Petr

45 thoughts on “Usnesení Vlády ČR platné od 14. března 2020

 1. V kontextu tohoto šílenství o to více vyniká nedostatek roušek a respirátorů pro pracovníky zdravotnických zařízení! Nemluvě o hurá akci a zaslání těchto ochranných prostředků do Číny!

  1. Koluje po TW…

   Řekněme, že existuje jedna Česká firma, která dokáže denně vyrobit tisíce respirátorů.
   Vláda si vymůže monopol na distribuci pomůcek a Agrofert chce pak firmu koupit. Majitel ji ale nechce prodat.
   Stát odběr zruší a snaží se firmu „vyhladovět“. Roušky tak nemá vůbec nikdo.

   Za správnost neručím, jen dávám k zamyšlení.

    1. Svádět vše na Babiše je příznakem nějaké psychózy.. Souhlasím s tím, že situace kolem roušek je zvládnutá tragicky. Podobného materiálu by stát měl mít v rezervách x milionů kusů, to by zas tolik místa nezabralo, bohužel nemá a situace je vyhrocená v celém světě.

     1. 28. ledna se poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) dotazoval ministra Vojtěcha, jak je Česko připravené na epidemii koronaviru, zda má dostatečný počet zdravotních pomůcek. Vojtěch mluvil o rouškách s respirátory a sdělil „v tuto chvíli to vůbec není nutné, není to namístě“. O měsíc a půl později vidíme: namístě to bylo. —- A kdo za ty roušky a respiratoty může než Babiš? České firmy teď dělají roušky co to jde, kdyby stát včas řekl že je potřebuje, mohlo jich být dost. Stačí se podívat tam kde to zvládli ač měli mnohem méně času na přípravu –Vrchol epidemie, ke které se blíží Evropa, byl v lednu a únoru. Tchaj-wan okamžitě zajistil roušky a dezinfekci pro každého občana, v počtu nejméně tří kusů.

      V celé zemi byla sjednocena cena za jednu roušku v přepočtu na 5 korun, premiér oznámil, že s rouškami je přísný zákaz obchodovat, a to pod přísným postihem milionové pokuty. Testy na koronavirus byly pro všechny a zdarma. — Babiš je neschopný a zároveň všehoschopny sebestředný diletant.

     2. souhlasím s Karlem. za všechny problémy stojí Andrej Babiš..

     1. A kdo by byl v koalici jiný? Přece byste nechtěl/a HUGO..To čisté hnutí by se ušpinilo..A kandidáti za ANO neměli ani trochu odvahy vstoupit do hnutí, jen zase vylezli po zádech zavedené značky.. Ale to není jen tam

 2. Nechci prilevat olej do ohne, ale bohuzel i tady se ze strany pana Babise jedna o bohapusty populismus. Vse je cilene a chirurgicky presne davkovane. Jen bohuzel ty respiratory a rousky nevysly. Tak snad vyjdou panu Kellnerovi a PPF, a ejhle, take to eni bohapusta filantropie, i tady je to bohuzel kalkul. Vsechno se deje jen tak, jak se dit ma. Bohuzel….

  1. Vše co Babiš dělá je jistou částí veřejnosti bráno za populismus. I kdyby zlatý lejna pouštěl.. Prostě móda je kopat do vlády.. Ale kde je záruka, že by to Fiala nebo dredař Bartoš dělali lépe..Trocha pokory..

   1. 28.1. Vojtěch: Máme milion roušek na skladě.

    2. 3. Babiš: Koupíme 200 tisíc respirátorů.

    4. 3. Babiš: Budeme distribuovat.

    6.3. Babiš: Řešíme nákup.

    9.3: Vojtěch: Máme v plánu koupit.

    12.3. Vojtěch: Roušky pro všechny budou v řádu týdnů.

    13.3. Babiš: Koupíme roušky.

    Lejna to jsou, ale zlatý rozhodně ne. Kritizovat že podělal co mohl se nesmí? Ale trocha pokory by mu slušela, to máte úplnou pravdu.

    1. mít vládu složenou z opravdu demokratických stran, tak jsme se žádného viru bát nemuseli… pokud by to vedli stejně odborně jako naše město, tak nemusel nastat tento problem

     1. snad strany Demobloku ne? to jsou jediné opravdu demokratické síly ve státě, však to stále opakují

     2. Mylíte tím uspávače hadů Fialu a opilce Kalouska ? Za vedení těchto dvou naprosto neschopných jedinců bychom byli již všichni bradou vzhůru. Babiš je sice žvanil, ale maká a Hamáček mě příjemně překvapil.

