Toužebně očekávaný obchvat Humpolce: dodavatele vyberou v září

81

Humpolečtí radní schválili podmínky pro vypsání výběrového řízení na zhotovitele projektové dokumentace k plánovanému obchvatu města. „Předpokládáme, že dodavatele vybereme v září,“ nastínil místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner.

Obchvat města by ocenili nejen místní, ale i řidiči z okolí. „Přes Humpolec pravidelně jezdím do práce. Nejde o to, že by město kolabovalo pod náporem dopravy, ale občas lituji lidí, kteří bydlí přímo u hlavní silnice. Ne každý tam totiž dodržuje povolenou padesátku,“ svěřil se David Mareš z Pelhřimova.

Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/touzebne-ocekavany-obchvat-humpolce-dodavatele-vyberou-v-zari-20210719.html

Axl

81 thoughts on “Toužebně očekávaný obchvat Humpolce: dodavatele vyberou v září

  1. jako ze po okruzni nahoru kolem kastanu nekam prez pole k hadine a tam nekudy na brodskou? no to sem teda zvedavej. bych chtel v tech novejch parcelach nahore u kastanu bydlet teda.

 1. Ten obchvat bude jenom pro příjezd ze Světlé, HB – PE to neřeší. Potom by to chtělo ještě spolupráci s Čejovem podle mě neprůchozí, kolem nových RD a bude se muset prohloubit – (zničit) Hozopil, aby skočil u čističky. Úplná blbost je, když humpolecký obchvat bude končit u ČOV…to neřeší nic. Proč se raději neplánují obchvat HB- PE pod tratí, nebo zakázala paní Štěrbová :)?

  1. Je to v podstatě úplně jedno, protože ani na jeden obchvat nejsou finance. Toto je jen projekt ve stupni studie, k realizaci světelné roky. Město jen zainvestuje do papíru, podobně jako u krytého bazénu.

   1. Ten obchvat pomůže maximálně Čejovsky ulici 🙂. To, že někdo skoupil pozemky v oblasti obchvatu je blbost. Stačí se podívat do nahlížení katastru. Nebo sem dej příklad ať netrollíš…

     1. Tam nikdy žádný pivovar stát nebude.. Chybí dostatek vodních zdrojů..To je koupeno za jiným účelem

     2. Jasně že nevím jestli Bernard u trafostanice stavět bude nebo ne. Ale ohledně vody nemáte pravdu (lžete). Už před řadou let tam Bernard nechal udělat dva vrty s velkou vydatností. Navíc na druhé straně areálu trafostanice je louka (zatravněná údolnice) s mnoha prameny svedenými do drenáží…

 2. To si také myslím, byla to reakce na předešlý příspěvek….Koupeno od města pivovarem cca v roce 2016, za pana Kučery.

  1. Ano město prodalo v roce 2016 pivovaru Bernard 15.000m2 za cenu 400 Kč/m2

   To se nám to podniká, když nás město pro byznys a jeho zastupitelé takhle hezky podporují
   Tomu říkám Bernardova FÉR CENA🤮🤮🤮

    1. Kupoval od soukromníků, ale 15.000m2 za 400 kc/ m2 koupil od našeho města

     U nás je všechno možné, když máte pod palcem zastupitelstvo a Jirku Kučeru nebo Karla Kratochvíla a oddaného Vlastíka Bruknera

     Morálka a čest jdou stranou, hlavně že se ušetří spousta peněz.
     Co na tom, že by město vydělalo 6.000.000,- Kč navíc, a mohlo se to dát na sport, na nižší poplatky za popelnice atd.

     U nás má prioritu podporovat pivovar, který sice vydělává 200 miliónů ročně, ale proč neušetřit.
     Zde je možné všechno, Humpolec město pro byznys🤮🤮🤮

     A pro připomenutí vyjádření Standy Bernarda, pivovar se nebude na těchto pozemcích rozšiřovat, neboť nám to ekonomicky nevychází, proto usilují o rozšíření přímo v centru města.
     Což znamená hezká investice do pozemků, které dnes mají hodnotu 2.000 KČ/m2,

     To je fuk, že město mu prodávalo pozemky, aby naopak se vystěhoval z centra a klesla nákladní doprava, což sám pravdomluvný pan Bernard osobně slíbil, na zastupitelstvu v roce 2015, že učiní.

