Úprava běžeckých tras

11

04.01.2017 – 6.1.2017 Humpolecko

6.1.2017 Včera na jih, dnes na sever: Dnes od cca 14:30 bude strojově projetá stopa na závodišti a kolem Hadiny, a poté bude upravena trasa na Čejov a dále směr Leština a zpět (část trasy A). Na sobotní ráno je naplánovaná úprava stopy až na Lipnici (trasa A)  a odpoledne směr Brunka, Radostín (trasa C)
V současné době je upravená část trasy B, směr Mikulášov – Krasoňov a u rybníka Sýkorák se trasa obloukem otáčí a vrací se zpět kolem Mikulášova do Humpolce.
Nejlepší sněhové podmínky pro běžkování jsou kolem Krasoňova, Mikulášova a Plačkova, je zde i spousta dalších projetých stop. Přeji vám nezapomenutelné zážitky v bílé stopě! :-). 
 
5.1.2017 Nové a příznivé zprávy pro běžkaře: Ve čtvrtek 5.1. 2017 se bude upravovat jižní trasa (směr na Mikulášov). Skútr startuje ve 14:30 od Karamby, tak kdo bude první ve stopě? :-).
Ještě je v úvaze protažení "kolečka" kolem Hadiny. Pokud ano, tady se to dozvíte jako první.
 
4.1.2017 Běžecké trasy – se skútrem nebo bez?
Také se každou chvíli nedočkavě podíváte z okna a téměř počítáte sněhové vločky, které se snášejí na zem? S obavami i nadějí sledujete venkovní teploměr? Přikládáte ucho k zemi a posloucháte, zda skútr už vyrazil? Vsázíte se s kamarády běžkaři, zda si to "prošlápneme sami" nebo zažijeme nekonečnou slast ve vyžehlené rovné stopě?
Tak vězte, že: Pokud ještě dnes a zítra dopoledne připadne sníh, je v plánu, že skutr (po dvou letech!) vyrazí, pravděpodobně směr jižní trasa (Plačkov, Mikulášov, atd). Sledujte tyto stránky nebo náš facebook, tady bude info jako PRVNÍ!

více o zimních běžeckých stopách na Humpolecku zde..

 

Čtěte dále:   Finále seriálu závodů Zlaté podkovy

zdroj: www.infohumpolec.cz 

Petr

11 thoughts on “Úprava běžeckých tras

     1. Ne, to jsou hovada, která rozšlapávají upravené stopy !!!!!

     2. Protože sníh leží sotva týden, tak to ještě nestihli. Ale nakonec stejně někdo bude chtít na procházku do lesa a lyžařské stopy rozšlape. Nemusí přitom jít primárně o zlý úmysl.

     3. Ono je v podstate jedno jestli to rozslape hajzl nebo debil.

     4. Dobrý den všem, dovolte mi na základě poznatků ze sobotního odpoledne trochu oživit pravidla pohybu ve stopě:
      Ten, kdo šlape do kopce, uhýbá (vystupuje ze stopy) tomu, kdo jede proti směrem dolů. Rovněž tak pomalejší gentlemansky pouští před sebe rychlejšího. Pro chodce: Volá-li na nás běžkař sjíždějící z kopce „stopa“, “ s dovolením“, nebo něco podobného, neznamená to, že po nás chce, abychom zkoprněli uprostřed cesty, ale naopak, abychom mu udělali místo, za což následně jistě poděkuje.
      Stopě zdar:-)

 1. Takže kentauři nezklamali… Já naiva už myslel, že se to letos obejde beze stopy kopyt v běžeckých drahách…. Omyl. Kůň patří do salámu, ne do běžecké stopy!!

 2. Dobrý den
  V sobotu 21.1.2017 v odpoledních hodinách jsem ve stopě na trase C směr Litochleby – Brunka – Kaliště – Proseč zhruba na úrovni Jiřické odbočky našel svazek tří klíčů s přívěškem a čipem (detailní popis záměrně neuvádím). Klíče mám momentálně u sebe. Zítra tj. 23.1. je předám na ztráty a nálezy na radnici v Humpolci. Přeji všem hezký den J.Březík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zbytky cukroví do krmítka nepatří

Po Led 9 , 2017
Sněhová nadílka těchto dnů nekomplikuje na Vysočině život jen lidem, ale i volně žijícím živočichům. Čtěte dále:   Finále seriálu závodů Zlaté podkovy

You May Like

Témata