17.ročník festivalu rekordů a kuriozit

1

Právě dnes začíná v Pelhřimově největší evropský festival rekordů a kuriozit. Ve 14:00 hodin bude zahájen na Masarykově náměstí vystoupením mistra Evropy v taekwondo, který postupně holou rukou přerazí stovku stavebních pórobetonových desek.

V odpoledním programu lidé uvidí mimo jiné geniálního Španěla Ramóna Campayo, fotbalové žongléry, největší puzzle složené z 18.000 dílků nebo ježka v kleci ze stavebnice Merkur. Největší borci změří své síly v mnoha kategoriích, jako je například mluvení pozpátku, muž v mrazáku, hra na popelnici, žonglování hlavou dolů a dalších. Diváci uslyší vystoupení hráče na popelnice a jiné nehudební nástroje a shlédnou řadu dalších rekordmanů přímo v akci. V doprovodném programu vystoupí např. imitátor Václav Faltus a světové unikáty z České knihy rekordů. Program vyvrcholí Galavečerem kuriozit, na němž kromě rockových legend Vladimíra Mišíka s ETC a Radima Hladíka se skupinou Blue Effect vystoupí kytarový virtuos Štěpán Rak s kamennou kytarou. Vrcholem pátečního programu bude galavečer kuriozit, kde proběhne představení nominací a vyhlášení Kuriozity roku. Mezi nominovanými kuriozitami je například téměř 54 metrů vysoká májka, obří krasohled o průměru 60 centimetrů nebo obří koláč měřící v průměru přes tři metry.


V sobotu 9. června od 9:00 hod.bude Pelhřimov pokračovat druhým dnem Festival kuriozit a rekordů. Na náměstí  hejtman Miloš Vystrčil a starosta Pelhřimova Leopold Bambula naporcují sladkou perníkovou chaloupku. K vidění bude dřevorubecká show, létající ptačí lidé, hody sekerou, největší zeleninová kytice, visení za kůži na hácích, nejvyšší číro, tažení automobilu krkem za ostnatý drát, muž v ledu, G-aréna Gambrinus, … Sobotní galavečer spojený s vyhlášením titulu Rekordman roku 2007 a zakončený ohňostrojem tradičně uvede bavič, zpěvák a imitátor Vladimír Hron.
 


 


 

Čtěte dále:   Humpolečtí předškoláci vyráběli dřevěné boxy ve školních dílnách

myska

One thought on “17.ročník festivalu rekordů a kuriozit

  1. Galavečer stál za houby. ŠTěpán Rak je úžasný muzikant, jenže co je to platné, když hraje jen 2 písničky a pak tam tančí nějací zoufalci na pidipodiu… Mišík samozřejmě nezklamal a byl výborný, jen kdyby to tak bylo o hodinu dřív.Celkově dost velká nuda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kulturní program na hradu Lipnice v letní sezóně

Pá Čvn 8 , 2007
Státní hrad Lipnice vás zve nejen na prohlídku monumentální architektury a hradních expozic, ale také na mnohé kulturní a společenské akce v průběhu celého léta. Čtěte dále:   Humpolec navštíví kardinál Duka, cestou do želivského kláštera

You May Like

Témata