Stromovka – aktuální informace

54

Stromovka v novém: Firma dohání skluz a město je připraveno park převzít.

Během ledna převezmou zástupci města Humpolce od firmy FIRESTA – Fišer, a.s. park Stromovka po kompletní revitalizaci. Práce měly skončit s loňským listopadem, ale zhotovitel část z nich nestihl v termínu i přes to, že byl na časový skluz ze strany města i ze strany projektanta, jímž je firma OK Plan Architects, pravidelně upozorňován. Firma tak ve stavbě pokračovala dál a podle smlouvy ji za každý den prodlení nabíhají penále. S pracemi ovšem výrazně pokročila, proto město po konzultaci s právní kanceláří park převezme k obecnému užívání, přičemž drobné nedodělky a případné vady s firmou vyřeší formou reklamací.

 

O revitalizaci významné zelené plochy v centru města se vážně hovoří především od roku 2014, kdy město Humpolec vypsalo veřejnou architektonickou soutěž na změnu Stromovky. V anonymním hodnocení vyhrál projekt firmy OK Plan Architects, přičemž zájemci z řad veřejnosti měli do roku 2018 řadu příležitostí, jak se nejen s vítězným projektem seznámit a případně navrhované opravy připomínkovat. „Park Stromovka si jako jedna z hlavních ploch ve městě zvláštní péči bezesporu zasloužil. Nutné byly i opravy už zastaralých inženýrských sítí na jeho území. Cílem se stalo park prosvětlit a vybudovat z něj místo, kde se budou scházet rodiny s dětmi, hrát si na novém hřišti, pořádat pikniky, kde se budou konat kulturní a společenské akce pro širokou veřejnost a kde se lidé budou cítit příjemně a bezpečně. Proto se zastupitelé města rozhodli věnovat jeho revitalizaci zvýšenou pozornost a já věřím, že Stromovka bude po otevření hojně navštěvovaným místem,“ mínil místostarosta Humpolce Ing. Vlastimil Brukner.

 

Při převzetí parku zástupci města a projektanta sestaví zápis s případnými nedodělky a vadami, které firma musí do stanového termínu odstranit. „Pokud to zhotovitel nestihne, začne dle uzavřené smlouvy o dílo opět platit penále. Do doby, než vše napraví, bude park nadále zaplocený,“ přiblížil místostarosta s tím, že Stromovka by se veřejnosti mohla otevřít koncem letošního května.

 

Na revitalizaci parku Stromovka vyčlenilo město v rozpočtu na rok 2018 zhruba třicet sedm milionů korun včetně DPH. Částka zahrnuje kompletní revitalizaci rozsáhlého území parku, tedy opravu inženýrských sítí, úpravy terénu, stavbu nového dětského hřiště, vybudování altánu pro kulturní a společenské akce s kavárnou, toaletami a zázemím, zřízení úvaziště pro psy a úpravu zeleně. Právě na zeleň přispěje i dotace ze Státního fondu životního prostředí ve výši 1,9 milionu korun. Na 14,8 milionu korun pak vyšla kompletní rekonstrukce sousední ulice Jana Zábrany.

 

Vlastimil Brukner zároveň poukazuje na obecný trend současné doby. „Ceny stavebních zakázek se v posledních letech ekonomického rozmachu navyšují, což pociťují i jiné obce. Zjednodušeně lze říct, že zakázek je hodně a firmy si tak mohou dovolit z nich vybírat a po letech ekonomické krize navyšovat ceny. Dnes není ani výjimečné, když se do výběrového řízení na určitou zakázku žádná firma nepřihlásí. Práce mají hodně, a naopak je tíží problémy s nedostatkem pracovníků,“ přemítal místostarosta. 

 

Mgr. Aneta Slavíková

MěÚ Humpolec

Petr

54 thoughts on “Stromovka – aktuální informace

 1. Moc tomu nerozumím… Město v lednu převezme park k obecnému užívání, ale budovat se tam bude dál, park zůstane oplocen a otevře se až koncem května!! Vlastně teď jsem to pochopil. Po dobu dodělávek nebude nabíhat penále. Opravdu šalamounské…

  1. Tak nám Kratochvíl pokračuje v praxi Kučery. Opět žádné penále a firma si může dělat co chce ! Je toto normální ? Není a ani nechci vědět co za tím je ! Vyhozených 60 mega a ještě tento šlendrián….to je na odstoupení vedení města nebo na defenestraci….

    1. Tak ale je tam formulace :
     „Při převzetí parku zástupci města a projektanta sestaví zápis s případnými nedodělky a vadami, které firma musí do stanového termínu odstranit. Pokud to zhotovitel nestihne, začne dle uzavřené smlouvy o dílo opět platit penále.“
     To pak vypadá,že v době odstraňování nedodělků penále nejsou.

