VOČI číslo 6 přicházejí

Nastal podzimní čas a s ním opět přichází noční filmová jízda VOČI, tentokrát již šestá.

Pro ty se špatnou pamětí a pro nezasvěncence si připoměňme o co jde. Celou noc 3. listopadu 2001 bude kino v Humpolci vyhrazeno filmovým maniakům a ráno se budou po městě ploužit otupělé postavy s vytřeštěnýma zarudlýma očima, blábolící cosi o silném námětu, kvalitních hereckých vykonech a neotřelém pohledu kamery což je zcela zřejmý následek celonočního sledování filmových děl. Opět to budou čtyři kousky, opět se bude začínat v osm večer a končit v pět ráno, opět bude připraveno půlnoční občerstvení (již v ceně vstupného), opět bude celou noc v provozu kavárna Cinema a opět celou akci sponzorsky zaštítila firma Hranipex, a.s.
Dost bylo plků, rychle na program:

Billy Eliot (20,00 – 21,05)
Úplně ze všeho nejdříve začnu s tezí, kterou byste si měli především zapamatovat: Billy Elliot je povedený film, najdete v něm spoustu zábavy a až překvapivě dobré herecké výkony. Od jeho premiéry v Británii jej provází značný věhlas, naprosto si získal diváky v Cannes a jeho výdělky již nyní několikanásobně převýšily výrobní náklady. A o čem že je tedy tahle nová bomba? No, ehm, hrdinou je malý kluk, který se touží stát baletním tanečníkem…

recenze

Sladký ničema (22,15 – 23,50)
Příběh talentovaného muzikanta a zároveň samolibého děvkaře, rozhazovačného hazardéra a v neposlední řadě I kleptomana v režii Woodyho Allena, s Seanem Pennem v hlavní roli a s nominací na Oskara a Zlatý glóbus.

recenze

Občerstvení (23,50 – 00,45)

Čokoláda (00,45 – 02,45)
Neodolatelně půvabné a hřejivě lidské vyprávění, plné drobných doteků humoru i dojetí v režii Lasse Halströma (Co žere Gilberta Garpa, Pravidla moštárny) s neodolatelnou Juliette Binocheovou.

recenze

Divoké mušle (03,05 – 05,00)
Divoké mušle patří k těm sympatickým filmům, které divákům nevnucují žádné superzávažné myšlenkové poselství a které bryskně neřeší celoplanetární problémy. Zachycují jistou atmosféru, kouzlo i zoufalství nejednoznačného okamžiku, který může povznášet i zabíjet. Jeden prostě snídá kakao, druhý zase pivo – a když se ti dva večer náhodou sejdou na tak příjemném filmu, jako je ten de Bruynův, mohou klidně sedět vedle sebe.

recenze

Čtěte dále:   Lístky na Bernard Fest v Humpolci jsou v březnu za lepší cenu, pak zdraží

Cena:
předprodej 150,- Kč (Kino Humpolec, Informační středisko Humpolec)
na místě 180,- Kč (Kino Humpolec)
info: 0367/532067, kino@infohumpolec.cz

kapik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dušejov: Smrt rytíře

Út Zář 25 , 2001
od Vladimíra Staňka Čtěte dále:   Stingův kytarista Dominic Miller zahraje v Humpolci s Vojtěchem Dykem

You May Like

Témata