Veřejná prezentace projektu Okružní křižovatka a stoupací pruh na silnici I/34

32

Záznam z včerejší prezentace na kanálu města Humpolec na YouTube.

Čtěte dále:   Oznámení o přerušení elektrické energie dne 7.6.

Axl

32 thoughts on “Veřejná prezentace projektu Okružní křižovatka a stoupací pruh na silnici I/34

    1. asi jedine ale podle me taky mozne reseni. Nebo to podel trati nekde za Rozkosi smiknout do skalskych lesu.

     1. o tom nic nevim. ale mista je tam podle me dost. Nebo zrusit zeleznici a udelat to misto ni….

     2. Místa je tam opravdu dost, jen za viaduktem by se musel vykoupit nějakej dům a garáže a šlo by to. Ale není to na pořadu dne, kdyby ano, nevyhazovali by prachy za pruh v Rozkoši.
      Jinak teda byla by to doslova poseriáda na exstarostku.

 1. Spíš by mě zajímal důvod proč prvně bylo město zásadně proti stoupáku a pak otočilo a už je jisté, že bude ;).

  1. vite jak se poprve objevila zprava o tom, ze zeme je kulata? Taky ho povazovali za blbce. S jinym napadem ale sami neprisli. No mozna zadny nemeli, nebo se za nej stydi.

   1. Tak jestli k tomu máte toto přirovnání, tak to pardon, ale je zbytečné se s vámi o čemkoliv bavit.

 2. Obchvaty se dělají v dostatečné vzdálenosti od města, ne na jeho okrajích. Časem, s rozšiřováním měst a obcí by se situace opakovala. Byly by to vyhozené peníze.
  Řešení by mohlo být Vystrkov podél D1 na Brno a pak za Mikulášovem to stočit na Věž.
  Ale obchvat je zřejmě při současné situaci otázkou mnoha let.

  1. A co když se „časem“ obce a města přestanou roztahovat do krajiny? Nebude „kdo“ by tam stavěl a hlavně nebude za „co“.

   frrrr

   1. no myslím, že pokud by tam byl obchvat je to idealní pro průmyslovou zonu je ale otázka jestli humpolec takovou zonu potřebuje, takže máte pravdu rozšíření tímto směrem je nereálné

    1. nadto ma dalnice urcite nejakou ochrannou zonu a neco jako uzemi, ktere je brano jako rezerva. to by se proste melo vyuzit a vyuzit i zmineny obchvat veze a skaly.

  2. Když se o tom dnes někdo začne bavit s ŘSD a oni na to kejvnou, tak počítejte 20 let. Ale vzhledem k tomu, že ŘSD bude dělat pruh do Rozkoše, tak o tom minimálně 10 let nebude chtít ani slyšet. ®

   1. Takže je nejlepší se o tom „nebavit“ a spokojit se s komunikací rozdělující/ zatěžující obec? Samozřejmě je to na dlouho, ale chystá se např. zcela nový územní plán, tak proč již základní osu nepodchytit v něm a nezafixovat si území?

    frrrr

  3. a nebo…. nedala by se vyuzit dalnice? proste udelat 5-7 km bez poplatku a mit z toho „obchvat“, ktery pak bude mit sjezd k Vezi a Skale. To ale asi kravina.

   1. No já bych to zas jako takovou kravinu neviděl. Takhle je vyřešen třeba obchvat Otrokovic nebo Kroměříže.

 3. Tady se zase sešlo územně-plánovacích inženýrů a odborníků všeho druhu. Teď je mi jasné, že to naše město jen kvete 🙂 🙂 🙂 Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc.

 4. Vidím to silně skepticky. Díky poloze města je varianta opravdového funkčního obchvatu vyloučená. A to díky mnoha faktorům. Poloha v údolí, majetkové vztahy k pozemkům, ty bývají nejhorší a nereálnost myšlenky hnát to „někudy“ kolem skalských lesů či kolem železnice. Ozvou se zástupy ekologických fanatiků, najdou se desítky žijících brouků, i kdyby prodali pozemky všichni, tak se najde jeden zabejčenej a bude to napadat dalších 20 let a pod. Všichni to známe z jiných lokalit v ČR

   1. No moc toho vyvlastnění ještě nikde nebylo. A to tento institut platí už déle než stavební zákon současný.

    Mimochodem co říkáte na nesmyslnou povinnost, kterou nový zákon uvalil na majitele domů, aby měli k němu dokumentaci i když je starý třeba 120let? Opravdu pomoc pro lidi z vesnic. Proč to dělat jednoduše.

    1. Upřímně – zatím nový zákon nemám zcela nastudovaný. Bohužel k němu nejsou prováděcí vyhlášky, což bude daleko zajímavější věc.
     Jinak co se týče dokumentace, tak i starý zákon toto, dle mého zná – viz. §125 odst. 1) SZ.

     frrrr

  1. kdyz se nezacne, nikdy to nebude. Musi se to proste zkusit a tlacit. At to trva 20 let jako v HB ale musi se zacit.

 5. Až se otevře nový krásný obchvat, dostatečně vzdálený od Humpolce aby město dospělo klidu a pohody,
  tak mi všichni už tu dávno nebudeme. Tedy pokud nějaké až bude. Qui sait …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zlíňaci testují - Zverimex BistroBar Jihlava

Pá Úno 23 , 2024
Na tento podnik jsme se chystali už poměrně dlouho. Bohužel v neděli kdy většinou projíždíme kolem Jihlavy má tento podnik zavřeno. Takže se nám to dlouhou dobu nedařilo. Ted se to tedy konečně povedlo. Tento bistro bar v centru města Jihlavy, má na Googlu hodně vysoké hodnocení, a skoro jen […]

You May Like

Témata