VOČI 13

Noční filmová jízda 27.10.2008 v budově humpoleckého kina.

Předprodej 180,-Kč (Kino Humpolec, Informační středisko Humpolec), na místě 220,-Kč


Občerstvení v ceně vstupného.


 


P R O G R A M :


 


1. RED ROAD 20:00 – 22:00 hod.


Režie, scénář Andrea Arnold 
Hrají Kate Dickie, Tony Curran, Martin Compston, Natalie Press     


VB / Dánsko, anglická verze, české titulky   


 


Jackie pracuje jako operátorka bezpečnostního kamerového systému CCTV, jehož kamerami je skotské Glasgow neustále monitorováno. Život v ulicích Glasgowa pozoruje Jackie denně na monitorech a svou povinnost chránit lidi, které zná pouze z obrazovek, bere velmi vážně. Sama si však drží všechny od těla, její uzavřený život má svůj řád a klid – až do chvíle, kdy na monitoru zahlédne muže, o kterém si myslela, že už ho nikdy neuvidí. Posedlost, s níž neznámého muže začne pronásledovat, ji brzo dovede do Red Road, shluku strohých domovních bloků na severním okraji Glasgow. Jackiino skrývané tajemství tady začně vyplouvat na povrch a drama o posedlosti tak směřuje k překvapivému rozuzlení. 


 


2. NEJLEPŠÍ SPORTOVEC STOLETÍ 22:10 – 23:50 hod.


Režie: Mischa Alexander
Hrají: Jochum Ten Haaf, Ricki Koole, Bastiaan Ragas


Nizozemsko,Německo,Švédsko


 


Taeke byl synem chudého venkovana. Už v dětství pochopil, že pokud v něčem nevynikne, čeká jej podobný osud jako jeho otce. Brzy v sobě objeví zvláštní nadání pro oblíbený lidový sport: sezení na kůlu. A tak od svých šesti let Taeke sedí a sedí… a sedí ze všech nejdéle.
A zatímco Taeke sedí, život kolem něj plyne. Jeho vrstevníci pracují a zakládají rodiny a Taeke sedí na kůlu, pozoruje vodní hladinu, hejna ptáků, proměny počasí a ročních dob. Ani láska ke krásné Tjistke, která jej na kůl přichází často navštěvovat, ho nedonutí sesednout. Proto nakonec v souboji o dívčí srdce vítězí Taekeho největší životní sok. Teprve když kolem jeho kůlu projíždí svatební průvod, pochopí Taeke, že musí jednat…


 


23:50-00:30 hod. – občerstvení


 


3. PROPOSITION 00:30 – 02:10 hod.


Režie:John Hillcoat


Scénář:Nick Cave


Hrají:Guy Pearce, Tom Budge, John Hurt, Emily Watson, Ray Winstone


 


Film se odehrává v drsném a neúprosném prostředí australského vnitrozemí na konci 19. století. Proposition je ohromujícím příběhem oddanosti, odplaty a hledání spravedlnosti v zemi bez pravidel. Charlie Burns (Guy Pearce) je odpadlík, žijící se svými dvěma bratry mimo hranice zákona. Artur (Danny Huston) a Mikey (Richard Wilson) jsou hledaní pro znásilnění a vraždu. Když se kapitánu Stanleymu (Ray Winstone) podaří zatknout Charlieho a Mikeyho, udělá Charliemu složitý návrh – skoncovat s brutalitou, jež je obklopuje. Aby Charlie zachránil svého bratra před oprátkou, musí najít a zabít Arthura, svého psychopatického staršího bratra, o němž si Stanley myslí, že je hlavním viníkem násilí. Oba muži čelí nemožnému morálnímu dilematu, které vede k vražednému vyvrcholení.


 


4. KDO JE TADY ŘEDITEL? 02:30 – 04:10 hod.


Režie: Lars von Trier 
Scénář: Lars von Trier 
Hrají: Peter Gantzler Jens Albinus Iben Hjejle Mia Lyhne Sofie Grabol Casper Christensen Anders Hove Benedikt Erlingsson Jean-Marc Barr Henrik Prip Louise Mieritz Fridrik Thor Fridriksson 
Dánsko


Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu než najmout podřadného herce, který bude zaskakovat nejen při jednáních.

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci se zvyšuje počet obyvatel

Út Zář 25 , 2007
Počet zájemců o bydlení v Humpolci trhá rekordy. Město pod dálnicí se stává dobrou adresou.

You May Like

Témata