     1. pokud se ale prevezme s vadami. k tomu ale nemusi dojit a penale stale bezi

     2. No to ano, ale je tam také tato věta: „Firma tak ve stavbě pokračovala dál a podle smlouvy ji za každý den prodlení nabíhají penále.“
      Možná to chce číst celé.

     3. Souhlas. Chce to číst celé. Firmě nabíhaly penále (protože stavba není předaná). Po předání bude lhůta na odstranění nedodělků a až potom začne opět nabíhat penále. A ta lhůta bude logicky do května – protože proč by se park otvíral až v květnu kdyby bylo vše hotové.

     4. Proč vůbec ten park předělávali. Nebylo to nutné. Stačilo prosvětlit a moderní WC. Nic víc. Kaváren a podobných zařízení tu existuje dost

     5. Protože tam všude byl trávník a bylo tam nas..no od psů a ještě asi byly volný peníze …..

     6. Hodně předražený exstarostův pomník !!! Zašantročil autobusák, projebal minimálně 40 mega ze šedesáti na Stromovce a připravil občany o kvalitní pramenitou vodu….. to je třeba zapsat do kroniky.
      Kdyby se na to vykašlal už před osmi lety, mohlo být v kronice, že to byl velmi dobrý starosta bez poskvrny…..

     7. Máte pravdu, proč vůbec něco dělat. Proč se vůbec o něco snažit. Lidi řvou když se něco dělá, jiný řvou když se nic nedělá. Je to těžký :))

  2. Z právní pohledu a pohledu chování řádného hospodáře naprosto nepochopitelné rozhodnutí. Dokáže někoho napadnout jediný pádný argument, proč by mělo město přebírat nedokončené dílo a následně čekat na dodělávky? To jsou opravdu takoví měkkýši, že dobrovolně udělají tento paskvilový krok, odpustí úroky z prodlení, anebo je v tom (zase) něco víc? 🙁

    1. Připadá mi, že HUGU dochází elán……prostě už o nich není nic slyšet……a bohužel za nimi není ani nic vidět…… ale jejich postoj k tomuto řešení na Stromovce by mne tedy taky dost zajímal.

     1. HUGO – Ryzner, Stromovka – druhy Ryzner – co tedy HUGO na to? Radeji nic. Do sveho strilet nebudou ne?

     2. Přesně, netahejte do toho Rýznera, který s tím nemá nic společného, ale chtějte kvalitu a tvrdos ve vyjednávání se stavební firmou od p. Bernarda, ale ten jak známo pokud se nejedná o pivovar tak si raději půjde zacvičit jógu!!! Škoda pro město!!!!

     3. Jestli se neplete tu tak Rýzner se ani nedostala do zastupitelstva, tězko s tím může něco dělat, ale pokud se tam někdo dostal s nejvíce hlasy tak je to p. Bernard, ať ten se ukáže, je přeci nedílnou součástí městské koaliace, kde HUGO opět není ( mají 4 zastupitele)
      A nechápu co dotoho taháte architekta, ten to nestavěl, to je problém stavební firmy.

     4. HUGO se pravidelně projevuje, jen nesmíte zapomenout, že mají jen 4 zastupitele. V tuto chvíli to je problé koalice, ta ho musí řešit, až bude definitivní výsledek řešení, může k tomu HUGO zaujmout stanovisko, ale opět jen váhou 4 hlasů.

     5. Ano, potvrzuji. Schválně jsem si pustil záznam z posledního jednání zastupitelstva. Spolu s p. Vystrčilem byli jediní, kdo něco rozumného pronesli. Ostatní sedí jako pecky.

     6. architekt je v komisi a byl nebo mel byt u kontrolnich dnu. Hugo zalozil Ryzner a vsechno se tam toci podle nej. Ze se nedostal do zastupitelstva je pro Humpolec jednine stesti v nestesti.

     7. Rýzner je aktivní Hranipex, 8smička, komunální politika, teď jsem si přecetl, že chce dělat soukromou školu. Nevím proč se problém Stromovky a tím i nekompetentnost vedeni města a celé koalice, přenese na Rýznera. Urgujte koaliční zastupitele ať se projeví, za to jsou placení a hlavně jsou tam dlouhodobě.

     8. Naprostý souhlas, Rýzner je úspěšný, aktivní a to hodně lidí štve. Věřím, že bude inspirovat další podnikatele a občany města, drzím mu palce a fandím jeho projektům, 8smička, škola.

     9. Ale omyl, nikde nepisu ze je to vina Ryznera! Pouze ze Ryzner nebude do Ryznera strilet. Park je projekt jednoho a Hugo (vcele s druhym) rozporovat 37 mega za parkove upravy nebude. Tot vse.
      Nehlede na to ze soucasne upravy Humpolce do kamene a zeleza bez zelenych zon naprosto nechapu. Pak se v lete jezdi a kropi pac je strasne vedro. Ale to je muj nazor.

