Věřte, nevěřte – nic není ztraceno, nic není prodáno :-)

47

článek převzat z www.prohumpolecko.cz

Dámy a pánové, členky a členové spolku, zastupitelky a zastupitelé, spoluobčané z Humpolce a okolních obcí.

Ve středu 19.8.2015 byla svolána starostou města Jiřím Kučerou do jeho kanceláře velmi specifická „zjišťovací“ schůzka k průchodnosti nového Územního plánu (dále jen ÚP).

Této schůzky se zúčastnili: Starosta Kučera, oba místostarostové Ing. Namyslo a Ing. Bartáková, tajemník MÚ Fiala, Ing. Staněk (stavební úřad města), předseda představenstva Kratochvíl za Icom a.s., developeři Ondrůšek a Šerý za společnost RC Reinvest, Ing. arch Rýzner za odbornou veřejnost a dva členové spolku pro Humpolecko, pp. Ságl a Martin Hendrych. Pozvánku dostal i kunsthistorik a urbanista Mgr. Merta, který se omluvil (zahraniční cesta).

Ke svolání této schůzky starostu Kučeru přinutily dvě věci:

1. to že zpracovatel ÚP Ing. Rak na základě nově zjištěných skutečností a připomínek odmítl do ÚP zapracovat změny o něž „vehementně a přes mrtvoly“ usiluje vedení města. Jedná se především o změny, které se přímo dotýkají prodeje pozemku městského parkoviště, likvidace původního autobusového nádraží a jeho přesunu do areálu společnosti Icom.

2. to že Ing. arch. Rýzner rozeslal všem zainteresovaným stranám i zastupitelům svůj cca dvacetibodový pracovní scénář řešení situace, v němž mj. upozornil na možnost „torpédování“ nového ÚP oprávněnými připomínkami kýmkoliv, jestliže vedení města si bude dělat co chce a nebude naslouchat názoru odborníků, názorům a požadavkům občanů vyjádřeným připomínkami k ÚP a peticemi.

Starosta Kučera opakovaně kladl otázku, argumentoval zodpovědností a strašil co vše se stane, co vše bude zablokováno, jestliže nebude schválen nový ÚP. Architekt Rýzner i oba přítomní členové spolku pro Humpolecko starostu ubezpečili, že se nestane VŮBEC NIC !

PROSTĚ SE JEN DÁL POJEDE PODLE STÁVAJÍCÍHO „ÚP“ DO DOBY, NEŽ BUDE KVALITNĚ ZPRACOVÁN NOVÝ „ÚP“, RESPEKTUJÍCÍ POŽADAVKY NA KVALITNÍ DOPRAVNÍ INFRASTRUKTURU V NÁVAZNOSTI NA ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ KRAJE VYSOČINA.

Čtěte dále:   Změny na radnici

Starostovi Kučerovi šlo evidentně pouze o to, aby zjistil zda jeho usilovné snaze dotáhnou do zdárného konce akci developera RC Reinvest a společnosti ICOM Transport, budou kladeny další překážky, a dále aby se přímo před zástupci RC Reinvestu a ICOM Transportu na schůzce obhájil.

Všem pesimistům, všem kteří rezignovali nebo podlehli propagandě vedení města, že parkoviště u autobusáku je prodané a že už se nedá vůbec nic dělat chceme sdělit, že nic není ztracené a nic není prodané! Je tu totiž ÚP jako ochranný institut, který se dá v případě neznalosti dotčených zneužít jako politikum, anebo naopak ve spolupráci s odborníky využít ve prospěch všech občanů! Vyzýváme Vás, pojďte s námi do toho, nebojte se, připojte se a pomozte společně prosadit správné věci!

Níže naleznete Zápis z uvedené schůze okomentovaný odlehčenou formou naším spolkem pro Humpolecko. Sami si udělejte obrázek o tom co se v našem městě odehrává a jakým způsobem jedná současné vedení radnice. Vlastní text zápisu nezaznamenal emoce, invektivy které zazněly ze strany vedení města, developera a Icomu (opakovaly se výhrůžky). O nich by Vám mohli vyprávět pouze někteří z účastníků.

