Jak to pokračuje s humpoleckým stadiónem II

2

Sutiny zimního stadionu v Humpolci, který se v pátek zřítil pod tíhou sněhu, se už mohou odklízet. Pelhřimovská policie dokončila vyšetřování na místě a povolila kompletní demolici torza stadionu.

Na zítřejší den tak bylo už definitivně svoláno mimořádné zasedání humpoleckých zastupitelů, kteří schválí odstranění zbytků sportovního stánku. Zároveň nejspíše z městského rozpočtu uvolní potřebnou sumu peněz. Vedení města ovšem v současné chvíli ještě neví, jak vysoko se náklady na demolici budou pohybovat, nechali si proto od výrobce stadionu zpracovat cenovou analýzu. Samotná likvidace trosek by mohla začít už zhruba za týden. Do té doby se musí stihnout i výběrové řízení na stavební firmu, která se o práce postará.


Pelhřimovská policie ve spolupráci se soudními znalci a statiky mezitím stále zkoumá, co se vlastně v pátek večer stalo a zda je někdo na vině zřícení stadionu. Tvrzení sdružení TJ Jiskra Humpolec, majitele stadionu, a hradecké společnosti B. C. Building centrum, zhotovitele stavby, se totiž stále rozcházejí. Mluvčí pelhřimovské policie uvedl, že celá záležitost je stále ve vyšetřování a až do jeho skončení nebudou podávat žádné dílčí informace. Tato situace může trvat ještě týdny.


Přestože se Humpolec ještě nevzpamatoval z náhlé zkázy, již se objevují plány na stadion nový. Starosta Humpolce Jiří Kučera se nechal slyšet, že město co nejdříve zahájí jednání o stavbě nové ledové plochy, očekává nicméně velmi složité a zdlouhavé dohady. Je si vědom toho, že může trvat roky, než se jednoznačně podaří soudní cestou najít viníka. Stejně tak může trvat roky vyplacení pojistky. Snad by v této záležitosti mohla městu napomoci Místní akční skupina (MAS) Společnost pro rozvoj Humpolecka o.s., jejímž cílem je rozvoj celého regionu Humpolecka, a to v mnoha oblastech, tedy i ve sféře sportovní.


Čtěte dále:   Michelinský kuchař rozpálil humpoleckou Stromovku

(Zdroj: MF Dnes)

myska

2 thoughts on “Jak to pokračuje s humpoleckým stadiónem II

  1. Tak funkcionáři města si lámou hlavu, jak odstranit sutiny spotrovní haly co nejlaciněji. Tedy bych navrhoval, aby se povolil bezdomovcům a osobám legální práci se vyhýbajícím přístup na zbořeniště a je vystaráno! Myslím, že za pár dní by sutiny zmizely v kovošrotu a nikoho by to nestálo ani korunu. A hlavně by si různé „specializované“ firmy nemohly ještě mastit kapsy. A s nimi další osoby že, pane místostarosto Křišťane?

  2. Nerozumím tomu, proč se humpolecké zastupitelstvo odklizením zříceniny zabývá, když je ruina ve vlastnictví TJ Jiskra. Ať si rozebrání a odvoz zařídí vlastník. Nejlepší by bylo, kdyby se do toho zapřáhli sporťáci, kvůli kterým se tak obrovské sumy vynakládají!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

VAROVÁNÍ hejtmana kraje Vysočina

St Úno 15 , 2006
Rychlé oteplení až na 8 stupňů Celsia, dešťové přeháňky a noční teploty jen na nule, to jsou skutečnosti, které vážně znepokojují hejtmana kraje Vysočina Miloše Vystrčila. Podle poslední prognózy Českého hydrometeorologického ústavu nečeká náš kraj v příštích několik dnech nic příjemného. Obavy hejtmana jsou navíc podloženy stále rostoucím počtem mimořádných […]

You May Like

Témata