V okolí Humpolce jsou již strojem upravené bílé stopy

36

Jak jsme Vás již včera informovali, měly se v okolí Humpolce od pondělí začít upravovat sněžným skútrem lyžařské stopy. Včera byl velice nádherný den, který si přímo říkal o výlet na běžkách. Ve stopě bylo opravdu krásně, člověk si připadal jak na opravdových horách. Sluníčko svítilo, prostě paráda. A tak jsme vyrazili zkontrolovat jak to tedy s upravenými stopami vypadá a jak jsou sjízdné.


Krásná bílá stopa

Sněžný skútr opravdu vyrazil a projel první úseky tras. Na okruhu A (mapa zde) měl být projet úsek Humpolec – Kejžlice. Pravdou je, že úsekem, o kterým se dá opravdu říci že byl skútrem projet je úsek Pod Orlíkem – Nad Leštinou (cca 4 km). Tam se svezete v opravdu krásně upravené stopě. Dále na Kejžlici pak již jedete veskrze skoro pořád vlastně po vyhrnuté lesní silnici. To není nijak špatné, ale že by to byla příliš velká bžunda k popukání, tak to zrovna také ne. Naštestí je v okolí lyžaři prošlápnuto mnoho dalších pěkných stop, na kterých se můžete svést. Krásná stopa lesem je prošlápnuta a vyjeta po modré turistické značce v úseku mezi Novými Dvory a Panským lesem. Ta opravdu stojí za projetí, svezete se krásnou stopou krásně zasneženým lesem. Připadáte si tu jak někde v Kanadě v lesích. Doporučujeme jet pouze v tomto směru, opačně je to více o hubu. 🙂 Pokud dnes bude projet skútrem celý okruh A, tak jak bylo slibováno až k Lipnici, tak pak to tu bude už perfektní svezení.

Co se týče okruhu B (mapa opět zde), tak tam byl včera projet úsek Humpolec – Mikulášov. Navíc zde skútr projel i několik vedlejších tras, takže zde je možné se opět vyblbnout a zajet si v pěkné stopě. Stejně jako u trasy A je i tady v okolí lyžaři "manuálně" prošlápnuto několik dalších tras. Manuálně prošlápnutá stopa vede i dále od Mikulášova na Krasoňov a Staré Břiště. Projet se tudy rozhodně dá. Opět, až bude upraven celý okruh, tak jak je uveden v mapě, bude to tu luxusní svezeníčko.

Čtěte dále:   Fotbalisté Humpolce dál žijí. V důležitém měření sil doma přetlačili Starou Říši

Jinak je ještě čerstvě lyžaři projetá stopa ve směru Humpolec – dálniční most na Petrovice – Jiřice – Brunka – Humpolec. Tato trasa je také sjízdná, i když místy se stopa ztrácí a na některých přejezdech není tak docela jasné kudyma se má člověk vydat.

Ohledně lyžařských stop na novoměstsku, tak včera odpoledne najela rolba poprve nový okruh Na Americe jak pro bruslení, tak pro klasiku. Stopa není zcela perfektní, protože sníh je prachový a těžká rolba ho utlačí místy až na podklad. Odpoledne vyjel skútr na Vlachovice a Sklené s návratem přes Medlovské údolí. V úseku Vlachovice – Sklené je kvalita stopy dobrá, v Medlovském údolí jsou místy problémy. Dnes odpoledne se pokusí najet skútrem okruh kolem Fryšavy. Na Blatinách je najet skútrem asi 2km okruh.
Pro volné turistické lyžování jsou podmínky dobré, na zmzlém povrchu je asi 10cm prašanu.

Situaci ohledně lyžařských stop v okolí Humpolce pro Vás budeme nadále sledovat a pokud budou nějaké změny, či nové informace, tak Vás budeme na stránkách Humpoláka informovat.

Krásná bílá stopa

Axl

36 thoughts on “V okolí Humpolce jsou již strojem upravené bílé stopy

 1. Díky za článek! Jen se prosím nezlobte, když zkritizuji Vámi zapsané slovo „skůtr“, které se správně píše jako skútr. Přidaná hodnota bude po revizi gramatiky ještě vyšší. 🙂

 2. Ty trasy upravené pro běžkaře kvituji, ale stálo by za to také zavolat z radnice na Technické služby ať vezmou bagr JCB a nákla´dák a odvezou z ulic Školní a Masarykova alespoń trochu sněhu někam za město.