Pod tímto odkazem: Spolkem_komentovaný_zápis kulatý stůl 19. 8. 2015 naleznete soubor v elektronickém formátu PDF, který si můžete stáhnout a šířit dál mezi své přátele a spoluobčany. 

zápis1zápis2zápis3zápis4zápis5zápis6zápis7

zdroj: http://prohumpolecko.cz/verte-neverte-nic-neni-ztraceno-nic-neni-prodano/

Petr

47 thoughts on “Věřte, nevěřte – nic není ztraceno, nic není prodáno :-)

 1. prohumpolecko- Nezesměšňujte se tady. Čte to tu moc lidí 🙂 Stejně je většina pro Kaufland.

  1. Přesně tak,dejte už pokoj.. koho furt zajímá co dělá Rýzner pro druhýho Rýznera, je to jen o nenažranosti těchto a jim podobných lidí…!

   1. Spolek prohumpolecko by se měl přejmenovat na prosebe, případaně probráchu. Nyní již chápu proč byl tento transparentní spolek dlouho netransparentní…Docela pěkná ostuda, nápad jsem za začátku vítal – nikým nezvolená opozice trochu rozvíří vlny v Humpolci, ale zejména poslední dobou co příspěvek to tragedie. Pánové čtěte ty texty po sobě, zejména ta obsahová stránka, vždyť děláte ostudu jeden druhému a tak trochu i všem podnikatelům.

    1. Pokud vám to vy chytráci nevadí, tak se opět obrátilo několik dopravních společností na Město Humpolec se žádostí o umožnění zastávek jejich dálkových autobusových spojů. Byli vedením města odmítnuti z důvodu nedostatečných kapacit zastávek. Takže vedení města je opravdu prozíravé. Nejdříve prodá pozemek parkoviště, kde mohli tyto busy v pohodě zastavovat a byla by návaznost na místní busy a vlak a teď brání dalším dopravcům k nám do města zajíždět z důvodu kapacity zastávek. Tak to opravdu zdravý rozum nebere a nemá to nic společného s vašimi přestřelkami na tomto vebu. Je jen smutné, že se brání rozvoji našeho krásného města jen proto, že někdo slíbil duševně chorému panu Kratochvílovi / z tohoto důvodu na základě znaleckého posudku byl exprezidentem Klausem omilostněn !!! / , že mu za každou cenu pomůže zhodnotit jeho pozemky, které ale koupil za účelem provozování AN !!!!

     1. Jo a v tom posudku znalec též uvádí, že nemoc je nevyléčitelná a stav je bez naděje na změnu k lepšímu ! Lze si to dohledat na vebech i v tisku z té doby. To jen aby zde zase někdo nepsal, že jde o výmysl.

     2. To pisete o svem posudku, nebo cele skupiny prohumpolecko?

     3. Naprostý výmysl. Město nemá právo nepouštět autobusy na oficiální zastávky. Může pouze vybírat poplatek. To jen pro pořádek.

  1. Koukám co má Rýznér komentářů a to se týka i pana Hendrycha.Už dostali od města co potŕebovali,to jim byl pan starosta dobrý a teď do něj kopou.

    1. Ten spolek to je parta skutečně charakterních občanů. Starosta s nimi jedná, chce znát jejich názor a oni se mu pak na svých stránkách sprostě vysmívají. Divím se že je někam nenakope. S takovou bandou jednat je jen ztráta času.

     1. Proc je nezazaluje, byt v jeho situaci, uz by se jednalo jinde a o jinych. A protoze maji z ceho platit, byla by ta suma odstrasujici pro dalsi primitivy.