     A humpolecký OVCE za pivko našeho Standu milujou a pár oddanných bojovníků i na humpolaku se najde, kteří když je potřeba, vždy vyrazí do proti útoku.

     Tak pozor, aby mě nesmázli tento příspěvek

     Aby jsem udělal radost i panu Ovčanovi, tak děkuji schopnému vedení města za skvělou transakci, děkuji zastupitelům, že to posvětili, dekuji panu Bernardovi, že to tak skvěle vymyslel a děkuji zbytku Humpolce, že ho i nadále volí a bude volit, jelikož Standa ten maká pro naše město do roztrhání těla.
     Jsem vám všem mooc vděčný
     Krásný večer a slunce v duši, pac a pusu k tomu. 🤔

     1. Jenom na doplnění, už v roce 2016 byla v územním plánu zanesena trasa obchvatu přes pozemky, které pivovar od města kupoval, zřejmě zastupitelé nevěděli…zřejmě bude město kupovat zpět, když už bude vybírat dodavatele……

   1. Kolik by jste chtěl dostat za pole nebo louku? 400 je pěkná cena. Mě dnes nabízejí šmelináři 220 korun za metr

    1. 400 kč/m2 za zemědělskou půdu by bývalo bylo OK.

     Jenže na dalším zasedání zastupitelstva se provedla změna v Územním plánu a šmahem se ze zemědělské půdy stala průmyslová plocha s cenou min. 1000 Kč/m2

     Každý správný hospodář by buď za a) prodával jako průmyslový pozemek, jelikož veděl o záměru pivovaru předem;
     b) by nejprve provedl změnu Územního plánu na průmyslovou plochu a poté prodával; rozhodně by obdrželi více než 400 Kč/m2
     Vynásobte si rozdíl 600 Kč/m2 x 15000m2 = 9.000.000,- Kč

     Za to se už dá pro město leccos pořídit

     1. Když je pole na rovině a bez kamení a pěknou bonitou, tak není problém dostat i u nás 500tis. na ha, ale stejně nikdo neprodává…Ten předchozí psal, že mu šmelináři dávají 2,2 mil. za ha 🙂 . Což je blbost, pokud to nebude do budoucna stavební parcela.

 3. Cca před 20 roky jsme od města kupovali m2 za 2.000. Ale bylo to asi jen 100 m2, tak jsme zřejmě nedostali množstevní slevu 😀

 4. V průběhu roku 2015 město schválilo 36 usnesení k prodeji pozemků. Cena pozemků stavebních parcel pro soukromé osoby byla většinově v Humpolci 700 kč/m², cena pozemků pro podnikatelské účely se dokonce v případě RC REINVEST a.s. vyšplhala až na 2 408 Kč/ m² (po započítání všech příspěvků a darů viz zápis ZM 24.6.2015). Například v dubnu 2015 byl schválen prodej st. p. č. 362 k. ú. Humpolec firmě JIPOSTAV spol. s r.o. 189 m² za 132 300 Kč (700Kč/ m²). V listopadu 2015 prodej p.p.č. 684/2 a p.p.č. 684/13 firmě LAKUM-GALMA a.s. 560 m² za 700 Kč/m² (včetně povinnosti spolufinancovat přeložení inženýrských sítí).