  Jsou to dost frekventované ulice a rodiče nemají v současnosti kde zastavit, když jedou pro děti. V Masarykově zase lidi jedou k doktorům a všude haldy u chodníků.
  Stačilo by pár aut a aspoň kousek ulice uvolnit.
  Už tři dny nechumelí a kdyby byla vůle tak by se něco odvezlo.
  Jde i o bezpečnost dětí…
  Co vy nato páni radní…
  volič

   1. Taky si kolego Axle uvědomte, že děti nechodí do školy jen z Humpolce, ale třeba z místních částí, nebo jiných vesnic. Velký Rybník a jiné. Nevím zda víte jak ulice u ZŠ Hálkova vypadá, to samé kolem Růže a polikliniky.

    Odtud tedy návrh na částečné ovežení sněhu.
    Ano děti pěšky chodily v našich dobách. Proti tomu nic nemám.
    ale třeba jde i o to, že ulicí Školní jezdí odpoledne dálkový autobus veliký jak kráva, který by tudy vůbec jezdit nemusel, nevím který blázen tuto trasu povolil a všude kolem bariéty ze sněhu. Nikdo neví zda dítě nevylétne zpoza nich. O tom to je.

    1. No jak ulice kolem ZŠ Hálkova vypadá vím. Chodím nebo jezdím tudy denně. Proto souhlasím ale s Hatechetem, že lepší je v tomto případě nechat auto zaparkované doma před barákem a dítě ať jde pešo.

     A když už jsem zdaleka a musím to auto vzít, tak nemusím dítěti parkovat přímo před vchodem (aby se náhodou chudinka nenachladilo) a zablokovat tím dopravu v obou směrech na deset minut („Máš cvičky? Máš aktovku? Máš rukavice? A ještě mi dej pusinku než půjdeš!“), ale můžu mu zastavit kousek dál (například u bytovek, tam se dá sjet ze silnice a zastavit) a ten kousek to dítě může snad dojít.

  1. No a co kdyby fakani takhle jednou šli do školy pěšky. My tak chodili celou školní docházku a nezabilo nás to.

   No a nebo ať tatínci těch dětí po práci vrátěj lahváče do ledničky, vypnou telku a vezmou lopatu a ten sníh pro těch pár aut odhážou. Kdyby byla vůle tak by se něco udělalo. Jde i o bezpečnost hlavně jejich dětí.

   Nechápu že někteří lidi pořád čekají, že pro ně, a za ně budou něco dělat ostatní. A nejlépe stát.

   Taky volič.

   1. Naopak si myslím, že k bezpečnosti jedíně přispěje, nechají-li, alespoň někteří „ranní voziči dětí“, svá auta doma. Každé ráno se cestou do práce proplétám kolem ZŠ Podhrad a nad dopravními situacemi, které některé zejména maminky (ale i tatínkové) dokáží „vyrobit“, zůstává rozum stát. Proto čím méně lidí ráno děti před školu poveze, tím menší bude riziko, kterému jsou nebohá děcka ( a nejen ta přišedší pěšky, i ta z aut do vozovky vysazovaná) před školou vystavena. Má-li tomu napomoci sníh, potom ať padá….:-)

   2. Jasný a chodily jste bosky. Správa komunikací spadá pod obce, tak nevím proč by rodiče měli odhazovat sníh a je úplně jedno co ve svém volném čase dělají, zda otevírají lahváče, nebo čtou Jiráska. Myslím, že obce vybírají nemalé peníze za každý pronajatý metr a vybírali je i když starost o chodíky na svých bedrech neměli, takže kdo se má starat je vcelku jasné. Taky taky volič.

    1. Máte pravdu, děti nemám. Ale můžete mi říci, která část mého příspěvku je blbost? To že jsme chodili pěšky do školy? No tak to Vám odpřísáhnu. Celou základní a střední školu jsem v Humpolci chodil do školy skoro přes celé město pěšky. A nebo se Vám snad jeví blbost to, že by tatínkové měli jít a dělat něco pro své děti? To mě přijde docela rozumné. :))

     1. Ano já také chodil pěšky, domů, když jsme končili v půl jedné a nechtělo se mi čekat na autobus do 14,30hodin.To souhlasím.
      uvedu konkrétní příklad. dítě končí v 11,40, oběd a cca.v 12,25 jde dom. V případě že nejde do družiny. to je z místních částí, případně jiné vesnice tak by čekalo minimálně do 15 hodin na autobus, neboť jiný nejezdí. Takže rodiče, či příbuzní nebo prarodiče dítěte, nebo i sousední dítě odváží.

