Vysočinu uklidí bezmála 22 tisíc dobrovolníků

25

Do konce února se mohli dobrovolníci hlásit do tradiční každoroční akce Čistá Vysočina spojené s jarním úklidem přírody. Nyní je registrace ukončena.

Celkem se do devátého ročníku zaregistrovalo 21 803 účastníků z 500 organizací a skupin. Nejvíce se hlásily jednotlivé obce, kterých se napříč Vysočinou zapojí 163. Dále potom vyrazí na úklid přírody také žáci a studenti ze 126 středních, základních, ale také mateřských škol. Čisté okolní prostředí není například lhostejné ani zástupcům šesti soukromých firem, různým spolkům a jednotlivcům z celého kraje.
 
 
 

Čistá Vysočina

„Sběr odpadků probíhá především v okolí silnic na Vysočině a na veřejných prostranstvích v obcích a městech. Svoz sebraného odpadu u silnic I., II. a III. třídy mimo obec zajistí zdarma Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Vloni se dobrovolníkům podařilo sesbírat přes sto tun odpadu, za což jim patří dík. Letos doufáme v nižší číslo, což by znamenalo zlepšení situace a pozitivní trend do budoucna,“ prozradil Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agenda 21.

Čistá Vysočina je realizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. Úklid bude probíhat v termínu 10. dubna – 23. dubna 2017 v rámci kampaně ke Dni Země (22. dubna). Bližší informace jsou k dispozici na stránkách kraje: www.kr-vysocina.cz/cista-vysocina-2017/d-4077332/p1=8673.

Kraj Vysočina poskytne registrovaným účastníkům zdarma pytle na odpadky (průhledné na plasty a černé na ostatní komunální odpad) a ty bude koncem března distribuovat na jednotlivé pověřené obecní úřady. Kde všude se mohou během dubna lidé těšit na čistou a uklizenou přírodu je patrné z této mapy.

 

 • Oldřich Sklenář, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina

 • Petr Holý, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina

  zdroj: www.kr-vysocina.cz 

Čtěte dále:   Parkování v centru Pelhřimova je dražší. Připlatí si hlavně místní

Petr

25 thoughts on “Vysočinu uklidí bezmála 22 tisíc dobrovolníků

     1. Na vejbore maji taky bordel. Všude je tady šílenej bordel.

     2. A co takhle zorganizovat dobrovolnou akci: PROSÍME POMOŽTE UKLIDIT HUMPOLEC . Výtěžek z akce tzn. peníze ušetřené za úklid by se pak mohly věnovat na charitativní účely.
      Co to kecám, peníze by se mohly projebat třeba za kryté parkoviště před tenisovou halou.

     3. Před tenisovou halou se přednostně uklízel sníh v době, kdy chodníky byly totálně zaváté. Zkrátka občané první kategorie.

     4. Přestože tenis pravděpodobně nehrajete, nepodceňujte se tak. Sníh se neuklízí podle kategorií lidí, ale podle schváleného Plánu zimní údržby.

     5. To je pravda, protože letos v zimě v době největší sněhové kalamity jezdil traktor TS s pluhem po umělé trávě fotbalového hřiště.

     6. Ano to je pravda. A plan zimni udrzby se schvaluje podle jake kategorie ? Je to smesne.

     7. Tak že přednost má hrstka prominentních sportsmanů a běžný člověk co jde nakoupit se má s taškami brodit sněhem? Město pro byznys. Vskutku.

     8. Já myslím, že ve městě samotném zas tak hrozná situace nebyla… Daleko horší to bývá s úklidem v místních částech

     9. No a hlavne a predevsim by hosani z vejboru meli dat uklidit ten bordel po zimne. Uz ted je davno pozde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nová 78. divadelní sezóna Horáckého divadla Jihlava ve znamení Sdílení

Pá Bře 10 , 2017
řipravovaná sezóna krajského Horáckého divadla Jihlava 2017/2018 nese název Sdílení. „Slovo sdílení je mnohoznačné, může představovat sdílení facebookových vzkazů nebo i užaslé souznění dvou lidí při sledování hvězd na noční obloze,“ prozradil dnes na tiskové konferenci v Horáckém divadle jeho umělecký šéf a režisér Pavel Šimák s tím, že jde […]

You May Like

Témata