     3. Uspávač hadů Fiala by měl za ministra zdravotnictví jistého doktora Svobodu, který měl konkrétní připomínky a otázky již v lednu. Chcete snad srovnávat odbornou erudici Kena že superstar s ním? Opravdu se domníváte, že si teď vyrábějí roušky podomácku občané sami a vláda, protože vlastní liknavostí a lhaním je nedokáže zajistit ani spitalum je něco zač Babiše chválit? Také bych pripoměl, že ten vámi vysmivany demoblok chtěl ohledně coronaviru svolat mimořádnou schůzi parlamentu. Můžete se podívat kdo hlasoval proti. Jo a ti dredati hloupí Piráti šíji roušky a dodávají je kam je třeba. Babiš nemaká, už ani nežvai, jen nesouvisle blábolí nesmysly.

     4. nehlede na to ze Babis a Zeman pred mesicem poslali ochranne pomucky do Ciny, kam se pro ne ted zase leti…. to je efektivni rizeni statu

     5. „Omlouváme se. Nevím, kdo rozhodl, že ve státní hmotné rezervě je jen 10 tisíc respirátorů, nevím, proč tam někdo nedal dva miliony?“ řekl premiér Babiš. Dnes na TK. Přičemž – v čele Správy hmotných rezerv je předseda, kterého jmenuje a odvolává vláda.

      Na základě požadavků krizových plánů zpracovává Správa návrhy zejména na

      a) seznam položek hmotných rezerv, jejich minimální limit a orientační cílový stav

      Návrh podle odstavce 1 schvaluje vláda.
      Ne, ten vážně nemaká, protože tohle je jeho práce, o tomhle rozhoduje předseda. A jak vidět rozhodl blbě a snaží se že všech dělat blbce. Koblihu?

     6. Karle, kolik těch respitátorů a roušek sehnal váš guru Fiala? prosím o číslo… a máme to z té komunistické Číny převzít? 😀

     7. Víte o tom, že penězi z rozpočtu disponuje vláda a nikoliv opozice? Pokud ano, proč pokladate takové nesmyslné otázky?

     8. znáte rozdíl mezi významy slov sehnat a zaplatit? to nejsou synonyma (pro vás – stejné významy)

     9. Ach tak. Shánět má ten, kdo nemá finanční prostředky a k dispozici státní aparát. Zatímco ten co ho k dispozici má se na to může vykašlat. Logické.

     10. za co jsou tedy placeni poslanci nevládních stran? že nebudou nic dělat…? opravdu logické

     11. Tak výborně, už tedy víme že nemáte ani páru zač je kdo placen. Blaboliš dělá tiskovku kolem každého nesmyslu, zatímco ti kteří se snaží v médiích jaksi nejsou (https://www.starostove-nezavisli.cz/regiony/stredocesky-kraj/stredocesti-starostove-se-postarali-o-ochranne-obleky-pro-zachranare-predaji-jim-je-dnes například). Když máte tak rád otázky – jak je možné že byl Bureš na nedostatek respirátorů upozorněn BIS v prosinci, opozicí v lednu a v březnu klidně pronese, že nechápe, proč jich v rezervách nebyly dva miliony. Člověk, který rozhoduje toto neví? Krizovy manažer neměl čas si zavolat a ověřit zásoby několik měsíců do organizace, která mu přímo podléhá? Opravdu by to někdo mohl dělat ještě hůř než ten slovenský diletant opravdu stěží.

