Vysočině hrozí další přírodní pohroma

V druhé polovině týdne je meteorology očekáváno výrazné oteplení. O víkendu se může teplota dostat až na 8 stupňů nad nulou. Na první pohled příjemná zpráva je pro některé obyvatele měst Vysočiny děsivá. Velké sněhové bariéry podél ulic se začnou rozpouštět, voda nebude mít kam odtékat. Kapacita zamrzlých kanálových vpustí zřejmě nebude stačit.

Oteplení nahání lidem strach, zejména pak těm, kteří žijí v blízkosti vodních toků. Ale i jinde hydrologové připouštějí, že může dojít k zatopení sklepů, pokud roztátý sníh nebude mít kam odtékat. Například v Pelhřimově jsou na prudkou oblevu připraveni. Pracovníci městských služeb včera uvolňovali kanalizační vpustě, dnes se dostane na ty protipovodňové. Menší problémy mohou nastat opět snad jen pod železničním viaduktem v Myslotínské ulici, na křižovatce pod hotelem Rekrea a před obchodním domem Vysočina. Kanalizace však byla vyčištěna a měla by nápor tajícího sněhu zvládnout. I tak ale hasiči kompletují potřebnou techniku a budou v případě nutnosti připraveni okamžitě zasáhnout.


Obleva s sebou přinese i zvýšení nebezpečí padajícího sněhu a rampouchů ze střech domů. Již tuto neděli zabil padající sníh muže v Turovce na Pelhřimovsku. Šestačtyřicetiletý majitel domu sundaval z vlastní střechy sníh, podjely mu nohy a spadl z dvoumetrové výšky dolů na zem. Strhl s sebou lavinu sněhu o váze několika tun, která jej usmrtila.

Čtěte dále:   Nová éra pro dětské domovy. Humpolec a Senožaty se sloučí dohromady

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak to pokračuje s humpoleckým stadiónem II

St Úno 15 , 2006
Sutiny zimního stadionu v Humpolci, který se v pátek zřítil pod tíhou sněhu, se už mohou odklízet. Pelhřimovská policie dokončila vyšetřování na místě a povolila kompletní demolici torza stadionu. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Vystoupí cvičená koza, trhy budou v Pelhřimově

You May Like

Témata