V Humpolci bude zřízena metropolitní síť

1

V Humpolci dosud nebyla nijak řešena komplexní datová infrastruktura, což způsobuje problémy při poskytování kvalitních služeb občanům města. Radnice se rozhodla zlepšit předávání informací mezi městským úřadem a jím zřizovanými organizacemi, veřejnými subjekty a neziskovými organizacemi, a proto již v loňském roce nechala zpracovat studii k vybudování metropolitní sítě, která by lepší komunikaci umožnila.

Náklady na zřízení sítě se odhadují na zhruba 12 milionů korun. Zástupci radnice nepředpokládají, že by město bylo schopno zaplatit tento projekt z vlastního rozpočtu, ale chtějí ho řešit z dotačních programů.


Mělo by být vybudováno zemní optické vedení, které by řešilo přivedení vysokokapacitního internetu do města a propojení zájmových lokalit města vysokokapacitním optickým kabelem. Při využití metropolitní sítě se počítá v první fázi s propojením místních počítačových sítí a telefonních ústředen s cílem snížit náklady na telekomunikační provoz.


(Zdroj: MF Dnes)

Čtěte dále:   Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

myska

One thought on “V Humpolci bude zřízena metropolitní síť

  1. budou se do toho počítat i místní části. nějaká modernizace je potřeba jako sůl..daň z nemovitosti osolili tak ať je něco vidět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku policie

Čt Úno 12 , 2009
Jak si vydělat na automatech … Čtěte dále:   Uzavírka pro dopravu v úseku ulice Hálkova

You May Like

Témata