Tip na malý výlet s občerstvením

Přijela návštěva také s dětmi, hic jako na sahaře, vařit se oběd nechtělo … soused mi dal tip, tak jsem ho vyzkoušel a byl jsem mile překvapen.

Zajeli jsme autem na „Energetik“, místní vědí, že se tak dříve říkalo rekreačnímu středisku u elektrárny na Želivce, pod Sedlicí, poblíž Malé přehrady. Dnes již se vlastník/nájemce objektu v době kapitalistické změnil, ale musím uznat, že služby se od mé poslední návštěvy před lety podstatně zlepšily.
V areálu pod mezí, kde jsou chatky, stany, hřiště, bazén apod. funguje vše asi i nadále (co jsem tak slyšel), ale co se pro kolemjdoucího smrtelníka změnilo, to je restaurace, bufet, kiosek chcete-li …

Vkusně upravené okolí, prostorné sezení pod střechou a přeci venku. Mnoho místa k sezení, pamatováno je i pískovištěm a hračkami na děti – za což jsme byli velice vděční, resp. za chvilku klidu!
Pro venkovní obsluhu je postavený nový pult s točeným pivem, limonádou. Vedle posezení jsou i tři automatické grily pro větší selátko-milovnou společnost. Výběr teplé kuchyně je dostatečný, porce jsou velké a jídlo chutné. Na zmrzlinu je pamatováno. Trochu déle jsme pouze čekali, ale na vzduchu se to nechá snést.
Přes den se zde zastavují cyklisté, protože skrz areál vede cyklostezka podél Želivky, turisté a výletníci jako my, kteří se s dětmi chtějí najíst za rozumnou cenu venku, mimo zahulené prostory lokálů. Večer zde samozřejmě najdete převážně okolní chataře.

Areál má své internetové stránky, ale bohužel neaktuální (foto), nicméně příjezd platí :))

Nějakou fotku dodám, hned jak tam zase zajedu, tentokrát asi na kole …

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Návrat do historie - fotogalerie

Út Čvc 11 , 2006
Průvodce letošních středověkých slavností na Orlíku – slovem i obrazem.

You May Like

Témata