Sázení švestky z Hujerovy zahrádky

Hliník se odstěhoval do Humpolce!“ Tato známá věta z vynikajícího českého filmu „Marečku, podejte mi pero!“ způsobila, že za Hliníkem do Humpolce stále přijíždějí zvědaví a recesemilovní turisté z celé České republiky i ze Slovenska

V našem městě byla Hliníkovi v roce 2002 odhalena pamětní deska a o čtyři roky později, v roce 2006, zde byla otevřena i recesistická expozice HLINÍKárium.

 
Provozovatel této expozice, MěKIS v Humpolci, se rozhodl všem obdivovatelům Hliníka nabídnout další atraktivitu – v parku Stromovka poblíž kamene s pamětní deskou vysadí strom. Bude to samozřejmě švestka a u ní bude tabulka s nápisem: Sem je přesazena švestka z Hujerovy zahrádky. Jenom pro vás. Poslužte si, prosím!
Sázení švestky proběhne v duchu recese, v příznačné datum – na apríla, čili 1. dubna 2014 v 11 hodin 11 minut v parku Stromovka. Švestku zasadí do země sám starosta města pan Mgr. Jiří Kučera.
Věříme, že tato akce všem přinese dobrou náladu a vykouzlí úsměv na tváři turistům i kolemjdoucím
Až budete v Humpolci, nezapomeňte se podívat ke kameni s pamětní deskou Hliníkovi a ochutnejte švestičky z Hujerovy zahrádky! Jsou tu jenom pro vás! 
Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hudební večery v Mahlerově domě

Út Bře 25 , 2014
26.4.2014, Kaliště – vystoupí významní sóliste operních, operetních a muzikálových scén. Čtěte dále:   COOP otevřel svou první automatizovanou prodejnu v Humpolci

You May Like

Témata