V Humpolci začíná divadelní festival

Již 31.března bude zahájen druhý ročník divadelní přehlídky nazvané Honzlův Humpolec. Představí se v ní celkem čtyři divadelní soubory z Humpolce, Dobronína, Tábora a z Jindřichova Hradce.

V pátek 31.března vystoupí domácí herci z divadelního souboru Jindřicha Honzla se hrou Světáci. Jistě si mnozí pamatují na velice úspěšný film stejného názvu. Je to příběh tří fasádníků, kteří celý život proběhali v montérkách, a proto si chtějí trochu povyrazit v noční Praze. Dávají si ušít obleky v prvotřídním salónu, učí se noblesnímu chování a v kavárně se seznámí se třemi “intelektuálně založenými” dámami. Dochází tak k různým komickým situacím, které diváky zaručeně pobaví. Zpracování Světáků do divadelní podoby se ujal režisér Horáckého divadla Jiří Vobecký.


Následující pátek 7.dubna se pak představí amatérský divadelní soubor Zmatkaři z Dobronína s francouzskou komedií Prolhaná Ketty. Děj hry se točí kolem bohaté a rozmarné Ketty, která se v snaze zvládnout nepříjemnosti života stále víc zaplétá do svých vlastních výmyslů a lží. Nechtěně tak rozpoutá celou řadu komických situací s neméně vtipným rozuzlením.


21.dubna zahraje divadelní soubor JABLONSKÝ z Jindřichova Hradce “tichomořskou” operetu Lidožrouti. Hra vídeňského klasika Johanna Nepomuka Nestroye nesla původní název “Náčelník Večerní Vánek aneb Hody divých mužů”. V částečné úpravě jindřichohradeckých inscenátorů má představení název “Lidožrouti” s podtitulem Tichomořská opereta. Její jednoduchý děj se odehrává na dvou sousedních ostrovech, z nichž jeden je již objeven a civilizován, což ale nic nemění na kanibalské tradici jeho obyvatel. Jednoho dne se na ostrově, obývaném Velkoluly, nečekaně objeví exotický cizinec v pantalonech, kterého sem po ztroskotání lodi vyvrhly mořské vlny a začíná celá řada nedorozumění s jednou osudovou zápletkou.

Divadelní přehlídku uzavřou 28.dubna ochotníci z Tábora bláznivou komedií Carla Goldoniho Vějíř. Veškeré peripetie hry se odehrávají kolem tohoto, v dřívějších dobách neodmyslitelného doplňku dámských rób. Vějíř je však pouze záminkou k vykreslení a zesměšnění lidské malosti a hlouposti.


Začátky představení jsou vždy v 19:00 hodin. Rezervace a předprodej vstupenek v ceně 60,- Kč na jedno představení jsou zajištěny v infocentru Humpolec – Havlíčkovo nám. 91, tel: 565 532 479, mail: mekis@infohumpolec.cz Prodávány jsou i abonentky za 200,- Kč. Zakoupením této abonentky získáte vstupenku v předních řadách na všechna čtyři představení v rámci festivalu HH.

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

VICTORIA !!!

St Bře 22 , 2006
Humpolecké ulice opět prokouknou. Technické služby právě zprovozňují nový speciální stroj na odklízení pozůstatků po psích miláčcích.

You May Like

Témata