Týden pro rodinu 2016 v Kraji Vysočina

V tomto týdnu má rodina zelenou. Koná se totiž 8. ročník celorepublikové akce Týden pro rodinu, kterou organizuje Asociace center pro rodinu. „Jejím smyslem je upevnit pojem rodina, kde máme každý své místo.

Rodina
 Rodina poskytuje zázemí, pocit bezpečí a je zdrojem lásky. Rodina je to nejcennější, co máme,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Motto letošního ročníku zní Táta, máma, holka, kluk – rodina nám není fuk.
 

 
 

Program tohoto týdne má na Vysočině na starosti krajské centrum Jihlava – konkrétně Centrum pro rodinu Vysočina. Jeho prostory na ulici Chlumova v Jihlavě jsou po celý týden otevřeny všem návštěvníkům, kteří můžou zavítat na přednášky, tvořivé dílny a užít si zábavy, absolvovat běh rodin nebo navštívit koncert pro všechny generace. Program vyvrcholí v neděli 15. května, kdy se uskuteční průvod rodin. Datum přitom není náhodné. Právě na 15. květen připadá Mezinárodní den rodin. Průvod projde v 16.00 z horního Masarykova náměstí a směřovat bude do zahrady Hotelu Gustav Mahler, kde se odehraje Velká hasičská pohádka v podání divadla De Facto Mimo a zúčastněné rodiny si slavnostně připijí. „Tématem průvodu je Noemova archa. Účastníci budou v kostýmech zvířat, ptáků a lidí. Vše v páru on a ona tak jak biblický příběh předkládá. Členové průvodu se nakonec společně pod vedením Noeho zachrání v arše před potopou,“ přibližuje ředitelka Centra pro rodinu Slávka Dokulilová.  

Na Týden pro rodinu naváže Kraj Vysočina. V červnu se pod jeho hlavičkou uskuteční dva Rodinné dny. Konat se budou v Telči a v Havlíčkově Brodě. „Rodiny budou o jejich programu informovány prostřednictvím Novin Kraje Vysočina. Pozvánku dostanou také všichni držitelé vysočinských Rodinných pasů, a proto informace nikoho nemine,“ uzavírá radní Petr Krčál.   Více o právě probíhajícím Týdnu pro rodinu se dozvíte na www.acer-cr.cz/tyden-pro-rodinu-2016.html.

Čtěte dále:   Slalom i přesné zastavení: mladíci na Vysočině předvedli, co dovedou s traktorem

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Informace

Čt Kvě 12 , 2016
o možnostech a pravidlech vyřizování cestovních dokladů pro osoby mladší 15 let Čtěte dále:   Včelařství na Vysočině

You May Like

Témata