Stanislav Bernard versus Britské listy

Dne 24.října jsem na stránkách Humpoláka zveřejnila článek pod názvem „Kauza Bernard a Pelhřimovský deník“. Jednalo se o článek převzatý z Britských listů, pocházející z pera šéfredaktora BL Jana Čulíka, který v něm stručně řečeno poukazuje na fakt, že Pelhřimovský deník nezveřejnil zprávu o výsledku soudního sporu vedeného mezi panem Stanislavem Bernardem a právě Britskými listy.


Na základě publikování tohoto článku mě oslovil nejdříve e-mailem, posléze i telefonicky pan Stanislav Bernard s tím, že by se chtěl se mnou setkat a ukázat mi určité dokumenty, na jejichž základě bych měla čtenáře Humpoláka o situaci informovat objektivněji.


 


Schůzce jsem se samozřejmě nijak nebránila, ani tomu, že bych na Humpolákovi měla zveřejnit nějaká doplňující či vysvětlující vyjádření pana Bernarda. Ve středu 29.10. tak došlo k našemu setkání, kterého se účastnil i předseda občanského sdružení Humpolák.


Panu Bernardovi jsem nabídla možnost vyjádření s tím, že jej zveřejním na stránkách Humpoláka v plném rozsahu, stejně jako tomu bylo v případě článku pana Čulíka. Toto bylo panem Bernardem odmítnuto s vysvětlením, že na pomluvy nereaguje a nechává vlastně na naší redakci, jak se k celé záležitosti postaví, a zda na podkladě jeho postojů napíše nějaký článek či nikoliv. Především nás chtěl seznámit s pozadím celé kauzy a se svým výkladem podstaty sporu mezi ním a Britskými listy.


Bohužel musím konstatovat, že pokud čtenáři Humpoláka prahnou po sdělení informací, které jsem se na této schůzce dozvěděla, musím je zklamat. Po konzultaci se svým právním zástupcem se nehodlám do záležitostí zúčastněných stran nějak vměšovat a zprostředkovaně předkládat ústní vyjádření pana Bernarda, která nejsou nijak fakticky doložitelná. Vzhledem k eventuálnímu právnímu postihu mi prostě nepřísluší jakkoliv komentovat vzniklou situaci.


 


Panu Bernardovi i nadále ponecháváme možnost vyjádřit se k celé kauze písemnou formou a svými slovy čtenářům objasnit podstatu problému. Toto sdělení v redakci uvítáme a ochotně na stránkách Humpoláka zveřejníme.

Čtěte dále:   Přednáška „Kdo přilétá na krmítko?“

 


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Cena parcel v Mírové ulici nebude zanedbatelná

Čt Říj 30 , 2008
Humpolecká radnice uzavřela výběrové řízení na dodavatele základního technického vybavení k 23 parcelám v lokalitě Mírová. Zakázku získala akciová společnost Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, které město za vybudování sítí zaplatí částku 22,5 milionu korun. Čtěte dále:   Jako Eskymáci. Rybáři na Vysočině tahali ryby přes díru v ledu, podívejte

You May Like

Témata