O sklady je zájem. Developer CTP zvýšil příjem z pronájmu na 8,8 miliard

2

Zatímco jiní pronajímatelé komerčních budov kvůli pandemii tratí, developerské skupině CTP Group z Humpolce se daří. Poskytuje totiž logistické prostory, o které je kvůli boomu e-shopů zájem. Společnost meziročně zvýšila hrubý příjem z pronájmu o patnáct procent a utržila tak 8,8 miliard korun. O rekordní výsledek se vedení společnosti podělilo ve středu.

Na konci roku 2020 měl logistický obr CTP ve výstavbě 740 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch. Skupina je má dokončit ještě letos. Aktuálně vlastní budovy o rozloze 6,3 milionu metrů čtverečních.

„Z obchodního hlediska to byl jeden z nejlepších roků v naší historii. Počítáme s tím, že naše portfolio letos výrazně přesáhne sedm milionů metrů čtverečních. Jsme tím pádem na dobré cestě k dosažení deseti milionů metrů čtverečních do konce roku 2023,“ uvedl generální ředitel CTP Remon Vos.

Za růstem podle něj stojí například pokračující výrazný rozvoj e-shopů, díky kterému vzrostla poptávka po logistických prostorech.  CTP vlastní 5,4 milionu metrů čtverečních pozemků určených pro výstavbu. Dvě třetiny sousedí se stávajícími parky. Zhruba čtyři pětiny těchto pozemků se nacházejí v blízkosti hlavních nebo velkých měst střední a východní Evropy.

„Přes osmdesát procent nových smluv uzavíráme se stávajícími nájemci, kterých je více než 700. Zároveň rozšiřujeme objem pozemků určených k zástavbě, abychom vždy měli jistotu, že jsme připraveni podpořit expanzi našich klientů,“ doplnil finanční ředitel CTP Richard Wilkinson.

Letos by CTP chtěla začít stavět tři projekty v Polsku, a to ve Varšavě a Katovicích, celkový objem investic je přes pět miliard korun. V Rakousku by měla začít stavbu logistických projektů poblíž Vídně.

Skupinu CTP Group založil Nizozemec Remon Vos v roce 1998 v České republice. Před pěti lety CTP vstoupila na další trhy v regionu. Kromě Česka působí na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Polsku a nově v Maďarsku. Na začátku ledna developer oznámil, že od rakouské společnosti Eyemaxx koupil halu o rozloze 28,500 metrů čtverečních v průmyslovém parku poblíž Bělehradu. V Česku na konci června firma vlastnila 3,46 milionu metrů čtverečních ploch v 54 areálech.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ctp-developer-logisticke-prostory-sklady-prijem-pronajem-humpolec.A210217_094120_ekoakcie_maz

Axl

2 thoughts on “O sklady je zájem. Developer CTP zvýšil příjem z pronájmu na 8,8 miliard

  1. Teď nevím jaký má vlastně ten CTP park přínos pro město? Daně platí asi v cizině. Velkou asfaltovou plochou přispívá k záplavám města možná ta pracuje mnoho cizinců co se zinkají po městě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nákupní horečka a davové šílenství. Obchody hlásí prudký nárůst zájmu o respirátory

Po Úno 22 , 2021
Po pátečním ohlášení ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) povinnosti nosit respirátory FFP2 v obchodech či MHD, která by měla začít platit od úterý, hlásí lékárny prudký nárůst zájmu o tyto ochranné prostředky. Už dříve zvýšily dodávky, přesto zásoby u některých prodejců už rychle mizí. Také potravinářské řetězce a e-shopy […]
Nákupní horečka a davové šílenství.’ Obchody hlásí prudký nárůst zájmu o respirátory

You May Like

Témata