Studenti z Vysočiny si prověřovali svou zdatnost. Přijímačky k policii by zvládli na výbornou

Třetí příčku vybojovali studenti z Gymnázia Humpolec Helena Grubauerová, Filip Nousek a Jakub Paclík. Studenti z jednadvaceti středních škol Kraje Vysočina se ve středu 5. října utkali ve sportovní soutěži „Máš na to“. Plnili stejné disciplíny jako uchazeči o přijetí k policii a skvěle obstáli. Nejlepší z nich postupují do moravského kola soutěže, které proběhne 13. října v Brně.

Soutěže „Máš na to“ se zúčastnily tříčlenné týmy studentů třetích a čtvrtých ročníků středních škol a učilišť. Celkem sto třicet studentů si svou fyzickou zdatnost ověřilo v disciplínách, které musí absolvovat uchazeči o přijetí do služebního poměru k Policii ČR – kliky, člunkový běh, celomotorický test a běh na 1000 metrů. Součástí soutěže byly i písemné testy z dopravních předpisů.

„Výsledky byly vynikající, když nároky pro přijetí k Policii ČR by splnilo 80 studentů. Někteří závodníci dosahovali skutečně výborných výsledků a prokázali skvělou fyzičku – jeden student například zvládl 62 kliků. Dobrou fyzičku předvedla i studentka, která zvládla 39 kliků,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková. Každý, kdo splnil potřebný limit, získal osvědčení s platností na jeden rok, které mu otevírá dveře k přijímacímu řízení do služebního poměru.

Vítězem soutěže se stalo družstvo z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč ve složení Adéla Borovičková, Jonáš Jansa a Tadeáš Munzar. Druhé místo obsadili studenti z Gymnázia Žďár nad Sázavou Jana Forejtová, Daniel Veselý a Vojtěch Zedník. Třetí příčku vybojovali studenti z Gymnázia Humpolec Helena Grubauerová, Filip Nousek a Jakub Paclík. Na čtvrtém místě skončilo družstvo ze střední školy TRIVIS Jihlava a páté bylo družstvo ždárských gymnazistů.

Mezi děvčaty excelovala Adéla Borovičková z vítězného týmu, nejlepším studentem byl vyhlášen Vojtěch Zedník z Gymnázia Žďár nad Sázavou. Všech pět družstev čeká v říjnu další kolo soutěže.

Čtěte dále:   LES