Víkendové tipy z Vysočina: Prasopečínky, trhy, koncerty a také otevřené památky

Září se přehouplo do své druhé poloviny, čeká nás víkend znovu nabitý akcemi, kde se dobře najíte, pobavíte a odreagujete.  V neděli můžou milovníci elpíček a sběratelé cédéček navštívit burzu v Humpolci.

Tento víkend je ve znamení Dnů evropského dědictví a my máme opět možnost prohlédnout si spoustu památek zdarma, řada z nich je v Jihlavě. O otevřených památkách v Havlíčkově Brodě si přečtěte na přiloženém plakátu.

DEKD Havlíčkův Brod

V Třebíči otevírají Karlovo náměstí. Město nachystalo třídenní program se skvělým občerstvením, kulturou i zábavou pro všechny generace.

Slavnosti Třebíč, 2022

O víkendu se s chutí pořádají akce, kde se dobře najíme. Například v obci Staré Bříště chystají na sobotu Prasopečínky 2022. Tradiční meziobecní klání o nejlepší grilované prase začne v 10:00 dopoledne.

Jíst se bude i ve Žďáře nad Sázavou. Futrování na Farských humnech začne v sobotu v 11:00 hodin a připraveno je množství stánků s jídlem z kuchyní celého světa. Akcí vyvrcholí letošní Slavnosti jeřabin.

V obci Křoví na Velkobítešsku jste zváni na II. Křovský dvůr.

To v Jihlavě se sejdou kutilové na Kutil Festu. Oba dny v čase 10:00 – 18:00 v areálu Modety. Festival oslovuje umělce, kutily, firmy, instituce a zájmové organizace z Vysočiny napříč obory tak, abychom pod jednou střechou sdíleli kreativní přístupy, tradiční řemesla a podnikavost.

V sobotu se také můžete proběhnout, poběží se totiž první Běh pro zoo Jihlava. Styl je na Vás. Nazujte boty, vezměte s sebou klidně pejska, kočárek s ratolestí a s chutí do toho. Ve 14:00 je registrace, v 15:30 startují děti a v 16:00 dospělí.

V Počátkách pořádají velký Česko-rakouský trh. Probíhá v sobotu v čase 09:30 – 19:30 na Palackého náměstí.

V neděli můžou milovníci elpíček a sběratelé cédéček navštívit burzu v Humpolci. V Městském kulturním a informačním středisku od 11:00 do 16:00 hodin.

A na závěr pozvánka na první koncert festivalu Varhanní Vysočina. V neděli v 16:00 hodin v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polné zahraje Jaroslav Tůma.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Koncert formace Otto Hejnic Organism v Humpolci s křtem nového alba

Pá Zář 16 , 2022
V neděli 18. září hostí Návštěvnickém centru Bernard v Humpolci koncert projektu českého skladatele a hudebníka Otto Hejnice nazvaný Otto Hejnic Organism.
Koncert formace Otto Hejnic Organism v Humpolci s křtem nového alba

You May Like

Témata