K očkování musíme lidi přemlouvat, říkají praktici. V ordinacích jim zůstávají přebytky vakcín

14

„V minulém týdnu nám distributor přivezl sto dávek Moderny, z čehož vytáhneme sto deset, sto dvacet dávek. Předem jsme měli domluvených zhruba šedesát lidí a teď jsme sehnali dalších několik desítek, takže snad budeme mít příští týden doočkováno. Už ale neplánuji objednat další, protože dalších sto deset lidí bych už asi nenašel,“ popsal Deníku N situaci ve své ordinaci praktický lékař z Humpolce Tomáš Jílek.

Ještě před několika měsíci se praktičtí lékaři potýkali s nedostatečným množstvím vakcín. Nyní ale řeší opačný problém – očkovacích látek od společností Moderna a Johnson & Johnson mají nadbytek.

V minulém týdnu nám distributor přivezl sto dávek Moderny, z čehož vytáhneme sto deset, sto dvacet dávek. Předem jsme měli domluvených zhruba šedesát lidí a teď jsme sehnali dalších několik desítek, takže snad budeme mít příští týden doočkováno. Už ale neplánuji objednat další, protože dalších sto deset lidí bych už asi nenašel,“ popsal Deníku N situaci ve své ordinaci praktický lékař z Humpolce Tomáš Jílek.

Původně měl objednané i jednodávkové vakcíny Janssen od společnosti Johnson & Johnson, ty ale nakonec odmítl. Už by je totiž neměl komu dát.

„Postupně obvolávám pacienty, a čím je jejich věková kategorie nižší, klesá procento lidí, kteří se chtějí očkovat u nás. Mnohem víc jich raději zajede do očkovacího centra,“ vysvětluje Jílek.

Zájem o očkování v ordinacích praktiků se snižuje
Zájem o očkování v ordinacích praktiků se snižuje
Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Celý článek zde: https://denikn.cz/642014/k-ockovani-musime-lidi-premlouvat-rikaji-praktici-v-ordinacich-jim-zustavaji-prebytky-vakcin/

Axl

14 thoughts on “K očkování musíme lidi přemlouvat, říkají praktici. V ordinacích jim zůstávají přebytky vakcín

 1. Kdo se chtěl otestovat, tak se dal. Je to většinou z důvodů vydírání a vyhrožování šikanou neočkovaných. Kdy by nechtěl v létě cestovat a chodit do restaurace víc než 2x týdně

 2. Nejdříve byl vakcín nedostatek, teď nevědí co s ní. Jak je vidět, zdaleka ne každý je příznivcem očkování.

 3. Lidé, kteří chápou smysl očkování dávají přednost očkovacím centrům. Tam je vše rychlé, nečeká se zbytečně a i objednání je na dobré úrovni. Personál v centru v H. Brodě opravdu vynikající.

  Praktičtí lékaři od samého počátku nejprve o očkování vůbec nestáli a nyní po všech peripetiích s vakcínami už ve velké většině očkovat ani nebudou. Centrum je prostě lepší varianta.

  1. Praktičtí lékaři od začátku stáli o očkování!! Od ledna jsme žádali o vakcíny, rozesílali dopisy a první jsme dostali 26. května. A při očkování byli pacienti objednaní na čas, šlo to rychle, dobře a hlavně je známe.
   Tak prosím přestaňte šířit kraviny

   děkuji

   1. No domnívám se,že nešířím kraviny. V počátku, než se začaly vozit jiné vakcíny a byl jen Pfizer, který musel splnit velké chlazení, tak to praktici prostě ani dělat nemohli..

    Netvrdím, že se lékaři nesnažili žádat..

    1. Ale ano. Ve Vašem příspěvku stojí doslova „Praktičtí lékaři od samého počátku nejprve o očkování vůbec nestáli“. Takže kraviny šíříte.
     Čau lidi.

     1. Bylo míněno,že v době dodávek vakcíny Pfizer o očkování nestáli

 4. pro jednoho anonyma, co chce vědět peníze : za jednu ovečku, jak vy říkáte, dostaneme 260 kč. K tomu si připočtěte : musíte zavolat všem pacientům, zjistit zda mají stále termín nebo už mají termín jinde, sladit termíny – na jednu lahvičku očkování potřebujete min 10 lidí a plus zdravotnický materiál (jehly, stříkačky…..). Jojo topíme se potom v penězích 😀

  1. Normálně uvažující občan chápe, že očkování není zdroj na bohatsví..Starostí víc než cokoliv jiného

  2. Ale tak jasně, na očkování se bohatne o patra výš. Navíc nikdo za nic neručí, takže rejžák jak prase.
   Nicméně i pro řadového obvoďáka je to jeden ze zdrojů zisků jejich podnikání a pochybuji, že by jej někdo z nich odmítal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

První letní koupaliště na Vysočině otevřou koncem týdne, když bude pěkné počasí

St Čvn 9 , 2021
První letní koupaliště na Vysočině se otevřou koncem týdne, když bude dál teplo. Koupaliště Žabák v Humpolci chce podle webu zahájit sezonu 20. června,
První letní koupaliště na Vysočině otevřou koncem týdne, když bude pěkné počasí

You May Like

Témata