     2. Primitiv, hyena, banda, nakopat…. V čem se vaše komentáře liší od komentářů spolku, které tady napadáte?

     3. Koho tady napadam? Primitiv je oznaceni jednoducheho cloveka na nizke urovni. Pokud vam nektere prispevky autoru vaseho spolku nepripadaji primitivni, tak spadate do stejne kategorie a na tom neni niz urazliveho. Nicmene tady nikdo nenapada osobne nikoho z vasich clenu. A ze tam mate osoby, pro ktere je moralka jenom sprosta nadavka.

     4. Jestli si ještě jednou přečtete tu větu nad váma, tak jsem psal o napadání komentářů spolku, nikoliv o napadání konkrétních lidí!!! Ptal jsem se, jaký je rozdíl v KOMENTÁŘÍCH. Osobně bych takové komentáře, jako používá spolek nenapsal, ale to přece neznamená, že to budu komentovat ještě hůř. A jestli podle jedné věty dokážete poznat, kdo je členem jakého spolku, tak máte můj obdiv. Tohle neumím a jestli jsem proto primitiv, tak jsem jím rád. Pěkný den přeje Pavel Koubek

     5. A com to je, ze komentujete pouze komentare, ktere nesouhlasi s timto spolkem?

 2. Jinak receno, Ryznerovi delaji vse proto, aby se Kaufland stavel na jejich pozemcich. A z techto lidi tady nekolik jednodussich obcanu dela hrdiny.

  1. A kdo je tedy v tomto příběhu kladným hrdinou? ICOM, který to všecko dělá pro blaho a spokojenost občanů Humpolce a o peníze mu vůbec nejde? Nebo developer, který nám chce umožnit krásné nové nakupování a taky z toho nemá ani korunu? Pan starosta, který se těší na nákupy v novém obchodě? Podnikatelé, kterým jde o zachování a prosperitu jejich firem?

   1. O cem tady mluvite? Fakta jsou jasna a lhat si muzete akorat uvnitr vaseho spolku. A ze by prekupnici nabytku, dodavatele kancelarskych potreb a prodejci pracovnich pomucek meli strach z Kauflandu? Vase argumentace je tak pruhledna, ze by jste s ni neuspel ani na ZS.

   2. A Kaufland postavený na pozemku vašeho guru by neohrožoval zachování a prosperitu vašich firem? Stačí jenom ANO/NE, vaše pohádky si nechte pro děti.

    1. Vytrácí se zde gró problému. Tím je fakt, že plánované nové nádraží u areálu Icomu je na místě, kde není zajištěno parkování autobusů bez couvání, blízkost benzínové pumpy rovněž nepřidá kráse. celkově je to malé. Normální lidé to vědí. Majitelé Icomu by měli děkovat předkům obyvatel Humpolce, kteří vybudovali tak skvělé nádraží, které neumětelstvím majitelů je v takovém stavu jakém je. Zchátralé a budova na kterou nikdo z Icomu leta nesáhl vypadá jak vypadá.

     Věřím, že zastupitelé zváží ještě schvalování územního plánu a nezaleknou se tlaku lobby dopravce a rozhodnou. Jestli se zastupitelé a zastupitelky bojí soukromého podnikatele, je to smutné a měli by raději uvažovat o vzdání se mandátu. Takový totiž nemá co v zastupitelstvu dělat

     1. Takže neodpovíte a budete zase hledat další výmluvy aplácat nesmysly. Jste k smíchu, jenom se divím, že s vámi někdo ztrácí čas. Taková nekompetentnost a vynucování si pozornosti je příznakem neschopných jedinců, kteří si jenom potřebují zvednout svoje ego. Máte štěstí, že proti vám nestojí člověk, který by měl dostatek sebevědomí a poslal vás tam, kam patříte.

     2. Hlavně u nového AN není zajištěno parkování pro vozidla cestujících a dále město nemá odpovídajícím způsobem zajištěny zastávky dálkových autobusů a propojení s vlakem, které Humpolec pro svůj budoucí rozvoj bezpodmínečně potřebuje. A to je jádro problému a ne ty vaše vzájemné útoky.