  Je přinejmenším zarážející, že i přes jednoznačné vyjádření žadatele a zastupitele v jedné osobě S. Bernarda dne 24.6.2015, že pozemky kupuje z důvodů výstavby externích provozů pivovaru, aby se snížila zátěž dopravy v centru města, tudíž jednoznačně pro podnikatelské účely, město jednomyslně souhlasilo (včetně žadatele, který byl při hlasování ve střetu zájmu) s cenou 400 Kč/ m², tedy o 300 Kč/ m² méně než pro občany města, kteří pozemky kupovali pro bytovou výstavbu, nebo než pro další podnikatelské subjekty. Město nikterak prodej nezajistilo pro případ, že by k výstavbě dalších provozů nedošlo ani pro případ prodeje třetí osobě. Neobstojí ani zdůvodnění, že pozemek je bonitou orná půda, neboť i sám žadatel jasně avizoval, že pozemky kupuje s tím, že bude schválena změna územní plánu a pozemky se stanou průmyslovou zónou, tedy že dojde k jejich významnému zhodnocení.

  Pokud by žadatel a zastupitel v jedné osobě postupoval v zájmu rovného přístupu k občanům města, byla by adekvátní cena min. 700 Kč/ m² spíše vyšší. Městská pokladna by tak získala o 4 589 700 Kč více pokud by se vycházelo s ceny 700 Kč/m2.

  Bohužel jsme město pro byznys a nejsme město pro lidi, zde se vždy všechno poměřuje efektem finančního zvýhodnění, pro vyvolené soukromé firmy. Morálka a čestnost jsou pro kluky a holky jako Brukner, Kukrechtová, Kratochvíl, Mácha, Bernard, Balnohová a jim podobní, sprostým výrazem.
  Jak dlouho a kolik ještě se musí tahle klientelistická bez skrupulózní bandička obohacovat svými kšeftíčky, na úkor nás všech občanů města?

  Kolik městských bytů mohlo být v našem městě postaveno, kdyby se příkladně a řádně hospodařilo a všem se měřilo stejným metrem?

  Bohužel je to chyba nás voličů, necháváme se oblbnout hloupým a jednoduchým PR určitých jedinců, kteří se tváří jak míliusové, ale jediné co je zajímá je jejich vlastní prospěch.

  Pokrytectví a hamižnost v řadách a hlavách zastupitelů jen kvete🤮

  1. A neschválila tehdy prodej také paní Štěrbová? Je to opravdu problém, dyť ty ceny byly nižší obecně.

     1. Soucasna AS je prece symbolem boje proti mafii a korupci. Takze pro to musela hlasovat uplne jina AS, to da rozum.

 5. Protoze takove prodeje ma mesto delat formou verejnych aukci. Jedine tak lze dosahnout maximalni mozne prodejni ceny.

  1. Naprostý souhlas.
   Kučerovský šlendrián, kam se podíváš.
   Doufám, že všechny tyto transakce se budou postupně otvírat a ukazovat, jak se zde “vládlo” a vládne a kolik nás to stájí.

   Nejvyšší čas, aby skončila tato mafiánská parta.

   1. A proč toho Kučeru tedy lidé tolik let volili, měl druhý největší počet preferenčních hlasů po mnoho voleb.. O tom to je.. Než na radnici pustit chlapa dělníka, tak radši volí lidé stále stejné tváře..Tak tady nekritizujte..

    1. Ono zrejme je fuk kdo tam v dany cas sedi. Satan nebo andel. Dulezita je tady silna opozice a hlidat, hlidat, hlidat.

     1. To už říkal Karel Kryl, že nejlepší je, když to je 50% na 50%, to se aspoň hlídají a tolik se nerozkrádá…

     2. Hugny jsou na tohle fakt dostbdobrý. Poprvé za 30 let tam sedí lidi (hlavně v opozici) kteří umějí a vědí víc než vládnoucí koalice. Paradox rozumu. Kocourkov. Jo, vítejte v Humplu. Hugny takový by měli být u kormidla!

    2. Jděte někam s chlapem dělníkem, ať se nechá zapsat na kandidátku a zkusí si to, ten váš dělník.
     Ale nezapomeňte na to, že musí přečíst 300 stránek na každé zastupitelstvo, rozumět tomu a případně vznášet dotazy. Podivejte se na některé zastupitele, to je zoufalství.
     Jj politika je řemeslo, jako každá jiná práce, ale musíte to umět.

