V izolaci je i víska Kynice na Havlíčkobrodsku

49

Vysočina má ohnisko nákazy koronavirem. Stala se jím obec Kynice na Havlíčkobrodsku. Pozitivní testy na nemoc Covid-19 tam mají čtyři lidé.

Zřejmě se nakazili na oslavě MDŽ, kterou 7. března pořádali zdejší dobrovolní hasiči. Krajský hygienik obec zavřel do izolace.

 

Zdroj a více zde: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/koronavirus-kynice-izolace-kynice-vysocina-karantena.A200316_123157_jihlava-zpravy_klu

 

Petr

49 thoughts on “V izolaci je i víska Kynice na Havlíčkobrodsku

 1. Vypada to tady zkratka jako v Humpolci.
  Polovina lidi pochopila co se od nich chce, druha pulka,
  kterou tvori vetsinou duchny a delnictvo z Balkanu dal denne blouma po obchodech
  bez rousek.
  Vrchol a priklad debility je pak personal Billa zcela bez rousek a rukavic.

  1. Nejhorší smrt je z vyděšení. Hadrový šátek nebo obyčejná rouška nikoho nespasí. Dneska jsem navíc viděl několik lidí, co po opuštění obchodu sundali roušku a strčili ji do kapsy, což je přímo kontraproduktivní. Asi ještě Anofert nenatočil instruktážní video, jak s tím zacházet (s pěveckým doprovodem kloučka titulovaného ministr zdravotnictví)

 2. Jj,
  Jsou tu take jedinci, kteri se vratili v minulem tydnu z Italie z hor a prestoze je karantena, behaji po meste, obchodech a maji z toho prdel….

  1. Tak jinak. Roušku nosíš kvůli osobnímu pocitu. Kvůli ochraně sebe či druhých bys musel/a mít respirator patřičných parametrů a správně jej používat.

   1. kdyz obe protistrany budou mit rousku a ti co jsou v karantene budou v karantene sireni viru se vyrazne omezi. Muze kolikrat stacit i to

 3. I ta rouška či šála , rozstříhané tričko ap. je pořád lepší než nic.
  Podstatou je virus nepředat, ochranný význam mají do určité míry patřičné respirátory.
  Obecně je nyní nezakrytý obličej na veřejně přístupných místech, kde je více osob,
  výrazem ignorace druhých, arogance, nesounáležitosti, křupanství a sprostoty.
  Řečeno obrazně, je to na pěst a kopačku.

 4. I rouška vás částečně chrání. A je potěšitelné, že už to alespoň polovina našich občanů pochopila. Co by měl ale starosta řešit, je ta svoloč z Valea, která nemá žádné vychování. Smrkají do prstů a ty otřepou na chodník, plivou kolem sebe, kašlají při chůzi kolem lidí bez jakékoli ochrany. A že by nosili roušky, to jsem vůbec neviděl. Tato skupina lidí nedodržuje vůbec nic a dělá si co chce a nikdo to neřeší ! A až je teď Valeo nebude potřebovat a oni nebudou moct jet domů, tak jsem zvědavý jak se toto bude řešit….

  1. A co majitel firmy? Je to na něm, aby jim nějaké pomůcky sehnal. Představa,že jim to bude vozit stát je zcestná.
   Máme soukromé vlastnictví výrobních prostředků, tudíž se má starat majitel..O tom to je

    1. Ale nevychované cizince by měla vychovávat agentura co je zaměstnává a ta by jim měla sehnat i roušky !!! Vedení města řešte to ! Toto je dnes největší riziko nákazy v našem městě.

     1. a nema jim agentura taky kupovat obleceni aby nechodili nahi? co je to za kravinu? V praci ok, ale pri nakupu nebo zabave je to jen na kazdem cloveku, jestli si ji zajisti nebo na to kasle. Duchodcum je taky nikdo rozesilat nebude.