     12. Vy tedy konstatujete, že mimo Babiše (zde s Vámi s jeho neschopností souhlasím) dělají všichni politici na všech úrovních 100%? tak to je s Vámi ztráta času o něčem se bavit… Snad jen výkřik, že za všechno samozřejmě může Zeman 😀

     13. jojo nejlepší je být politik, nic nedělat a nadávat na Babiše (a Zemana samozřejmě) 😀

     14. 😀 tipl bych si, že pán je takový demagog, že je vnitřně přesvědčen, že tady nebýt ta satanská dvojice Babiš se Zemanem, tak se nám ten koronavir i vyhne 😀

     15. Uveďte kde píšu, že všichni ostatní politici dělají všechno správně. A pak kde nějak vůbec zmiňuji Zemana.

 3. Na sedmilháře už nemohu ani koukat zlatej Hamáček. Raději jdu vyrábět roušky. Nejlepší jsou pytlíky z vysavače – nový 🙂

   1. To bych úplně nesouhlasil. Když je moře klidné a nebe bez mráčku, můžete za kormidlo postavit skoro kohokoliv a třeba ani nepoznáte, že na to nemá. V čase bouře to chce někoho trochu jiného… To, co estébák se zpěvákem momentálně předvádějí např. v otázce distribuce ochranných prostředků, nemá s krizovým řízením nic společného, to se na mě nezlobte.

    1. Neměl jsem rád ČSSD a Hamáčka. Česany stále nemusím, ale nebýt Hamáčka, tak je to úplně v pr**li, protože ten Ken ze superstar je úplně mimo a estébákovi jde jen o něj a jeho Agrofert a naši lidi mu jsou úplně ukradený. Ten dělá vše proto, aby až to přejde z toho vytěžil jak politický tak i skutečný kapitál, bez ohledu na to, že to odnesou všichni ostatní. Je třeba vzít bič a i s čínským Zemanem a jeho poskoky to všechno vypráskat pryč !

     1. jj nebýt Hamajdy tak je to v prdeli, je potřeba aby se naplnily kriminály za rádoby poplašné zprávy

     2. Nemyslím, že je to poplašná zpráva. Je to názor, se kterým máte právo nesouhlasit. Na druhou stranu asi ten názor není úplně mimo mísu…..

     3. No řeči které vypouští páni generálové Pavel a Šedivý to také zavání falešným strašením

 4. Koukám, že na humpoláku je to samý antibabiš.Jak je pak možné, že v průzkumech věří vládě v řešení nákazy koronavirem přes 90 % občanů ČR! Že by Humpolec byl výjimkou ?Ale pochybuji, to spíše vylezli lidé s patologickou úchylkou zvanou nenávist ke všemu co udělá Babiš. Vážení přestaňte tady lít ty vaše kýble nenávisti a jděte se buďto léčit a nebo raději něco dělat pozitivního, třeba šít roušky a nebo míchat dezinfekci či pomáhat seniorům. Nebo si snad myslíte, že by někdo z opozice věc zvládal lépe ? Nenechte se vysmát, ten vir kašle na kdo vládne.

  1. Za mě. Pan Fiala předseda vlády a ministr zdravotnictví Mudr. Svoboda, který už 28.1. v poslanecké sněmovně varoval!!!, by byl ministr zdravotnictví. Určitě by vše nenechával na poslední chvíli jako tohle duo Babiš a Vojtěch… :/

   1. Svoboda varoval, no to nám pomohlo jak mrtvému zimník. Jste tak v lepším případě naivní v horším pak bl…. ! Teď se tady opozice prsí, že není to či ono. Zkuste si vzpomenout kolik odvětví tady bylo zničeno za vlád ODS ! Právě tací jako Fiala a spol by měli nyní mlčet.

    1. A co měl podle vás Svoboda udělat? Přepadnout banku a za uloupené peníze koupit respirátory? Nebo jak byste si to představoval?

   2. já si nějak tak myslím, že Fiala svoji šanci v budoucnu dostane a to pak uvidíme, co je to za neuměla

  2. Asi jste nepochopil/ a situaci. Ten klouček, co si říká ministr zdravotnictví, by měl nyní být k ruce Prymulovi, resp. koordinovat SYSTÉMOVÉ kroky. Namísto toho ztěžuje práci lidem, kteří se snaží koordinovat distribuci OOP. Zkrátka nepochopil svoji roli. A čí je to vina? Pana Babiše. Teď se totiž naplno ukazuje, podle jakého klíče vybírá lidi kolem sebe. Netřeba odbornosti, hlavně být servilní. Pořád v tom vidíte jen „kýble nenávisti“?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Usnesení Vlády ČR platné od 16. března 2020: Omezení volného pohybu osob

Po Bře 16 , 2020
Vláda ČR zakázala kvůli šíření koronaviru volný pohyb osob po České republice. Platí zatím do 24. března.

You May Like

Témata