Z deníku policie

1

Honička jak z akčního filmu se odehrála uplynulou neděli v humpoleckých ulicích. Motocyklista zde ujížděl policii a nakonec havaroval.

V neděli 10. května krátce po osmé hodině večer projížděl pětadvacetiletý řidič motocyklu z centra Humpolce směrem na Čejov. V Čejovské ulici ho stavěla policejní hlídka, a to předním světelným nápisem „STOP“ a výstražným znamením modré barvy na služebním vozidle. Motorista však výzvy neuposlechl a začal s motorkou ujíždět směrem na Čejov. Po projetí mírné pravotočivé zatáčky v mírném klesání začal předjíždět osobní automobil Citroen Berlingo, který odbočoval vpravo do přilehlé ulice. Při předjíždění osobního automobilu dostal na mokré vozovce smyk, který nezvládl a s motocyklem spadl. Řidič byl převezen do nemocnice v Pelhřimově, kde při vyšetření bylo lékařem zjištěno, že řidič je v podnapilém stavu. Řidiči byla odebrána krev ke zjištění alkoholu v krvi, z důvodu jeho zranění nebylo možno provést dechovou zkoušku. Řidič při nehodě utrpěl lehké zranění, hmotná škoda byla vyčíslena na pět tisíc korun.


Humpolečtí policisté šetří případ odcizení několika čtyřkolek. Ke krádeži došlo z pátku na sobotu ve Lnářské ulici. Neznámý pachatel vnikl do areálu firmy a poté do kotelny, která slouží jako garáž. Z ní odcizil čtyřkolku značky Bombardier a na místě ponechal pouze tabulku s registrační značkou. Další odcizená čtyřkolka byla značky Polaris Predator bez registrační značky. Ze stejné garáže pachatel dále odcizil čtyřkolku značky Honda a čtyřkolku značky Polaris bez reg.značek, které vyvezl za oplocení areálu a zde je ponechal. Odcizením dvou čtyřkolek a poškozením zařízení vznikla celková škoda ve výši 346 500 korun.


Neznámý pachatel odcizil minulý týden na staveništi opravovaného silničního mostu u Velkého Rybníka celkem 11 ks kovových bednících šalovacích dílců o rozměrech 2,7 x 0,9 x 0,1 m. Firmě tak vznikla škoda ve výši 110 tisíc korun.


Neopatrnost a naivita se nevyplatila dvaaosmdesátileté ženě, které v objektu humpolecké pošty odcizil neznámý poberta volně odloženou platební kartu. Pachatel využil toho, že žena měla zaznamenán PIN kód u karty a z karty vybral opakovaně z několika bankomatů v Humpolci finanční hotovost. Ženě tak způsobil škodu ve výši 77 tisíc korun. Vzhledem k této okolnosti, která se stala již počátkem měsíce dubna, upozorňujeme na několik základních pravidel, která by měli majitelé platebních karet ve vlastním zájmu dodržovat:

Čtěte dále:   Opilec v kamionu dostal podmínku. Na D1 u Humpolce boural se třemi promile

1. Nesdělovat své PIN jiné osobě. Nedoporučuje se sdělovat jej ani rodinným příslušníkům. Banka totiž neodpovídá za transakce, které byly provedeny díky použití správného PIN bez ohledu na to, kdo jej použil. Pokud tedy sdělíte svému manželovi/manželce v době líbánek PIN ke své kartě, a pak před rozvodem přijdete o své úspory, nemůžete s tím nic dělat.


2. Nezapisovat si PIN nikam, kde vám může být odcizeno, například k platební kartě, k dokladům, k peněžence a podobně.


3. Pokud si PIN nemohou zapamatovat a je dobré si jej někde poznamenat jako nějaký kód, například si do telefonu uložit fiktivního přítele a svoje PIN napsat jako součást telefonního čísla. Například PIN 5834 je možné zakódovat do čísla 736 583 411.


4. Je dobré dbát na to, aby se při výběru z bankomatu nikdo nekoukal pod ruce. Dokonce ani opravář bankomatu nemůže od něj nikoho odehnat, pokud ještě nedokončil transakci.


5. Potvrzení o výběru nebo platbě si alespoň po dobu jednoho měsíce schovejte. Může se hodit v případě reklamace, zejména pokud se transakce nezdařila.


6. Nikdy nenechávejte svou kartu samotnou. Nedovolte, aby obsluha odbíhala s vaší kartou někam, kde na ni nevidíte.


7. Rada nejdůležitější – pokud kartu ztratíte nebo je vám odcizena, okamžitě ji zablokujte u banky, která ji vydala. Přesné pokyny k tomu bývají uvedeny v obchodních podmínkách banky. Obvykle také banky při vydání platební karty poskytují kartičku, kde je uvedeno telefonní spojení na banku pro případ ztráty či odcizení platební karty.


(Zdroj: http://www.policie.cz/ )


myska

One thought on “Z deníku policie

  1. Skoda jen ze toho ozralyho vola na motorce jeste cajti neprejeli. Takovyto povl na silnici proste nepatri a je velkym nebezpecim pro vsechny slusny lidicky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pohádkový les v Josefodole 2009

St Kvě 13 , 2009
Milé malé i velké děti, Již 23.května 2009 od 10 hodin! Rok se s rokem sešel a máme tu opět jaro a s ním naše známé putování napříč pohádkami kouzelným lesem se spoustou pohádkových postaviček, které všechny dobře znáte. Ani letos nebude josefodolský les zahálet a trpaslíky, vodníky, čarodějnicemi a […]

You May Like

Témata