     3. S jakým vlakem? Jaký rozvoj? Jste v Humpolci, probuďte se, těch 10 lidí, co používá vlak, rozhodně žádný rozvoj nebojkotuje. Vy my připadáte jak z jiné planety, evidentně nemáte ponětí, kolik lidí využívá vlak a stávající AN, jinak by jste nepsal takové kecy. Pište fakta a ne plky.

     4. Vy asi vůbec netušíte, kolik lidí používá dálkové autobusy. Jinak by jste tu nic nepsal o využití starého AN. A také musíte myslet do budoucna. To že dnešní politická garnitura upřednostnila auta a busy před vlakem není dlouhodobý směr. A co budete dělat až se to změní ?

     5. Vy jste naprosto mimo. Takze uz neresime humpoleckou dopravni obsluznost, ale globalni smerovani lidstva. A to chcete, aby vas nekdo bral vazne?

 3. PROSTĚ SE JEN DÁL POJEDE PODLE STÁVAJÍCÍHO ÚP DO DOBY, NEŽ BUDE KVALITNĚ ZPRACOVÁN NOVÝ ÚP, RESPEKTUJÍCÍ POŽADAVKY NA KVALITNÍ DOPRAVNÍ INFRASTRUKTURU V NÁVAZNOSTI NA ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ KRAJE VYSOČINA.

  Takže se bude tak dlouho bojkotovat nový UP, než bude vyhovovat několika jedincům, kteří se pasovali do zástupců všech občanů Humpolce. Takže Ságl a Hendrych mají být morální autority rozhodující o dalším rozvoji Humpolce? To je opravdu výsměch.

 4. Pro odlehčení vypjaté atmosféry plné emocí.

  Dát jako ilustrační foto ke článku o situaci kolem autobusového nádraží snímek z rekonstrukce Rašínovy ulice, to také o něčem svědčí. Spolku PRO HUMPOLECKO se to opravdu povedlo !

  Když už se to ale tak „povedlo“, tak mi dovolte odbočení od tématu. Stále marně čekám, kdy se rozhoří debata (snad bude také tak horká a plná emocí) o chystané likvidaci až 1/3 rozlohy parku Stromovka za účelem výstavby prý tolik potřebných bytů a nových obchodů. Je to v samém začátku (studie a plány), tak tady snad ještě je dost času. Jenže ……. Kdo provede studii proveditelnosti ? Kdo se účastnil architektonické soutěže, a „zřejmě“ jí i vyhraje ? Každý ať si odpoví sám.

  Karel Musil

 5. Dovolte mi citaci ze serveru „Odpovědi.cz“:

  „Když se o někom řekne, že je kabrňák, pochválili jsme ho jednoznačně, není to žádné ano, ale, je to jen a jen ano. Jak říká Slovník spisovného jazyka českého, kabrňák je člověk vynikající vlastnostmi tělesnými nebo duševními, zdatný člověk, chlapík &. Přeneseně, vše vynikajících vlastností. Pozoruhodné je, že výraz kabrňák nemá žádnou ženskou variantu.“

  Čili podle tohoto spolek PRO HUMPOLECKO.CZ pana starostu a členy zastupitelstva vlastně neustále bezmezně chválí.

  Přesto se nemohu zbavit dojmu při čtení jejich článků a dokumentů, že toto slovo používají jako pejorativum.

  Karel Musil

 6. Čtu diskuze kolem AN a Kauflandu od samého začátku, a je mi z toho smutno, tuze smutno. Humpolec není tak velké město, abychom se tu navzájem všichni tak nějak neznali, přesto je v příspěvcích tolik špíny, urážek, lží, pomluv a dehonestujících výroků, že to až zaráží.

  Předně si pokládám otázku, proč se členové spolku PRO HUMPOLECKO.CZ tak vehementně bijí za „Status quo“. Že by patřili k pravidelným klientům VHD, to snad ani náhodou. V tom bude něco jiného. Že by chtěli jaksi odvést pozornost od jiných akcí, které by pak v tichosti realizovali ? Že by v řešení tohoto problému byli nějak „zaháčkováni“ ? Mohu se domnívat, mohu spekulovat, ale přiznám se, že nejsem do problému tak detailně zasvěcen, abych zde vynášel nějaká moudra, nějaké úsudky.

