V neděli do muzeí v Praze zdarma!

Pokud budete tento víkend trávit v Praze, máme pro vás pár tipů. Při příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií, který připadá na neděli, se dostanete do řady muzeí v metropoli buď zdarma nebo za symbolickou korunu. Bez placení se například dostanete do všech budov Národního muzea. Muzea navíc ukážou jindy ukryté skvosty.

Hlavní program připravilo Národní muzeum v hlavní budově na Václavském náměstí.


„Pořádáme například výstavu loutek. Naše divadelní oddělení nemá vlastní expozice a jeho sbírky jsou v depozitáři, takže návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost si tyto dřevěné panáčky a panenky prohlédnout,“ řekla Radka Šustrová z Národního muzea.


V Muzeu hlavního města Prahy zaplatíte korunu vstupného. Za ni se budete moci pokochat kromě jiného i zdejším klenotem – Langweilovým modelem Prahy. Ukazuje hlavní město, jak vypadalo v polovině devatenáctého století. Od sedmi večer se zde navíc koná koncert vážné hudby.


Náprstkovo muzeum kromě vstupu zdarma připravilo na neděli i odborné výklady, bez kterých se lidé musí po zbytek roku obejít. „Jedině tento den bude také zpřístupněna knihovna zakladatele muzea Vojty Náprstka,“ doplňuje nabídku vedoucí knihovny Milena Secká.


Jediné, co v neděli zaplatíte v Národním technickém muzeu, bude poplatek za fotografii. Muzeum totiž nabídne nechat se vyfotit ve staré hasičské uniformě u historického hasičského automobilu.


Zkusit pravost bankovek z vlastní peněženky nebo sejmout si otisky prstů, to všechno v neděli nabídne muzeum Policie. A zadarmo.
Nenechte si ujít v muzeích:
Národní muzeum: náhrobek rytíře z rodu pánů z Říčan
Náprstkovo muzeum: miniatury lidských hlav
Národní technické muzeum: unikátní automobil Bugatti 13


Další tipy na víkend v Praze:


Japonský den v ZOO
Zoologická zahrada v Troji pořádá v sobotu Japonský den. Můžete popíjet čaj, cvičit kendo, zkusit skládat origami a další umění země vycházejícího slunce. Všichni, kdo přijdou v kimonu či jiném japonském tradičním oděvu, mají vstup zdarma.


Barvy léta na Štvanici
Hudební festival Barvy léta začíná v pátek ve Skateparku na Štvanici. Lidé se mohou těšit na třídenní akci pod širým nebem. Vystoupí třeba skupiny Tři sestry, Divokej Bill, Znouzectnost, Visací zámek a mnoho dalších. Ze zahraničí dorazí slovenské kultovní spolky Zóna A a Slobodná Európa.


V pátek začíná program v 15 hodin, v sobotu v poledne, v neděli o půl hodiny později. Tomu se přizpůsobila i výše vstupného: 149 korun v první den, zítra 249 korun, v neděli 199 korun. Vstupenka na všechny dny vyjde na 390 korun. Předpokládané konce „živé hudby“ jsou plánovány na 22. hodinu, ale v noci dál budou pokračovat DJ’s s rockovou hudbou. Kompletní informace naleznou zájemci na internetových stránkách www.barvyleta.cz.


Hudební festival pod hradem Okoř
Na 140 hudebníků se v sobotu sjede na louku pod zříceninu hradu nedaleko Prahy, aby na pátém ročníku hudebního festivalu Okoř se šťávou potěšili příznivce rocku, popu i etno muziky.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Děti budou rozhodovat o postihu řidičů

So Kvě 17 , 2003
Už popáté se v příštím týdnu uskuteční celorepubliková dopravně preventivní akce s názvem Jablko nebo citron. Akce se zúčastní děti základních škol, které budou odměňovat řidiče namalovanými obrázky, jablky, a nebo citrony podle toho, zda dodrží rychlostní limit či nikoli. „Řidiči, kteří výrazně překročí povolenou maximální rychlost, mohou kromě upozornění […]

You May Like

Témata