Volte nejlepšího sportovce kraje Vysočina

5

Anketa, v níž jsou voleni nejlepší krajští sportovci, se koná každý měsíc ve všech čtrnácti regionálních mutacích MF DNES. Z vítězů dvanácti kol Sportovce měsíce vzejde Krajský sportovec roku 2007. V nominaci na měsíc květen se objevil i jednadvacetiletý fotbalista Milan Kopic z Humpolce.

Vždy první středu v každém měsíci je nabídnuta nominace pěti sportovců . Za necelý týden jsou z ní pak vyhlášeni vítězové, které určili hlasující. Zájemci mohou hlasovat vždy pět dnů, a to na internetové adrese www.sportovec.idnes.cz. Anketa, ze které vzejde sportovec měsíce května, bude ukončena tuto neděli 10.června.


Nejlepšího sportovce měsíce května můžete vybírat v kraji Vysočina z pěti nominovaných sportovců, kteří v uplynulém měsíci dosáhli nejlepších výkonů a výsledků.


Nominováni jsou:


Jitka Dočekalová běžkyně

Devětatřicetiletá učitelka a příležitostná běžkyně z Jihlavy se při Pražském mezinárodním maratonu rozhodla poprvé vyzkoušet atmosféru závodu na 42,195 km. Uspěla více než dobře. V čase 3:14:46 doběhla jako desátá nejrychlejší žena závodu, čtvrtá mezi Češkami a stříbrná v kategorii nad 35 let.


Michal Hrazdira volejbalista


Jednadvacetiletý jihlavský rodák letos v barvách JMP Brno ovládl statistiky nejvyšší soutěže, když ve 139 setech nasbíral 694 bodů. Za svůj výkon byl odměněn přestupem snů, smlouvu mu nabídl celek z elitní italské soutěže, Treviso. Příští rok však Hrazdira ještě stráví na hostování v celku Hot Volley Vídeň.


Milan Kopic fotbalista


Jednadvacetiletý fotbalista z Humpolce zažil podařené jaro. Po zimním přestupu z pražské Sparty se stal stabilním členem základní sestavy Mladé Boleslavi, které pomohl ke třetímu místu v lize a účasti v Poháru UEFA. Svou hrou si navíc řekl místo v nominaci Česka pro mistrovství Evropy hráčů do 21 let.


Jan Kotyza kuželkář


Třiadvacetiletý kuželkář je nejen oporou prvoligového nováčka z Jihlavy, ale také pravidelnou posilou juniorských i seniorských reprezentačních výběrů. Na světovém šampionátu v Košicích se český kuželkář roku 2006 stal společně s Hanou Wiedermannovou mistrem světa ve smíšených dvojicích.

Čtěte dále:   S kolem kolem Humpolce

Roman Smutný hokejbalista


Na začátku sezony hrál o udržení, na jejím konci se stal mistrem. Šestadvacetiletý hokejbalista sice nepomohl Jihlavě k záchraně, v lednu však s Janem Bartejsem odešel na hostování do Habešovny, se kterou získal titul. Smutný v play-off zaznamenal 9 bodů (5+4), včetně rozhodujícího gólu ve třetím finálovém zápase.


První tři díly ankety s přehledem ovládla žďárská rychlobruslařka Martina Sáblíková. V dubnu, při její neúčasti, zvítězil havlíčkobrodský futsalista Michal Mareš. Kdo nyní bude následovat dva dosavadní vítěze? O tom svými hlasy můžete rozhodnout právě vy.


 


(Zdroj: iDnes)

myska

5 thoughts on “Volte nejlepšího sportovce kraje Vysočina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

17.ročník festivalu rekordů a kuriozit

Pá Čvn 8 , 2007
Právě dnes začíná v Pelhřimově největší evropský festival rekordů a kuriozit. Ve 14:00 hodin bude zahájen na Masarykově náměstí vystoupením mistra Evropy v taekwondo, který postupně holou rukou přerazí stovku stavebních pórobetonových desek. Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Fotbalisté Humpolce sehráli s Vrchovinou famózní duel. Tatran potrápil favorita

You May Like

Témata