Víkend se ponese ve znamení všestrannosti

Humpolecký školní statek bude od pátku až do neděle hostit třídenní Mistrovství České republiky v jezdecké všestrannosti.


O cenné vavříny budou na kolbišti bojovat desítky koní se svými jezdci.

Mistrovství v pátek zahájí drezurní zkoušky, sobota pak bude patřit terénním zkouškám a v neděli pak klání uzavřou zkoušky skokové.

„Průběh všestrannosti lze přirovnat k atletickému víceboji. Jezdec na stejném koni absolvuje tři rozdílné, na sobě nezávislé, zkoušky," vysvětlil jeden z hlavních organizátorů závodů Jiří Klubal.

„Drezurní zkouška je testem dokonalé souhry jezdce a koně, zkouška skoková kromě skokových schopností koně prověřuje i psychickou odolnost dvojice. Při terénní zkoušce jezdec a kůň překonávají v členitém terénu překážky, které dokonale prověří jejich trénovanost a vytrvalost," vysvětlil Klubal.

Jak dodal, vítězem se stane  nejlépe připravená dvojice s nejmenším počtem trestných bodů. Mistrovství České republiky ve všestrannosti se pojede v kategoriích senioři, junioři mladší a starší, děti a pony.

Další významná  událost čeká humpolecké kolbiště v areálu školního statku koncem srpna, kdy bude areál patřit finále Zlaté podkovy, tedy dalšímu klání v jezdecké všestrannosti.

Autor: Nela Kyselová

koně

koně Autor: Deník/ Lada Kurcová

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Mistrovství ČR v olympijské disciplíně všestrannost má své vítěze

Po Čvc 16 , 2012
O víkendu 13. – 15. července se v jezdeckém areálu Školního statku Humpolec uskutečnilo Mistrovství České republiky ve všestrannosti seniorů, starších a mladších juniorů, dětí a pony „L“ a „ZL“ a také předkolo Zlaté podkovy. Závodů se zúčastnilo celkem sto čtyřicet devět dvojic.

You May Like

Témata