Tři góly a dvě červené. Fotbalisté Slovanu si poradili s Humpolcem

Fotbalisté Havlíčkova Brodu si v novém divizním ročníku vedou naprosto odlišně než před rokem. První bodovou ztrátu v této sezoně zaznamenali fotbalisté Humpolce. Ve 3. kole moravskoslezské divize D podlehli Havlíčkovu Brodu na jeho půdě těsně 1:2.

Malé krajské derby začalo mnohem lépe pro fotbalisty domácího Slovanu. Ti šli do vedení v 18. minutě. Coufal si z lajny navedl míč na střelu a přesným zásahem na zadní tyč otevřel skóre zápasu.

Domácí celek měl dál více ze hry, naopak fotbalisté Humpolce nepotvrzovali, že předtím dvakrát stoprocentně bodovali. „První gól udal ráz utkání. Pustili jsme Brod do vedení, to byl klíčový problém,“ zlobil se trenér Humpolce Roman Veselý.

Pět minut před poločasovou přestávkou bylo s jeho svěřenci ještě hůř. Po standardní situaci mířil přesně do černého Hloušek – 2:0.

Také začátek druhého dějství vyzněl pro fotbalisty Havlíčkova Brodu. Bajer však sólový nájezd neproměnil, trestný kop Válka pak skončil pár centimetrů vedle tyče svatyně Dubce.

V 51. minutě domácí celek chyboval při rozehrávce, následnou slibně se rozvíjející akci Humpolce hasil Dočkal faulem, který sudí ocenil červenou kartou. „V tom okamžiku bylo po zápase. My jsme se zatáhli a hosté začali dobývat naši obranu,“ komentoval lodivod Havlíčkova Brodu Martin Slavík.

Poctivá defenzivní práce se jeho ovečkám dlouho dařila na jedničku s hvězdičkou. Celek z Pelhřimovska měl převahu, ale gólového vyjádření se dočkal až v 78. minutě.

Po jednom z mnoha centrů do velkého čtverce Slovanu balon doputoval až k Popovychovi, který pro hostující celek vykřesal jiskřičku naděje – 2:1.

Jenže už za další dvě minuty se početní síly na hřišti srovnaly. Vyloučení právě střelce třetí branky zápasu ovšem pořádně nadzvedlo hostující lavičku. „Je doslova ostudné, když je hráč vyloučen za to, že jen zablokuje balon,“ zlobil se kouč Humpolce, který také viděl žlutou kartu.

Čtěte dále:   K dobrému podzimu dopomohly fotbalistům Humpolce především vydařené domácí duely

Ve zbývající desetiminutovce už si fotbalisté Havlíčkova Brodu těsný náskok pohlídali. „Vyloučení hostujícího hráče už na průběhu hry nic nezměnilo. Hosté dál tlačili hlavně ze standardních situací, ale do vyložené šance jsme je nepustili. Zisk dalších tří bodů nás samozřejmě těší,“ usmíval se Martin Slavík.

MS DIVIZE D – 3. KOLO
HAVL. BROD – HUMPOLEC 2:1
Góly: 18. Coufal, 40. Hloušek – 78. Popovych. Rozhodčí: Mayer. ŽK: 4:5. ČK: 1:1 (51. Dočkal – 80. Popvych). Diváci: 190. Poločas: 2:0. Havlíčkův Brod: Konrád – Pavlík (46. Dejl), Pabousek (65. A. Novák), Hloušek, Cakl, Fikar, Coufal, Bajer (82. V. Novák), Víšek (46. Panský), Válek, Dočkal. Humpolec: Dubec – Kodria, Kameš (77. A. Zástěra), Maršík, Luňáček, Popvych, Havel, Savi, Pešek, Š. Zástěra, Och (65. Šmíd).