      Další příklad, dítě má do třech kroužek při školní družině. Např. míčové hry. Autobus nelze stihnouti, neboť žák třeba 1-2 třídy prostě tak rychlý není, vše sbalit apod. Autobus jede až v 18,30.Rodiče tudíž pro dítě jedou.
      Mluvím výhradně o mimoměstských dětech.Varianta jít pěšky domů připadá v úvahu do dvou místních částí. Rozkoš a Hněvkovice. Pustit dítě pěšky do Kletečné je už nereálné a hlavně nebezpečné. Víte kolik stojí kamionů v Lnářské ulici ? Stojí od skladu Růže až po bývalé Sukno. Návěs s nápisem TESCO parkuje u přechodu každý týden od čtvrtka do neděle a nikoho to nezajímá.
      V tomhle blázinci pustit dítě pěšky přes tyto komunikace je o strach.Dítě cca.od 4-5 třídy je opět něco trochu jiného.

      Vaše úvaha, aby tátové vzali lopaty a káru a odváželi sníh z ulic Masarykova a Školní, případně Hradská je fakt postavená na hlavu. Víte jaké jsou pracovní doby mnohých zaměstnanců? Klidně až do 17 hod. Znám i případ, kdy je otec jednoho z žáků tělesně hendikepován jako vozíčkář, takže možná že by ti tátové rádi něco udělali.
      Ale lopatama to házeji možná v Číně. Mně šlo o částečné uvolnění jedné ze stran ulice Školní a Masarykova. Konkrétně hned za přechodem k budově polikliniky. Sněhovou kalamitu chápu, ale toto částečné uvolnění bylo vzhledem ke kapacitám techniky TS opravdu možné.
      Honza

     2. Ach jo. Tahle debata mě sice už moc nebaví, raději bych se bavil o projetých lyžařských sztopách, ale budiž.

      Samozřejmně, že nechci nutit chodit pěšky děti z Rozkoše, nebo Hnevkovic. To jsem mluvil opravdu o místních. A věřte že jich je dost, co je rodiče vozí do školy autem. Dále si nemyslím, že by vznikal nějaký problém při vyzvedávání dětí odpoledne po ukončení školy. Každá třídá končí tak nějak jinak a ještě se do toho pletou Vámi zmiňované družiny, kroužky a já nevím co ještě, takže tady bych problém neviděl. Průser a dopravní kolaps ale vzniká ráno, kdy se do školy hrne celá škola najednou. A to pak je v Hálkovce opravdu mumraj, když každého druhého žáčka veze do školy maminka autem. A tak si myslím, že ráno můžou i ty z místních částí jet autobusem. Ráno autobusy jezdí, aby stihly děcka začátek vyučování, a z autobusáku to do ZŠ Hálkova opravdu není nijak daleko. Samozřejmě může nastat vyjímka, kdy je potřeba děcko dovézt autem, ale neříkejte mi, že je to nutné každý den.

      Jinak s tím hrabáním sněhu. Já nevím. Když něco nefunguje a můžu s tím něco udělat, tak jdu a udělám to a jenom si pořád nestěžuju. Řeknu Vám to asi takhle. Nově nemusí majitelé domů odklízet sníh na chodníku před svým domem. Toto spadá na bedra města. Samozřejmně že se hned najdou jedni, kteří se na to okamžitě vy*erou, nechají ty s*ačky na chodníku před barákem, nadávají na město, že to není schopné uklidit, a raději než by něco udělali, tak tři dny se budou v těch s*ačkách mlátit před vlastními dvěřmi. No a pak jsou takový, že i dneska vezmou hrablo a lopatu a ten sajrat před svým domem perfektně uklidí. Hádejte o kom si myslím, že je frajer, a o kom si mylím, že je hovado.

      S tím, že mnozí lidé musí pracovat do 17 hodin máte pravdu. Zajímavé ale je, že na to, aby pro děcko ve 12:25 dojeli a dovezli ho domů čas mají. Ale i kdyby ne. Po 17 hodině je celorepublikové padla? To už se po 17 hodině nesmí odklízet sníh nebo co? No a argument, že lopatama to házejí možná v Číně -> to jste opravdu nemyslel snad vážně, že ne.

 3. Tak včera jsem si opět projel část okruhu B. Sníh je pořád super, hezký prašánek. Stopa již také trochu promrzla, takže to jede jak po másle – jedna radost. Bohužel včera poněkud foukalo, a tak na odkrytých místech (louky, pole) je stopa již docela zafoukaná a musí se prošlapávat. V lesích je stopa pořád perfektní.