     A ke Kučerovi, Bruknerovi, Bernardovi nebo Kratochvílovi, proč je lidi volili?
     Protože neměli sebemenší tušení, že se zde dějou malý a velký domů, až s příchodem silné opozice a jejich přítlaku a konstruktivní práce, se začíná ukazovat, jak na tom v Humpolci opravdu jsme.

     Myslíte si, že po trestním oznámení a vyšetřování a případné obžalobě, budou lidé volit stejné tváře, které se vehementně bránili jakémukoliv vyšetřování.

     Kde pak, jsme svědky konce jedné dlouhé éry. Začíná doba post ODSácká a post černoprdelnická.

     Na to si klidně vsaďte u Fortuny😉

     1. A vy ste přesvědčen že třeba vysokoškolál Čáp, vysokoškolačka Dvořáková nebo vysokoškolačka Kostřicová ty materiály v takovym rozsahu čtou? Hahaha. To ani náhodou, enem zvedají ruce aniž by věděli, o čem se hlasuje. To se dobře vidět na videozáznamu jako.

     2. Jj řádně to všechno studuje tak maximálně HUGo =Machek nebo Voplakal. Ani Kratochvíl nemá často ponětí, o čem se mluví.

 6. Voplakal možná studuje všechny podklady k jednání zastupitelstva,což je jistě správné, ale kontrolní výbor pod jeho vedením je bohužel prakticky nefunkční a kontroly zatím nedokončeny. Členové nepracují, nebo to záměrně bojkotují..Předseda nekoná.. Viz. záznamy jednání zastupitelstva..I to si bude volič pamatovat v příštím roce..

  Souhlasím, že opoziční práce je důležitá..Jen je potřeba pamatovat, že až jednou opozicí nebudu, tak abych měl s kým spolupracovat v době vládnutí.. A na to dojela Štěrbová v kampani 2014.. Nikdo s ní nechtěl do koalice..A pak se hrozně divila, že ji konkurenční strany vyšachovaly. Ale bylo to vyšachování, když tři subjekty měly tehdy po 5 mandátech..?

  Poznámka závěrem.. Přečíst údajných 300 stran na schůzi zastupitelstva dokáže i ten dělník, zde kritizovaný. Ta schůze není každý den a přípravu si musí dělat jak soustružník, tak doktor věd..

  1. A jak na to jako předseda chcete reagovat, když Vám to členové koaličních stran zámerně bojkotují? Několikrát vyzval soukmeníky ze stran, aby je aktivivali, ale bylo to k ničemu.
   Je to prostě záměr.
   Tomáš je velký profík, který lidi řídit umí, ale s tímhle matrošem? To nechceš….

    1. A představte si že jo! Jen prý od starosty nedostal eště žádnou odpověď. Činnost KV bojkotují hlavně lidi dosazení za Ods. Stačí se přečíst zápisy Kv, co sou na webu!

  2. K těm povzdechům ohledně „dělníků“ v zastupitelstvu – jak se vám líbí práce dlouholetých členů Hrdličky, Bendla, Arnotové, Balnohové? Bez vyššího vzdělání jsou tam i Kratochvíl a Jirků. Máte pocit, že pro občany něco zásadního přinesli? A co konkrétně to bylo?

   1. Zdá se mi, že tady má někdo depresi ohledně vzdělání.. Nevím, jestli Vš titul je tou správnou vstupenkou na post zastupitele..

    A k výše uvedeným jménům.. Ano jsou tam, většinou mlčí, to souhlasím.. Ale je to opět o tom, že je volič vybral.. Poněkolikáté.. V případě paní Balnohové ji lidé vykroužkovali z druhé desítky kandidátů na náhradnici a dle zákona se stala později i zastupitelkou znovu po dodchodu Bartákové. Asi je tedy mezi vliči oblíbená, jinak si nelze zvolení vysvětlit..

     1. Nemusí nic zásadního přinést. Stačí, když budou poctivě vykonávat mandát, být v kontaktu s voliči, navštěvovat místní části a zajímat se..

