Toulky nad Pelhřimovskem

Viděli jste už někdy Humpolec z ptačí perspektivy? Ve vydavatelství AERO Světlá nad Sázavou vyšla zajímavá publikace „Toulky nad Pelhřimovskem“ – unikátní sbírka leteckých fotografií Zdeňka Vošického.

Obsahem knihy jsou fotografie obcí Pelhřimovska pořízené z kokpitu letadla. V první části jsou zastoupena města Pelhřimov, Humpolec, Pacov, Kamenice nad Lipou, Žirovnice, Počátky, Horní Cerekev a Černovice. Nejobsáhlejší část je pak věnována obcím regionu a závěr knihy tvoří snímky památek, zajímavostí a náladové obrázky krajiny v této oblasti. U každé obce je uvedena charakteristika místa, stručná historie a poukázání na zajímavosti.


 


Kniha Zdeňka Vošického vznikla ve spolupráci s profesionálním a soutěžním pilotem Radkem Klimešem. Oba nadšenci spolu nalétali stovky hodin a trvalo jim 3 roky, než se kniha mohla objevit v prodeji. Pracovní náplní autora ale bylo i strávení stovek hodin na cestách mezi městy a vesnicemi, desítky hodin jednání na úřadech a v tiskárnách. Jen díky obrovskému entuziasmu a úsilí se podařilo přivést na svět knihu, která je naplněna desítkami fotografií měst, obcí a zajímavostí viděných shůry.


Toulky nad Pelhřimovskem jsou již druhou knihou z připravované sbírky leteckých fotografií  v rámci kraje Vysočina. Tou první byly Toulky nad Havlíčkobrodskem, následovat by měly Toulky nad Třebíčskem, Jihlavskem a Žďárskem.


 


Zdeněk Vošický, fotograf, filmař a dobrodruh, přičichl k létání již v dětství, kdy s oběma rodiči piloty navštěvoval chotěbořské letiště. Ve čtrnácti letech  dokázal řídit větroně a patřil k průkopníkům závěsného létání na Havlíčkobrodsku. Později pak vzal do ruky fotoaparát a kameru a tím se začínala rozvíjet nová etapa jeho života. Snímky zveřejněné na různých akcích a festivalech začaly získávat úspěch a autor se stal následně držitelem řady cen a uznání, například i ocenění studia Barrandov. V roce 2000 byl osloven s nabídkou spolupráce na knize a filmu o českých památkách a zajímavostech z ptačí perspektivy. Při tomto projektu získal mnoho zkušeností, které zúročil v další práci. Pohledy shůry jsou dnes převážnou náplní jeho tvorby.


 


Knihu „Toulky nad Pelhřimovskem“ lze zakoupit v humpoleckém informačním centru za cenu 500,- Kč. Pro představu, jaká je náplň knihy, si můžete prohlédnout několik fotografií Zdeňka Vošického na internetových stránkách http://www.zdenek-vosicky.foto24.cz/ .


 


Motto: „Není důležité na co se díváš, nýbrž to, co vidíš.“

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Koncert v Karambě: Full STOP a Rapa Nui

Út Úno 24 , 2009
Havlíčkobrodská kapela Full STOP ,míchající prvky alternativního funku , rocku a popu. Kadaňská kapela Rapa Nui hraje muziku na pomezí několika žánrů. Někdo slyší trochu rocku, jiný trochu funky, názvuky jazzu a mnohý zaslechne i něco z folkových kořenů jednoho z členů. Každopádně – Rapa Nui se snaží hrát hudbu […]

Témata