  Bohužel už se samozřejmě našli inteligenti, kteří se již ve stopě prošli v botech. Až na pár úseků (třeba u Vilémova je to zrytý jako prase) to ale není ještě tak hrozné. Obávám se však, že o víkendu, až vyrazí na procházku rodiče se svými dvounohými ratolestmi a čtyřnohými mazlíčky, tak stopa bude zrytá k nepoznání. Napište sem někdo o víkendu, jak to na stopě vypadalo, ja tento víkend budu lyžovat jinde, takže nebudu moci přinést zprávy o stopě v okolí Humpolce dříve než v úterý.

  Jinak skútrem je projetý na mapě neznačený malý okruh. Od rozcestí u Mikulášova se můžete vydat k Čerňákově hájence a odtud je stopa skútrem protažena dále na Kalendu a kolem Bystré na Lipovky zpět do Humpolce. Sice se musí kousek jet po bysterské silnici, ale je to moc pěkný krátký okruh na pozdní odpoledne. Jenom u Bystré je potřeba si dávat pozor, stopa je zde opravdu zavátá, zafoukaná a někdy není jisté kudy má člověk jet. Proto pokud to tu někdo nezná a neví kudy tu stopa normálně vede, může být poněkud ztracen. :)))

  Taky se moc nezapomeňte, aby jste se domů do Humpolce nevraceli jako já včera za tmy, kdy se kolem mne „rotily“ divočáci, a sjezd za tmy do Humpolcu dolů byl docela dobrodružný zážitek. :))

  Tak si to užijte!

    1. Néééé, jenom jsem je „cejtil“ v okolí a bál jsem se jich. Ale před dvěma roky mě u Vilémova divočák na běžkách honil.

     1. Divočák na běžkách? O praseti na kole už jsem něco slyšela, ale divočák na běžkách je pro mě novinka. :-)))
      A kdo byl na těch běžkách rychlejší – ty nebo divočák?

     2. No, normálně by byl divočák ryhlejší. Naštěstí bylo možno jet v projeté stopě z kopce a tam my už při sjezdu nestačil a nakonec to vzdal. Ale prdel jsem měl sevřenou to Ti teda povím.

      To jsem Ti to nikdy nevyprávěl?

     3. Ne. O divočákovi jedoucím na běžkách jsem nikdy neslyšela, ani od tebe. 🙂
      Víš, ono jak jsi to napsal, tak to vyznělo trochu jinak než jsi to myslel. 😉

  1. Našel jsem si na internetu mapu trasy B a jeli jsme s dětmi do Starých Bříšť autem s tím, že si uděláme okruh Sýkorák – Kalenda – Lipovky – Staré Bříště. Těšili jsme se na málo lidí a projetou stopu. Nejsme místní, proto jsem si raději vzal mapu. Stopa byla nad St.Bříštěmi k Sýkoráku, pak od Kalendy do lesa kolem Šamanova pomníku k hájence na Čerňák. Tam vést neměla (?).Vrátili jsme se zpět. Po hledání stopy na Lipovky jsme trochu bloudili (značení nula). Dorazili jsme k chatám v Bystré. Zde si skútrista udělal kolečko (stopa zavátá). Od rozcestí Bystrá – Komorovice – Lipovky stopa žádná. Brodil jsem se sněhem jako Hanč s Vrbatou dohromady. Docela jsem klel. Stopa byla inzerovaná, ale projetá někdy začátkem týdne. Jestli na provoz skútru nejsou peníze, nemusel se kupovat nebo se mohly vyznačit trasy kolem Humpolce a ne za každou cenu být „světoví“, ale stopy nikde. Trasy měla asi 12 km, stopa tak na max.třech. Skol.

   1. No nebuďmě na prohrnovače stopy na skútru zas až tak přísní a zlý. V počasí, které panovalo koncem minulého týdne (tak čtvrtek – neděle) asi nemělo cenu skútrem stopu moc projíždět. Na loukách a polích to foukalo jako blázen a stopa byla hned zafoukávána. To by tu stoppu mohli projíždět každé dvě hodiny. Ostatně na to, že stopa je zavátá – a to právě hlavně v okolí Bystré – jsem upozorňoval již ve svém komentáři ze středy.

 4. Jirka I dnes opět pěkné svezení.Z Vilémova podél tratě směr na Humpolec projetá stopa.
  Dnes byly ve stopách vidět i psí výkaly.Pejskaři děkujem!!!!!!