     2. Poctivě vykonávat mandát znamená obsahově co?

      – v kontaktu s voliči je sotva pár zastupitelů, jediné Hugo pořádá setkání s voliči a má živou stránku na FB

      – místní části navštěvuje jmenovitě kdo z 21 zastupitelů?

      Přestaňme si lhát do kapsy, ti lidé se nechají zvolit a pak to nějak odsedí.
      Většina mlčí, nepřichází s žádnou iniciativou a už vůbec nemá snahu řešit reálné problémy. Nebo snad někdo řešil poldr, opakovaně vytopený Rybníček? Houby s octem.

 7. Silná opozice.
  Z toho plyne, kteří z vás se dlouhodobem zajímáte o věci veřejné, kandidujte za subjekty, které jsou vám mentálně blízko, je to pro dobro vašich dětí. Čím více kvalitních lidí, tím lépe.
  Pan František, pan Frrr (změní trvalé bydliště), pan Ovčan a spousty dalších, jedině tak se Humpolec posune výrazně vpřed.

  1. To neklapne. Pan Frantisek zmeni trvale bydliste take. Ale smerem z Humpolce pryc, prestava to tu pro me byt mesto k ziti 🙁

  2. A pan Frrrr se zatím taktéž nehodlá stěhovat zpět. Jednak se domnívá, že se někteří lidé dají takto efektivněji odkázat do patřičných míst, nebo dokonce zcela ignorovat, jednak si nemyslí, že ve svém věku už nastal čas opustit profesi, ve které vlak jede čím dál tím rychleji (digitalizace) a nepůjde již naskočit zpět. Navíc se domnívá, že životní zkušenost je nepřenositelná, tzn. přál bych jak městu, tak opozici, aby se ke kormidlu dostala – už pro tu srandu/ oboustranné vystřízlivění.
   Něco podobného již probíhá v Jihlavě – taktéž po letech přišly bílé vyhrnuté rukávy – máme spoustu nových příspěvkových organizací/ městských úředníků, práci dostalo spoustu spřízněných duší a studií, studií máme plné šuplíky + odbor městského architekta, kam když něco podáte, půl roku o tom neslyšíte (vedoucího přezdívám „paní Colombová – všichni o něm mluví, nikdo ho moc nevídá“). Jo a také hokejový stadion za 1,5 miliardy s běžeckou dráhou na střeše. A nesmím zapomenout na koukatelnou paní primátorku, i když na tu už kouká pan náměstek, tedy koukal…

   frrrr

   frrrr

   1. Co se týče těch studií, tak těch máme v Humpolci telž plnel šuplíky.
    Neboť cca před 5-6 lety se zde objevil současný váš náměstek pan Zeman, dosadil se svoji drahou polovičku a roztrhl se pytel se studiema a krom toho, že to stojí nemalé peníze, tak se s tím vůbec nepracuje.
    Spříznění lide a rodinný příslušníci na pojený na vedení radnice, zde dělají již od hlubokých 90 -tých let.
    Městského architekta nepotřebujeme, jelikož zde si můžete stavět černý stavby jak se vám zlíbí nebo porušovat i jiné zákony, že už se tím i zabývá hospodářská kriminálka.
    A kvuli vstupu do komunální politiky, nemusíte opouštět vaši současnou práci. Nepomýšlejte ihned na uvolněné pozice v samosprávě 😉, začněte pěkně od píky, třeba komise pro rozvoj města, tam by se vaše kvality krásně protly s potřeby města viz arch Machek.
    Dejte Humpolci víc než jen pár vět na humpoláku, i když si u vás vážím, že jsou vždy podepsané.