  Chybí mi tu jedna věc. ANKETA. Ovšem NESTRANNÁ, jasná, bez ovlivňujících komentářů a vysvětlivek, které by se zúčastnili (měli možnost se zúčastnit) opravdu všichni občané. Předně by bylo potřebné zjistit, kolik obyvatel Humpolce VHD opravdu využívá a potřebuje, ať již autobusy nebo vlak. A jako druhý by se měl položit dotaz ve znění zhruba „Využíváte nebo byste uvítal/-a možnost využívat zastávky uvnitř města, nebo jste ochoten/-na na autobusy docházet/dojíždět na AN v ulici Okružní za cenu zklidnění dopravní situace ve městě?“. Protože bez funkční MHD, která v Humpolci není a snad ani v dohledné době nebude, tyto autobusy zastavující po městě tuto MHD částečně nahrazují, suplují.

  Abych byl objektivní – snažil jsem se spočítat, kolik autobusů denně zajíždí k Mléčným lahůdkám. Podle jízdních řádů mi vyšlo číslo okolo 120 v pracovní dny. U této zastávky vidím jeden zásadní problém, který má ale jednoduché, triviální řešení. Byl jsem několikrát svědkem, že (a týká se to v drtivé většině řidičů ICOMu), že přijíždí-li po sobě 2 či 3 autobusy, tak první řidič nezastaví až na konci zastávky, ale uprostřed, nebo dokonce na začátku hned za přechodem, a na problém je zaděláno. Čili řešení je jak říkám jednoduché až triviální – řidiči by měli být povinni stavět až na konci zastávky, pak se tam celkem v pohodě vejdou i 3 autobusy zároveň, což by mělo rozhodně stačit. Přikázat jim to by neměl být problém, u řidičů ICOMu už vůbec ne.

  A ještě jednu poznámku mi dovolte. Zajímal by mne výčet provozoven a podnikatelů, kteří se cítí být eventuálním hypermarketem existenčně ohroženi. Aby i z toho bylo vidět, za koho se vlastně „kabrňáci“ z PRO HUMPOLECKO.CZ bijí.

  Děkuji.

  Karel Musil

  1. Fakta od tohoto spolku necekejte, jenom hospodske kecy. Kdo je zna, vi, ze niceho jineho ani nejsou schopni a slouzi za uzitecne hlupaky osobnim cilum jinych podnikatelu. To, o cem pisete, by byly zasadni argumenty pro zachovani An. Jenze to by se ukazala nesmyslnost udrzeni stavajiciho terminalu a podpora mestskych zastavek. Takze budeme dal slyset obecna moudra o nutnosti reseni rozvoje mesta s pomoci dopravniho uzlu.

 7. Jak to tu čtu, tak se se nestačím divit, napadáte tu spolek ProHumpolecko, ale z mého jeho členové konečně začali něco dělat a začali rozkrývat karty z NAŠÍ RADNICE i za podmínek toho, že někteří lidé z radnice mají natolik dlouhé prsty, že členům spolku mohou jejich podnikání pěkně znepříjemnit 🙁 Bo bitvě je každý generál, kdo z vás co tu napadají spolek se někdy někde veřejně projevili a řekli nahlas svůj názor??? Zatím co jsem byla na diskuzích o AN, tak se zatím projevovali pouze osoby, které nesouhlasili se záměrem NAŠÍ RADNICE…. Kde jste byli, když někdo chtěl slyšet Váš názor???

  1. Co konkretne jste rozkryla? Pokud vim, slibovali jste skandalni odhaleni ap.a jedine zajimave odhaleni se tyka vaseho guru Ryznera a jeho stretu zajmu. Slusny clovek by se omluvil za blamaz a cekal, az se zapomene. U vas to ale znamena bezmezny obdiv a lhani. Vy si zadny obdiv nezaslouzite, jenom pohrdani.