     10. Rýzner architekt, vyhrál oficiální architektonickou soutěž na park Stromovka, vypsanou a posléze i schválenou vedením města. Rýzner majitel Hranipexu není v čele Hugo, ale je jeden z 21 kandidátů, pravda je to silná osobnost a spoluzakladatel Hugo, ale lídr Hugo je T. Voplakal mimochodem též zastupitel, to jeho hlas a dalších 3 lidí za Hugo může mít nějakou legitimní váhu.

     11. Lídrem BYL Voplakal. Ve volbách. Ty proběhly na podzim. HUGO není stranou, nemá žádné vnitrostranické orgány. Teď toto sdružení reprezentují 4 zastupitelé. Postaveni na roveň. Nečiňte mezi nimi rozdíly. K tomu mají samozřejmě širokou – a stále se rozrůstající – základnu podporovatelů.

     12. Hugu nedochazi opravdu nic, ani elan. Naopak budete prekvapen/a, co vsechno chystaji a maji v planu. Ja se s jejich zastupci setkavam a dopravam. Zkuste to taky, nez napisete takove nesmysly priste.

    2. HUGO se projevilo,když nepodpořili jeho zastupitelé návrh na cenu popelnic na 660Kč. na osobu. Zdržení hlasování znamenalo podporu 780Kč.

     1. No tak asi měli zkrátka jen jiný názor než vy. A evidentně také více informací než vy. Proto se tak rozhodli.

   1. Vypadá to na trestní oznámení a prověření hospodaření MěÚ
    ministerstvem pro místní rozvoj !!!!

    1. Tak jej podej a nepruď tady ! Nejdříve si na MÚ zjistěte fakta a pak něco komentujte. Že je cena vysoká je pravda, ale pozdě bycha honit, raději se dívejme do budoucnosti, jak bude tento park sloužit občanům města.

   2. Z právního pohledu je to zcela normální postup. Stavební firma Vás vyzve oficiálně k převzetí stavby v udaném termínu. Pokud nejsou závažné důvody bránící užívání, stavbu není důvod nepřevzít – sepíšete případné drobné závady a nedodělky, kterým určíte termín odstranění s následnými sankcemi při nedodržení.
    Nic víc, nic míň.
    Termín otevření parku, dle mého, záleží na městě.
    To, že by nikdo neuplatňoval předchozí, nebo dokonce budoucí sankce, se v článku neprezentuje a ani nikde jinde řečeno nebylo.

    frrrr

    1. Takových milionů vyhozených. Kdyby se radši opravily dlážděný kryty vozovek po městě – na těch propadaných kostkách je to opravdu otřes jezdit. No a ty dva zvýšené přechody u stromovky, to je taky šlendrián. Chápu, že bezpečnost je na prvním místě, ale i se třicíckou na tachometru je to na hledání zubní protézy na podlaze 🙂

     1. Kup si poradny SUV na vzduchach a to ti prechody vyzehli. Dal muzes jezdit svych padesat.

    2. Nechápu tu rozčilenost části veřejnosti v kauze parku Stromovka. Všichni mají miliony keců na vše co se parku týká, ale loni jste zvolili 16 stejných zastupitelů, co ten park schválili na opravu v tomto až nesmyslném rozsahu. Položme si otázku proč teda volíte stále stejné tváře a pak tady nadáváte co je to za údajnou levárnu…

     1. Protože to všechno natvrdo prosadilo minulé vedení a to už tam není a už by ho ani asi nikdo nezvolil a to nejen kvůli Stromovce, ale i kvůli AN a také kvůli pramenité vodě a zničené čističce a kanalizaci. Tam vyletělo ještě mnohem víc milionů než ve Stromovce z kapes daňových poplatníků.
      A doufám, že se na Stromovce nebude stříhat páska, protože by musela být jedině černá – smuteční !

    3. Nezlobte se, ale v tomto konkrétním případě nemáte pravdu.

     „Při převzetí parku zástupci města a projektanta sestaví zápis s případnými nedodělky a vadami, které firma musí do stanového termínu odstranit. Pokud to zhotovitel nestihne, začne dle uzavřené smlouvy o dílo opět platit penále. Do doby, než vše napraví, bude park nadále zaplocený, přiblížil místostarosta s tím, že Stromovka by se veřejnosti mohla otevřít koncem letošního května.“

     Převezme se něco, co není „provozuschopné“, a to jen proto, aby chudák dodavatel nemusel dále platit úroky z prodlení. Znovu se ptám – z jakého důvodu k tomuto město přikročilo? Dobrovolně se připravilo o potenciální příjem ze zpackané realizace. Proč? Proč po přechodnou dobu odpustí dodavateli úroky z prodlení (event. smluvní pokuty) a bude čekat až do května, než dodavatel udělá pořádně, co měl udělat hned?

