Dobročinný bazar MOCI POMOCI tentokrát pomáhal pavlovským zvířatům

Lidé z Jihlavy a širokého okolí mohli darovat oblečení nebo si naopak něco hezkého na sebe pořídit a podpořit tak zvířata ve Stanici Pavlov u Ledče nad Sázavou. Dvoudenní bazar MOCI POMOCI se uskutečnil v pátek 9. a v sobotu 10. prosince v Business Hotelu Jihlava a lidé naplnili pokladničku neuvěřitelnými 30 305 Kč.

„Před čtyřmi lety jsme přemýšleli, co s oblečením, které nemůžeme unosit, a napadlo nás, že by mohlo někomu pomoci,“ popisuje prvotní myšlenku na uspořádání dobročinného bazaru MOCI POMOCI Pavla Dvořáková, která letos se svými přáteli uspořádala jeho 4. ročník.

Dobročinný bazar MOCI POMOCI tentokrát pomáhal pavlovským zvířatům
Dobročinný bazar MOCI POMOCI tentokrát pomáhal pavlovským zvířatům

Zatímco v minulých letech mířila pomoc do Domácího hospice Vysočina nebo do organizace Sdílení Telč, kde pomáhají starým nebo vážně nemocným, letos lidé podpořili zvířata ve Stanici Pavlov. „Moc nás potěšilo, že si děvčata vzpomněla právě na nás, respektive naše svěřence. Bazar jsem navštívil a atmosféra byla přátelská, lidé báječní, ani se mi nechtělo odjíždět,“ svěřil se ředitel záchranné stanice Zbyšek Karafiát.

Vybraná částka ze zapečetěné pokladničky půjde Stanici Pavlov přes oficiální veřejnou sbírku Zvíře v nouzi, kam je možné přispět na jednotlivé záchranné stanice po celé České republice. „Z vybraných příspěvků platíme krmivo pro zvířata, pořizujeme nejrůznější potřeby jako misky nebo třeba stříkačky a další část připadá na samotnou péči o zvířata,“ informoval Zbyšek Karafiát a zároveň připomněl, že v záchranné stanici každoročně přijmou přes tisícovku zraněných, nemocných nebo hendikepovaných zvířat a mláďat a přes polovinu z nich se jim podaří zachránit.

„Moc děkujeme všem, kteří se bazaru, ať už jako prodávající nebo kupující, zúčastnili. Bez nich by to totiž nemělo smysl. Navíc bylo skvělé poslouchat, jak se jim práce lidí v Pavlově líbí a že má smysl. Třeba se nám podobnou akci podaří zopakovat, anebo vymyslíme jiný typ spolupráce se zvířátky z Pavlova,“ zapřemýšlela na závěr Hela Dvořáková, jedna z organizátorek bazaru MOCI POMOCI.

Čtěte dále:   Velikonoční jízda na SVČ Humpolec

Více informací: Hela Dvořáková, tel.: 603 288 403 (za organizátorky bazaru MOCI POMOCI), Monika Brothánková, tel.: 732 184 048,                a Ing. Zbyšek Karafiát, Ph. D., ředitel Záchranné stanice Pavlov, email: zachranazvirat@stanicepavlov.cz, tel.: 734 309 798.

www.stanicepavlov.cz

FB: @stanicepavlov, IG: @pavlovstanice

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

HADINA CUP 2023

Pá Pro 16 , 2022
Dovoluji si Vás pozvat na tradiční rybářské závody dvojic. Rezervace míst přijímáme na tento email od 4.1.2022. DŘÍVE NE !!! Čtěte dále:   Odpočívadlo Mikulášov na dálnici prokoukne. Přibydou nová stání i dětské hřiště

You May Like

Témata