V Humpolci se zvyšuje počet obyvatel

Počet zájemců o bydlení v Humpolci trhá rekordy. Město pod dálnicí se stává dobrou adresou.

Humpolečtí radní tento jev jednomyslně vítají. Rozvoj bytové výstavby si vytkli jako jednu z hlavních priorit. Projevují uspokojení i nad tím, že vedle zájmu o bydlení se množí i požadavky developerských společností o stále nové pozemky. Kromě rozestavěné Kasalovy pily je nahlášený zájem o další tři lokality.


Na novém sídlišti Kasalova pila stavbaři letos předají 46 bytů, celkem tam vyroste sedm domů. Jeden už je postavený a zcela rozprodaný, úměrně se plní i dva právě dokončované.  


O stěhování do Humpolce se zajímají nejenom lidé z blízkého okolí. Spektrum klientů je skutečně široké – hlásí se uchazeči z Prahy i vzdálenějších míst. Byty jako jistotu do budoucnosti si tu kupují i lidé, kteří pracují v zahraničí. 


 


Přistěhovalci začínají hýbat i statistikami na městské matrice. Z demografického hlediska se pořád ještě narodilo méně lidí než zemřelo, počet obyvatel však zvolna stoupá. Podle údajů ze dne 21.9.2007 scházelo Humpolci 11 lidí k dosažení hranice 11 tisíc obyvatel. 


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Křišťálová Lupa 2007

Út Zář 25 , 2007
Druhý ročník čtenářské ankety Křišťálová Lupa 2007 – Cena českého Internetu ocení nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2007. Anketu pořádá zpravodajský server Lupa.cz.

You May Like

Témata