     To už jsme opravdu jako občané tak pokleslí, že si necháme všechno líbit?

     1. Nezlobte se, mám. Na pár předáních staveb, podotýkám nikoliv Humpoleckých, už jsem byl.
      Nepíše se tam, že se převezme něco, co není „provozuschopné“, tzn. ohrožující zdraví apod., koneckonců stavba má z tohoto důvodu zpoždění/ penále, protože ji město ve smluvním termínu odmítlo, právě kvůli neprovozuschopnosti, převzít. Momentálně je jiná situace, stavba je očividně hotová, proběhla výzva k převzetí, na základě které se sepíšou PŘÍPADNÉ vady a nedodělky se stanovením termínu odstranění a sankcemi. Znovu opakuji, jedná se, dle mého názoru, o zcela standardní postup a osobně bych v tom nehledal za každou cenu nějakou senzaci.

      Obecný náhled na věc/ osobní názor – podobné stavby jsou poměrně složité a drahé. Aktuální ceny ve stavebnictví za poslední tři roky vzrostly o 21%, díky krizi na trhu chybí jak firmy, tak ruce, které by pracovaly/ uměly řemeslo. Pokud jako investor vypíšete stavbu, máte dnes poměrně velký problém sehnat někoho, kdo by se vůbec do výběrového řízení přihlásil a pokud úspěšně vysoutěžíte, můžete skoro 100% počítat, že nabídkové ceny budou výš jak rozpočet projektanta. Ve chvíli, kdy se jako investor začnete chovat na stavbě jako „ovád“ a popotahovat firmu za jakoukoliv normálně řešitelnou blbost, tím nemyslím tolerovat věci, které jsou ve zcela zásadním rozporu se smlouvou, předpisy, ale typu chybějící šroubek apod., což je případ závěrečného převzetí stavby, sice slavně zvítězíte, ale garantuiji Vám, že do příchodu další krize již nic nepostavíte, protože si jako zadavatel vybudujete špatné renomé. Obchodní vztahy a dobrá pověst solidního investora se budují velmi dlouho, bohužel ztrácí nepoměrně rychle.

      frrrr

     2. Proto byl nesmysl. že to v této době Kučera protlačil přes mrtvoly, aby měl pomník….miliony v tahu a kupa problémů k tomu !!!! Ale pivovar potřeboval položit hadice na vodu a novou kanalizaci že ?

     3. Je pravda, že Bernard sedí v zastupitelstvu už 20 let, ale nevšiml jsem si že by svým přistupem humpolecké zastupitelstvo posouval k větší profesonalitě. Jde mu jen o jeho pivovar. Nikoho nepřekvapí, že 20 let nemá vyřešenou čističku odpadních vod, parkov´ní pro zaměstnance, za nedlouho nás ještě v centru města bude strašit rozhledna na jeho komíně, prvda je to jeho komín, ale z panorama města to nikdo nevymaže.

     4. Bohužel je to taky o místní ODS, kterou Bernard kompletně ovládá, žádná silná osobnost, která by se mu postavila, do toho Mikulášek ANO a pivovar má 9 zastupitelů.

     5. No a teď Standa požaduje po městě, aby za městské peníze udělalo parkovací záliv před pivovarem pro autobusy. které mu budou vozit lidi do nového návštěvního centra. &..

     6. Tak ho nevolte..jediné řešení..Tady vyřvávat cenu nemá

     7. Ale i to vyřvavání má cenu, ať spoluobčané vidi, jaký Standa opravdu je.

     8. Je to mašina hlasy pro ODS a lidi ho volí.A tady pak anonymní postava vykřikuje. Řekněte mu to do očí. Nejsem příznivcem ODS,ale pokud se mi něco nelíbí, tak to řeknu konkrétní osobě. Bojíte se?

     9. Pivovarník je tou žábou na prameni, o tom žádná diskuze. Rád nabízí tykání, aby se zalíbil, ale to je jenom póza! Škoda, že tohle řada občanů nevidí ani neslyší. Kdybyste ho znali, nevolíte ho!

    1. Faktem je, že v Humpolci není většího ochránce vlastních zájmů, před zájmem veřejným, než S. Bernarda. A že má ODSku pod palcem a díky Mikuláškovi i ANO je nezpochybnitelné.

     1. Uvidíme jak tvrdě bude postupovat koalice proti zhotoviteli, míček je na jejich straně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program 4. schůze rady města

Út Led 15 , 2019
která se bude konat dne 16.1.2019 v kanceláři starosty města

You May Like

Témata