    1. No vidíte a já jsem v té Komisi pro rozvoj města zhruba rok seděl a to v době, kdy Machek a spol. ještě „tahali kačera“. Pak jsem jednoho krásného dne po vystoupení jednoho nejmenovaného jedince u starosty usoudil, že podobný spolek za můj čas nestojí. Z téhož důvodu + eliminace možného střetu zájmu, jsem odmítl účast v nové Komisi pro architekturu a urbanismus.
     Jinak kauzu „černá stavba“ vnímám jako uměle politicky nafouknutou – viník byl odhalen, postup dle stavebního zákona je daný, včetně sankcí. Hospodářskou kriminálku v tomto konkréktním případě považuji za komedii – jak již zde někdo trefně shrnul v některém článku přede mnou, reálná stavba probíhá trochu jinak, než úvahy od stolu a byť ve stavebnictví kótujeme v milimetrech, stále platí staré dobré rčení „centimetr žádná míra“, obzvláště ve výkopových pracech.
     Přinášet „více“ mi momentálně vyhovuje tak, jak dělám – je to viditelnější, rychlejší a hmatatelnější výsledek, na politiku mi bohatě stačí Humpolák 🙂

     frrrr

 8. Chápu, že vy osobně můžete hospodářskou kriminálku, šetřící trestné činy zde v Humpolci, považovat za komedii.

  Pevně věřím, že paní Arnotová a dalších 15 zastupitelů, se tak bavit nebudou.

  Přejme si, aby nechuť našich zastupitelů, ať již podřízených, či nadřízených, šetřit poškozování finančních zájmů města, byla po zásluze odměněna.😉 👍

  Hezký víkend všem, kdo věří, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.

  1. A já zase věřím, že někdy v sobě naleznete tolik síly a slušnosti, že se také jednou podepíšete, když už tu stále dokola máte potřebu strašit a vyhrožovat.

   frrrr

   1. Vážený pane Frrrr, rozhodně nikdo zde nestraší ani nevyhrožuje. Předpokládám, že žijeme v právním demokratickém státě, kde se řídíme zákony.

    Pokud tedy někdo (zastupitel, ministr, premiér nebo p Janoušek) tyto zákony opakovaně porušuje a je jedno z jakého důvodu, očekávám, že bude po zásluze potrestán. Jenom tak můžeme věřit, že pak systém funguje správně.
    Neříkejte mi, že nemáte dobrý pocit, když vidíte nastupovat pana Ratha nebo pana Janouška, po spravedlivém soudu, do vězení. Neříkejte mi, že nejste zvědav, jak dopadne kauza Čapí hnízdo.

    Tak mi prosím neberte můj věčný optimismus a nezaměňujte ho za vyhrožování, když vidím, že jsou zde v Humpolci lidé, kteří dlouhodobě sbírali důkazy o páchání trestné činnosti, mám dobrý pocit, když vidím, že se tím případem začaly zabývat orgány činné v trestním řízení. A jelikož věřím našemu zřízení, jelikož jsem přesvědčený demokrat, tak též věřím, že spravedlnosti bude učiněno za dost.
    Padni, komu padni.

    Na závěr jsem vám zkopíroval malou pasáž z Nadačního fondu proti korupci, z kterou se plně ztotožňuje většina společnosti

    “Nebát se a nekrást, a ne nakrást si a nebát se.“

    Od roku 2011 bojujeme s korupcí v Česku. Podporujeme občany, kteří se odmítají s korupcí smířit a nebojí se krádež nazvat krádeží. Učíme všechny generace tomu, jak se korupci postavit. Naším cílem je stav, kdy bude společnost vnímat korupci jako zločin a podle toho také bude ke korupčníkům přistupovat.

    Věřím, že to vidíte stejně hezký den pane Frrr😉👋

    1. Dobrého rána. Problém je, že trestnou činností to nazýváte pouze Vy a pár dalších – pokud ctíte zákon, měl byste ctít i presumpci neviny a nechat rozhodnutí příslušným úřadům, což dříve, nebo později nastane. Budu také mírný optimista – snad. Není třeba o tom stále neustále jako kafemlejnek psát litanie na internet – nepotřebuji Vaši IP adresu, abych poznal podle stylu textu, co kdy napíšete.

     frrrr

     1. Ještě bych doplnil, že trestnou činností to též nazývá státní zastupitelství, které to předalo hospodářské kriminálce k šetření.

      https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/trestni-oznameni-humpolec-cerne-stavby-zdenek-ryzner.A210703_615915_jihlava-zpravy_evs

      Nemyslím si, že jsme v rovině tvrzení proti tvrzení.

