Student humpolecké obchodní školy jede za odměnu do Bruselu

3

Student Aleš Urban si „vysloužil“ poznávací cestu do sídla EU díky úspěchu v soutěži Cesta do Evropského parlamentu, kterou vyhlásila česká pobočka organizace Generation Europe.

Aleš Urban se již čtenářům Humpoláka představil svým dopisem, který jsme zveřejnili zde http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4104. Momentálně se vrátil ze studijního pobytu v Itálii a hned si zase pojede prohlédnout Evropský parlament. Jízdenku do Bruselu ale nezískal zadarmo – předtím musel podstoupit dvě výběrová kola soutěže pořádané pod záštitou EU a poslankyně Evropského parlamentu Zuzany Rothové. Účastníci soutěže nejdříve museli zpracovat vybranou problematiku formou novinářského článku. Následně měli za úkol vymyslet projekt, který by problém vyřešil. Většina studentů se zabývala tematikou týkající se životního prostředí, Aleš Urban zjišťoval škodlivost různých druhů odpadu.Také připravil výstup z nakládání se školním odpadem. Jeho úsilí ocenila právě poslankyně Evropského parlamentu Zuzana Roithová, která ohodnotila projekt úrovní  odborné práce.


Do Bruselu se vypraví celkem sedm šťastlivců z celé republiky. Účastníci zájezdu se mají na co těšit – vedle zevrubné prohlídky Bruselu, kde studenti navštíví kromě veřejného zasedání Evropského parlamentu také neméně známou budovu Atomium, se podívají i do Antverp, Brugg či do Lucemburku.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník) 


 


 

Čtěte dále:   Adoptujte si zvíře ze Stanice Pavlov jednoduše přes elektronický formulář

myska

3 thoughts on “Student humpolecké obchodní školy jede za odměnu do Bruselu

  1. Děkujeme Alešovi za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu!
    učitelský sbor Střední školy SČMSD Humpolec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Otvírání studánek v Mladých Bříštích

Pá Dub 11 , 2008
Slavnost Otvírání studánek připravují v rámce celokrajské kampaně Otvírání přírody na Vysočině na neděli 20.4.2008 občanská sdružení Zelené srdce a Čtveráci v Mladých Bříštích. Čtěte dále:   Nové vzdělávací metody na Humpolecku

You May Like

Témata