Velké finále Zimní fotbalové ligy! Čtyřkolový turnaj v Chýnově vyhrál Humpolec, domácí skončili bramboroví

Nová sportovní hala v Chýnově hostila v sobotu 5. března poslední finálové kolo Zimní ligy v kategorii starších přípravek. Do soutěže mladých fotbalových nadějí pořádané FC Chýnov se přihlásilo deset klubů. Poslední hrací kolo nabídlo zápolení ve dvou skupinách. Dopoledne se utkaly týmy bojující ve skupině o 6. – 10. místo, po obědě si to rozdali kluci a holky z pěti dosud nejlepších týmů o konečné prvenství. Během Zimní ligy se v Chýnově představily týmy domácího FC Chýnov, dále pak FC MAS Táborsko, TJ Sokol Sezimovo Ústí, TJ Sokol Planá nad Lužnicí, TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, TJ Sokol Votice, FC Vlašim, TJ Sokol Sedlec, AFC Humpolec a FK Příbram.

Z celkového prvenství se radoval Humpolec, stříbrné místo připadlo Příbrami a na bronzové pozici skončil Sedlec. Domácí fotbalisté Chýnova uhráli ze čtyř utkání pouze remízu 2:2 s Táborskem a díky lepšímu skóre skončili před okresním rivalem na 4. místě. Nutno dodat, že páté Táborsko vyslalo své nejlepší hráče na turnaj do Českých Budějovic a v Chýnově nemělo ani gólmana. Na pozici brankáře se tak během čtyř zápasů vystřídalo hned několik fotbalistů z pole.

Fotbalisté a fotbalistky tří nejlepších týmů si pověsili na krk medaile a získali pohár. Vítězné družstvo Humpolce se navíc potěšilo s krásným putovním pohárem. Humpolečtí získali první místo zaslouženě, jelikož vyhráli všechny čtyři zápasy, přičemž posbírali kladné skóre s jediným obdrženým gólem – 8:1. Humpolec se utkal s Příbramí na závěr turnaje, mládežníci tak prožili nefalšované finále, v němž padla jediná branka – 1:0. Humpolečtí získali také cenu pro nejlepšího střelce Zimní ligy, kterým se stal Daniel Svoboda. Cenu pro nejlepšího brankáře získal Jan Švehla z Příbrami.

Skupinu o 6. – 10. místo vyhrála veselská Lokomotiva, která ztratila jediný bod za remízu 3:3 s Vlašimí.

Čtěte dále:   K dobrému podzimu dopomohly fotbalistům Humpolce především vydařené domácí duely

Konečné pořadí Zimní fotbalové ligy v Chýnově: 1. AFC Humpolec, 2. FK Příbram, 3. TJ Sokol Sedlec, 4. FC Chýnov, 5. FC MAS Táborsko, 6. TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, 7. TJ Sokol Votice, 8. TJ Sokol Planá nad Lužnicí, 9. FC Vlašim, 10. TJ Sokol Sezimovo Ústí.

Vítězný tým Zimní fotbalové ligy AFC Humpolec.
Vítězný tým Zimní fotbalové ligy AFC Humpolec.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nemohu se soustředit na hru, když u nás umírají lidé, říká varhanice z Ukrajiny

Út Bře 8 , 2022
Téměř třicet tisíc korun se podařilo vybrat v rámci Koncertu pro Ukrajinu, který se konal v neděli v Humpolci. Kostel svatého Mikuláše navštívilo hodně lidí a byli štědří. Za varhany usedli umělci z Vysočiny a také Ukrajinka Tetiana Tishchenko, která Deníku prozradila svůj pohled na události ve vlasti. Čtěte dále: […]
Ukrajinka Tetiana Tishchenko hrála na koncetu v Humpolci na varhany, podpořila tím rodnou zemi. Akci organizoval její kamarád Aflred Habermann.

You May Like

Témata