      A presumpci neviny ctím, proto i píši; vyšetřit padni, komu padni.

      Hezký slunný den a držme si palce, ať se s korupcí a korupčníky zatočí👍👍👍

     2. Nezlobte se, ale jeden článek, ještě k tomu na Idnes… Chtělo by to už něco novějšího…
      Tož také pěkné léto.

      frrrr

 9. Já chápu i to neustálý opakování (kafemlejnek), této kauzy.

  Je zde pořád hodně lidí inteligentních (Frrrr, František), méně chápavých či nechapavých (starosta Kratochvíl a 15 zastupitelů), kterým nedochází, že situace je opravdu vážná.
  A to vůbec netušíme, co přidali whistelbloweři za podklady do inkriminovaného trestního oznámení.

  Jedno víme jistě, ti lidé kteří tady dělali levárny a rozkrádali veřejné finance, rozhodně nebudou mít klidné spaní. A i naši milí zastupitelé si musí uvědomit, že mají též nějakou zodpovědnost.
  Je fajn, že se to šetří, výsledky budou mít určitě blahodárné následky na současnou humpoleckou situaci.

  1. kdyby existovala hmotná zodpovědnost zastupitelů za jejich činy, tak tam ta stará parta už dávno není

    1. SPD chce aby i na obcích zastupitelé nesli za své činy zodpovědnost, to je špatně? Co to tedy vlastně volíme?

     1. Samozřejmě to SPD může mít v programu. Otázkou je, zda najde v Sněmovně a Senátu pro tento bod podporu. Tak to bohužel chodí..

  1. Ano, je to tak. Počínaje tajemníkem a konče Kubíčkovou. Źádná výběrka na tyto funkce, doživotní angažmá bez vazby na výkonnost. Mladí schopní mají smůlu, tady je Kocourkov.

   1. Pí Kubíčková má prý ale dost nalomenou židli. Jedna pani co je členkou rady mi důvěrně řekla že jí proto rada dala odměnu jenom 17000 Kaček místo ustálených 45000 jako tomu bylo dycky v minulosti. Proto Vojmir Kubíček tolik činí a nadává na Hugo kudy chodí. Městská rada si sama uvědomila že Měkis toho ve stávajicim složení moc nedělá. Kubíček si myslí že za snížení odměn můžou taky hugny ale pravda je taková, že se sníženim odměny pro jeho ženu /a tzn. i kubíčkovic domácnost / přišla paní K. která sedí přímo v radě..

    1. Kukrechtová byla dycky dost zavistiva. To zkrouhnutí odměny mi na ní sedí ! Ale tak co, že jo. 17tis. k běžnýmu plau kolem těch 45ooo /měsíc není špatný. Na dovolenou z toho bude. Kdo z nás to má?? :-((

     1. Ta místostarostka musí mít ňákej problém. Vystát nemůže ani našeho ředitele Jůzla od nás z Hálkovky. Přitom je to tak šikovnej klučina! No jo no. Ta úspěch neodpouští když jí zasedl místečko.

     2. Mno neni divu. Jeji teply mistostarostovske mistecko bude muset pristi rok opustit. A co. Treba se ji obcani zbavi tak je ji zvoli do snemovny. Dobre by tam zapadla. Hlavne ve skupine ktera hodne mluvi ale lautr nic nedela. Tem by rovnou mohla A.K. sefovat.To predvadi uz 3 roky na radnici u nas. Staci jen pozorne sledovat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vyrážíme na rozhledny v kraji Vysočina: Rozhledny na jednu nádrž

Po Čvc 19 , 2021
Vysočina. Název kraje dává na zdejších výšinách tušit řadu vyhlídek a rozhleden. Omyl, tento kraj jich má ze všech krajských území ČR nejméně. Mnohé však stojí za návštěvu.
Z vyhlídky zříceniny Orlík u Humpolce je vidět, jak se kůrovec podepsal na okolních lesích. Smutný pohled z krásné věže.

You May Like

Témata