  2. Co konkretne jste rozkryla? Pokud vim, slibovali jste skandalni odhaleni ap.a jedine zajimave odhaleni se tyka vaseho guru Ryznera a jeho stretu zajmu. Slusny clovek by se omluvil za blamaz a cekal, az se zapomene. U vas to ale znamena bezmezny obdiv a lhani. Vy si zadny obdiv nezaslouzite, jenom pohrdani.

   1. Mám pocit, že jste nepochopil, co jsem tu psala. Hlavně z Vaší reakce mám pocit, že mě řadíte do spolku ProHumpolecko, omyl já se spolkem nemám nic společného!!!! Pan Rýzner není žádný guru, to že to v Humpolci chodí, že ruka ruku myje je holý fakt, to že se určití podnikatelé dali dohromady a zkoušejí něco pro město udělat si myslím, že je jen dobře. Toto podnikatelé odvádí daně a ty jsou do rozpočtu města, tak proč by nemohli do situace v našem městě mluvit. Odprostěme se od toho, že to jsou podnikatelé, že zaměstnávají lidi z našeho města a také od toho, že by něco dělali s cílem, nepustit konkurenci do města. Např. nechápu jak by nějaký supermarket mohl ohrozit pana Dubna- realitka, pana Ságla-výrobna nábytku, pana Lesinu- montážní technika, pana Hedndicha- kongres hotel,….. Měla jsem tu možnost si s těmito pány pohovořit a nevidím v tom nějaký podnikatelský úmysl, jde jim o město a o to, proč se tak moc tlačí na prodej. Nebudeme si nalhávat, ale dopravní situace v naše městě není zrova růžová a AN je také v hrozném stavu, kudy z toho ven??? K Vašemu příspěvku bych ještě chtěla: SLIBOVALI JSTE SKANDÁLNÍ ODHALENÍ…… Zkuste se zamyslet, jací členové zastupitelstva hlasovali pro prodej AN a možná Vám dojde, že odhalení se odhaluje 😀 Humpolec je natolik propojen, že obyčejní občané nemají ani představu o tom co se na radnici děje a dělo…. Viz. paní pokladní na městkém úřadě, víte někdo jak to dopadlo??? Nikdo z nás to neví, paní byla pouze obětní beránek, aby stádo zůstalo zachováno před vlky 🙁

     1. Za tři roky tahle radnice končí, ti co hlasovali pro prodej parkoviště nikdo nezvolí znovu. snad si to uvědomují

     2. Uz mi doslo, ze diskuze s chovanci nektereho ustavu je marna, moje hloupost, ze jsem nerozpoznal o koho jde. Jinak kravu bych neurazel, ta alespon prinasi uzitek, na rozdil od tehle skupinky mimonu.

    1. Milá dámo, to snad ani nemůžete myslet vážně! Ale jestli tomu přece snad nedejbůh věříte, tak se klidně do toho spolku ProHumpolecko – (chápej Humpolecko pro nás podnikatele), přihlašte … Přesně takový tam potřebujou, bohužel.

     1. člověk je hloupý tak, jak daleko vidí, PROTO vedou ti, co vedou stádo slepých

     2. Máte pravdu. Jen slepá ovce nevidí ukázkovou předvolební agitku jmenované partičky. Hošani chtěj kromě svých firem řídit i město ………

     3. To máte pravdu,že hoši kromě svých firem chtějí ovládnout město.Přece dosáhli svýho a teď kopou do města.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Klášter v Želivě vyslyší papežova slova, je připraven přijmout běžence

St Zář 9 , 2015
Zatím jako jediný na Vysočině je premonstrátský klášter v Želivě připraven vyslyšet nedělní slova papeže Františka a přijmout rodinu běženců. Další oslovení církevní hodnostáři odpovídají vyhýbavě, podle nich bude záležet na dohodě ministrů i biskupství. Čtěte dále:   Špatné počasí nevadilo. Po rybích dobrotách se v Humpolci zaprášilo

You May Like

Témata