Valeo v Humpolci díky oživení výroby aut nabere desítky lidí

Výrobce autodílů Valeo má v plánu rozšířit řady zaměstnanců v Humpolci o desítky nových lidí. Důvodem je podle vedení závodu oživení automobilového trhu. Šanci na uplatnění tak nyní mají i lidé bez vyučení.


Podnik Valeo v Humpolci díky rozšíření výroby v divizi kompresorů vytvoří až sedm desítek nových pracovních míst.

Závod Valeo Humpolec

·         Zexel Valeo se v roce 2002 stala nejvýznamnějším investorem v Česku, když v Humpolci postavila továrnu na výrobu klimatizací do automobilů.

·         Německo-francouzská firma tehdy investovala na Pelhřimovsku 1,87 miliardy korun.

·         Humpolecký závod je jedním ze tří závodů skupiny Valeo na území České republiky a v současné době zaměstnává 850 lidí.

·         Výrobky z Humpolce míří do automobilů předních světových automobilek, jako jsou Renault, PSA Peugeot Citroën, Mercedes, Toyota, Volvo, Nissan a další.

"Rozjíždíme několik nových projektů pro automobilky PSA, Renault a kolínskou TPCA. Pro nadcházející čtvrtletí tak plánujeme přijmout až sedmdesát lidí do výroby," uvedl manažer společnosti Valeo Compressor Europe v Humpolci Milan Tichai.

Automobilový průmysl po letech útlumu a stagnace podle Tichaie od začátku roku zaznamenává velký nárůst produkce v důsledku zvýšené poptávky po nových autech.

"Začátek letošního roku se projevil pozitivně v prodeji aut střední a nižší třídy, některé automobilky navýšily objednávky až o třicet procent," dodal.

Valeo tak nyní hledá zaměstnance jak do obrobny kompresorů, kde se pracuje s pomocí CNC strojů, tak do oddělení, kde se jednotlivé komponenty sestavují a montují.

Šanci v podniku mohou dostat i lidé bez vyučení.

I přes vyšší nezaměstnanost v kraji totiž není jednoduché sehnat kvalitní pracovníky. V kraji chybí zejména technicky zdatní lidé.

"Poptávka po manuálně zručných a šikovných lidech panuje v podstatě neustále," řekla Olga Pavlů z personální agentury, která má nábor nových zaměstnanců pro Valeo na starosti.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Slunce i sníh. Oslava svátků jara v Humpolci byla trochu aprílová

"Pro tento typ provozu potřebujeme především spolehlivé a zodpovědné lidi, technické vzdělání nebo předchozí zkušenost z výroby jsou samozřejmě výhodou," dodala.

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/humpolecky-valeo-chce-pribrat-az-70-lidi-dy5-/jihlava-zpravy.aspx?c=A140312_141426_jihlava-zpravy_mkk

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vysočina si o 20 % pohoršila v recyklaci baterií

Čt Bře 13 , 2014
Podle aktuálních údajů neziskové společnosti ECOBAT odevzdali loni lidé i firmy na Vysočině meziročně o 20 procent méně, konkrétně 23,3 tun použitých baterií a akumulátorů. Čtěte dále:   Skok z místa, běh, sedy a lehy. Děti na školách procházejí testy fyzičky, jako třeba v Humpolci

You May Like

Témata