Střípky z Humpolce

Humpolečtí zastupitelé rozhodli, kdo z významných osobností získá pamětní medaili Aleše Hrdličky při příležitosti zářijového antropologického sjezdu.

Držitelé Hrdličkovy pamětní medaile:


Pavel Sukdolák – akademický malíř, grafik a knižní ilustrátor, který proslavil Humpolec daleko za hranicemi. Po celé Evropě uskutečnil více jak 50 výstav.


Stanislav Kotyza operní pěvec, významný podnikatel, mecenáš. Společně s manželkou Martou založili dobročinnou organizaci Harmony Foundation, odkud po zřícení zimního stadionu v Humpolci přišlo prvních 100 tisíc korun na jeho obnovu. Manželé Kotyzovi také věnovali kostelu sv.Mikuláše v Humpolci unikátní varhany.


Ivan Martin Jirous básník, publicista, výtvarný kritik, osobnost českého undergroundu. Za předchozího režimu strávil pro své protikomunistické názory 8,5 roku ve vězení. Je držitelem Seifertovy ceny.


 


Právě kolem schvalování medaile pro I.M.Jirouse se odehrálo nejvíce dohadů. Více informací o diskuzi týkající se kontroverzní osobnosti získáte v tomto článku: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20090710hrdlicka_medaile.html


 


—————————————————————————————————————


 


V sobotu 11.července byla v humpoleckém muzeu zpřístupněna nová expozice „Z historie loutkářství v Humpolci“.


 


V zajímavých sklepních prostorách je vystavena obsáhlá sbírka loutek, které muzeu zapůjčili manželé Kubíčkovi. Ti dříve narození jistě pamatují, že tyto loutky pocházejí z dílny dr.Kubíčka, který s dalšími ochotníky hrával loutkové divadlo v humpolecké nemocnici, v tzv.“Rudém koutku“. Pan Kubíček byl nejen vynikající operatér, ale také nadšenec, který kromě loutkoherectví sám loutky a kulisy vyráběl a pohádky tvořil scénograficky i režijně. Další loutky zapůjčil loutkář Vladimír Hůla, u vstupu pak vítá návštěvníky čtveřice téměř 90 let starých figur z dílny humpoleckého řezbáře Prügelhofa. V expozici je stvořeno z šedesáti loutek 10 pohádkových scének, kulisy namaloval Ladislav Zápařka.


————————————————————————————————————-


 


Ve čtvrtek 9.července krátce před 21. hodinou jel dosud neznámý řidič vozidla Renault Laguna od Nerudovy ulice do ulice Svépomocná v Humpolci. Na přímém úseku vozovky po odbočení nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo silnici, kde došlo k nárazu do veřejného osvětlení. Po nárazu byl sloup veřejného osvětlení vytržen z ukotvení a následně došlo k jeho  pádu na zem. Neznámý řidič z místa nehody ujel a vozidlo zaparkoval na parkovišti v ulici Blanická, kde byl vůz zajištěn hlídkou policistů z  Humpolce. Po pachateli této nehody nyní policisté pátrají. Způsobená škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Uzavírka v Humpolci: Objížďka pro náklaďáky je 50 kilometrů dlouhá

 


—————————————————————————————————————


Od pátku 10. července do neděle 12. července se konaly v jezdeckém areálu Školního statku Humpolec mezinárodní závody ve všestrannosti. Návštěvníci mohli vidět drezurní, terénní a skokové zkoušky mezinárodních závodů CIC**, CCI* a Mistrovství České republiky. Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde: http://www.vysocina-news.cz/clanek/mezinarodni-zavody-ve-vsestrannosti-probehly-v-humpolci/


 


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rasová diskriminace nebo vládní alibismus ?

Po Čvc 13 , 2009
Dnešního dne jsem obržel e-mail, který mne oslovil a proto bych jej rád prostřednictvím Humpoláka předal i Vám, čtenářům, k posouzení. Jedná se o otevřený dopis ministru Kocábovi Čtěte dále:   Staré a nemocné stromy z Humpolce zmizí

You May Like

Témata