     2. přesně tak, Karle neschovávejte se za vládu a řešte to, tady jde o bezpečnost

     3. Demagogicky vzato tedy jakykoliv zamestnavatel zodpovida 100% za chovani svych zamestnancu i v dobe jejich volna?

   1. Rousky prakticky zamestnancum sehnat nelze.
    Ale lze to resit domaci tvorbou. Je v zajmu vsech
    pracovni pozice udrzet.

    1. Demagogie to není, ale je velký rozdíl mezi pracovní agenturou a „jakýmkoli“ jiným zaměstnavatelem víme ? Jejich povinnosti jsou opravdu o dost odlišné. A budete se divit, ale agentura opravdu zodpovídá i za věci za něž normální zaměstnavatel nezodpovídá ale je to i naopak. Vztah zaměstnavatele a zaměstnance se řídí zákoníkem práce, vztah agentury s agenturním pracovníkem se řídí zákonem o pracovních agenturách.

     1. presto zamestnanec neni nevolnik a jeho osobni volno nepodleha vztahu Vami zminovaneho zakona. Podleha OZ a je na kazdem jak se zachova.

 5. Je vidět, že hodně lidí nezná zákon o pracovních agenturách a o jejich povinnostech k lidem, které zaměstnávají…..

 6. Tak jsem dneska několikrát projel městem a na nás Čechy celkem slušná morálka – skoro všichni příslušníci druhu Homo Sapiens měli roušku či jinou provizorní ochranu. Příslušníci druhu Romopithecus Niger se však toulají venku bez nahubků. Tak nevím, jestli na tento živočišný druh virus neútočí…. PČR jsem v ulicích nepotkal.

  1. Karel hází články, že policajti (abych ho citoval) jsou v těchto dnech hrdinové. stejně jako lidi na úřadech (mezi které se počítám i on). takže počítám, že spolu někde natajno vykonávají hrdinské činy udatnosti… jinak ani já pčr kolik dní neviděl

   1. Volný přepis telefonického rozhovoru s jedním městským urednikem:
    Jak se na úřadě teď máte?
    Ale, dobře, nikam nemůžeme, nikdo nemůže k nám…

    1. jojo to je 😀 nejlepší je ta kritika těch, co jen žvaní a chtějí být vidět. to pasuje na něj. myslí sebe? nebo co teď tvoří hrdinsky na úřadě inkognito? 😀

     1. jak je na úřadě? doufám, že tam hrdinsky pospaváte? 😀

 7. Je potřeba podporovat vládní nařízení a spolupracovat . Respektovat pokyny obcí a měst. Zkrátka nekecat blbě a nehrát haury.

  1. Jo, jenže jsme Češi a všechno vždycky očůráváme a většinou se tím ještě chlubíme. Pravidla je třeba samozřejmě dodržovat, ale nedílnou stránkou je jejich vymáhání/kontrola. Uplynulé dva dny jsem toho po městě najezdil opravdu hodně. PČR jsem neviděl ani jednou. Sice to není měřítko, lze oprávněně namítat, že byli zrovna jinde, ale kolem půl šesté sedělo hejno mládeže na lavičkách přímo před služebnou. Nevěřím, že je problém vytahnout paty a děcka napomenout…I PČR bude muset změnit přístup a zkusit třeba pěší turistiku po městě…

 8. Kloubouk dolů před městy jako Praha, která shání a nakupuje kvalitní ochranné prostředky sama. viz. aktualni tiskova konference Pana Primátora Hřiba. Nečekají, co sežene stát, který zatím slušně řečeno nezvládá. V Humpolci jsou lidé jenom za stejný návrh uráženi a vysmíváni…Stačí si prý dát na pusu kus hadru a omotat provázkem. hlavně na jejich nestoudné návrhy městský úřad nezapomene, to si můžeme být jisti…

  1. Vždyť jsme věnovali dvacet tisíc na pomník vrahů, tak holt už na roušky pro naše občany nezbylo…..

  2. někteří už se za tento apel omluvili, tak snad jim to na místním úřadě odpustí a nebudou z toho vyvozovat další důsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Odložení termínu začátku rekonstrukce

St Bře 18 , 2020
ulice Masarykova a části 5. května

Témata