležité informace o plynu ethylenoxydu, který má být právě využíván v Humpolecké provozovně. Citujeme pasáže, které se o tomto plynu zmiňují a nám, obyvatelům města Humpolec, rozhodně nedělají radost:


„Práce s dezinfekčními plyny – formaldehydem, ethylenoxidem a methylbromidem, podléhá přísným hygienickým a bezpečnostním předpisům, takže je lze aplikovat jen na specializovaných pracovištích. „


a dále:


„Ethylenoxid způsobuje degradaci bílkovin. Patří mezi zvláště nebezpečné jedy. Je to protoplazmatický jed a je podezřelý z karcinogenity.“


Zajímavé, neníliž pravda. Nebo spíše hruzostrašné?!?!


Dále si můžete stáhnout soubor Ethylenoxid.pdf (104 kB). Tento dokument je ve formátu PDF (pro čtení použijte Acrobat Reader). Jedná se o bezpečnostní list plynu thylenoxis, kde se můžete dočíst další, velice zajímavé informace o tomto plynu.


Děkujeme za zaslání těchto podkladů. Pro zachování anonymity přispěvatele, není zveřejněno jeho jméno.

Čtěte dále:   Daniel Šimek z Humpolce zdolá Mont Blanc. Pomůže hemofilikům

Axl

4 thoughts on “Informace o plynu Ethylenoxid

  1. díky za informace , takže ten sajrajt napadá červené krvinky a způsobuje rakovinu krve – luekémii ??? to snad ty šílení úředníci nemyslí vážně , vystavit tolik lidí leukemii !!!!!!

    1. Nemáte pocit, že to bude muset někdo schválit, jestli to odpovídá předepsaným normám? Myslíte, že by příslušné úřady povolily, aby většina lidí v okolí onemocněla leukémií?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ebster-sterilizace

Pá Srp 20 , 2004
STANOVISKO MĚSTA HUMPOLEC ke sloučenému územnímu a stavebnímu řízení na stavbu „Stavební úpravy objektu na stavební parc. č. 2290 v k.ú. Humpolec. Čtěte dále:   Humpolečtí fotbalisté vyhráli v Jihlavě

You May Like

Témata