  1. Strach má velké oči! To, že by tě proháněl divočák, to bych chtěl zažít. Pokud toto zvíře není zraněno či nevodí mladé, je velmi plaché.Takže houpačka je dost, ale kolotoč je „privela“ chlapče. A pokud by tě opravdu hnal, jsem si jist, že by jsi mu na běžkách neujel ani náhodou. A mám s tím určitě větší skušenost, neb jsem již nějakého divočáka ulovil a jejich chování docela obstojně znám. A ještě kdyžtak jinak – byl jsem na rybách a vztáhl jsem z vody lampu. Představ si, že ještě svítila….P.J.

   1. Hmm, tohle je napsané nějak blbě pod jiným příspěvkem, ale asi to patřilo mě.

    No a vydíte, mě divočák dokonce honil již 2x. Podruhé to bylo v létě a mám na to dokonce dva svědky. To jsme tehdy šli s kámošem na tůru a najednou vybehl z lesa nějakej mužík s flintou a povídá: Halt! Dál jít nemůžete. Jsou tam honci a mohli by vás picnout. Ale když počkáte tak 10 minut, tak oni přejdou a budete moct pokračovat,

    Tak jsme tam s ním stáli, kecali, pán nám vyprávěl vtipné myslivecké příběhy – no jak od Donutila. A najednou kámoš povídá: Hele vole, prase! Koukáme a přímo na nás si to žene lesem divočák, jak kráva. Jehličí lítalo a on si to šinul přímo na nás. Krve by se ve mě nedořezal a zadkama jsme s kámošem mohli stříhat osmičku drát na kousky. Věřím, že kdyby ten nimrod po tom praseti nevystřelil, tak už tady asi nejsme. Pán po něm picnul, minul, prase změnilo směr a uteklo do lesa. No nám se tehdá kolena klepali ještě celou cestu a večer na chatě jsme měli zase co zapíjet a o čem diskutovat.

    Ale věřit mi to nemusíte, já Vás vůbec nenutím. Já vím, že já jsem to zažil a mám na co vzpomínat. Pokud Vás mrzí, že Vás prase nehonilo, tak to je mě líto. Ani bych Vám to ale snad nepřál.

    Jinak věřím, že tomu praseti bych normálně neutekl. Ale na těch lyžích z kopce jsem byl fakt rychlej a tomu praseti se v tom hlubokém sněhu asi dost blbě běželo.

    1. Já Vám to věřím, že jste měl strach. Ono to není nic příjemného, když se na Vás žene takové mostrum vylekané honci. Divočák špatně vidí, spoléhá na čich a sluch, asi jste stáli po větru, takže Vás necítil. Pokud by jste udělali ale trochu lomozu, určitě by vybočil mimo Vás. Stačí křiknout, či klepat do stromu. Já jsem se naháněk často účastnil a nějaké to prasátko na mě „šlo“ a i u mě skončilo, tak mi věřte, že vím, o čem píši. A jak říkám, pokud nevodí mladé, nebo není v přímém ohrožení, tak uteče. Ale pokud dojede k přímému střetu, je to masakr, můj kamarád to zažil ma vlastní kůži, když mu divočák při naháňce rozpáral lýtko. Ale, jak sám přiznal, bylo to jeho vlastní nepozorností. Nicméně Vám přeji více těch krásnějších zážitků z toulek přírodou. P.J.

 5. Včera odpoledne jsem byl kousek nad Čejovem. Vyšlápl jsem si kopec nahoru do lesa směrem kRozkoši.Cestou zpět jsem potkal dvě slečny na koních,těšil jsem se na sjezd,ale ouha stopa byla rozrztá od koní.Takže i konaři jsou pěkná prasata….

 6. Podle nejnovějších informací se trasy pro běžecké lyžování začnou znovu strojově upravovat zítra – tj. v úterý 19.1.

   1. Nejlepší běžecká trasa je v centru Humpolce.Jak pan starosta v Radničních listech psal,že daně domovní se budou zvedat proto,že jsou potřeba tuntíky na udržbu chodníků tak to dodoržel .Daň se zvedla a na chodníkách je po ušlapání bezva běžecká trasa nikdo jí nesype . Nemusíte ani za město.Je to kousek a je to paráda.Jen tak dál pane starosto….Pavel

    1. Pěkný a pravdivý příspěvek. Lidé z lokality V Cípku volali na TS, aby z okolních ulic zaměstnanci odvezli sníh, protože jimi pomalu stěží projede auto v jednom směru, ale prý nemají peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rybník Hadina - beseda

Pá Led 15 , 2010
MO ČSR Humpolec pořádá besedu pro všechny zájemce o rybolov (ale nejen pro ně) na novém rybníku Hadina, která se koná v sobotu 16.ledna 2010 od 16:00 hod. v prostorách rybárny. Čtěte dále:   Půjčovna koloběžek

You May Like

Témata