Z deníku Policie

Policisté zadrželi zloděje při vloupání do prodejny. Řidiče čekají na dálnici D1 omezení. Zebra se za tebe nerozhlédne. Muž dluží na výživném přes čtyři sta tisíc.

PELHŘIMOVSKO: Pachatel byl dopaden přímo při činu

Humpoleckým policistům se ve čtvrtek 26. března podařilo přímo při činu zadržet pachatele vloupání do prodejny v Želivě. Sedmačtyřicetiletý muž z Lounska se navíc přiznal i k dalšímu vloupání v obci Jiřice. Kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání pro dva trestné činy. Obviněnému hrozí až pět let vězení.
Ve čtvrtek po půl páté ráno přijali policisté oznámení o možném vloupání do prodejny potravin v obci Želiv. Na místo ihned vyjela hlídka humpoleckých policistů a zároveň byl vyslán psovod se služebním psem. Policisté k prodejně dorazili během několika minut a uvnitř objektu zadrželi podezřelého muže. Při jeho zadržení museli použít donucovací prostředky a následně ho převezli na služebnu k provedení dalších úkonů. Během šetření policisté zjistili, že muž přineseným páčidlem rozbil skleněnou výplň vstupních dveří a vnikl do objektu prodejny. V budově našel prádelní koš a dva nákupní košíky a do nich naskládal cigarety v hodnotě 29 tisíc korun. Tyto koše pak vynesl před prodejnu a přitom ho zadrželi policisté. Ti poté nedaleko prodejny našli zaparkované vozidlo, kterým chtěl pachatel odcizené zboží odvézt. Poškozením zařízení prodejny muž způsobil škodu nejméně za tři tisíce korun.
Případ si následně převzali kriminalisté pelhřimovského územního odboru. Ti během dalšího prověřování zjistili, že muž se měl dopustit i dalšího vloupání do prodejny na Pelhřimovsku, tentokrát v obci Jiřice. V úterý 3. března kolem třetí hodiny v noci vypáčil dveře prodejny potravin a odcizil cigarety a alkohol. Celkem způsobil škodu přes 26 tisíc korun.
Zadržený muž byl navíc za majetkovou trestnou činnost v minulosti několikrát odsouzen. Vyšetřovatel muže obvinil z přečinů krádeže a poškození cizí věci. Obviněný je trestně stíhán na svobodě, v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

KRAJ VYSOČINA: U Jihlavy bude uzavřený exit na 112. kilometru z důvodu oprav na D1

V sobotu 28. března v odpoledních hodinách se na dálnici D1 mohou tvořit nárazově kolony. Proto musí řidiči dbát zvýšené opatrnosti, dodržovat nejvyšší povolenou rychlost a chovat se ukázněně. S komplikacemi musí řidiči počítat už dnes odpoledne po čtrnácté hodině. Důležitou informací pro řidiče je skutečnost, že omezení dopravy se dotkne nájezdu a sjezdu na 112. kilometru dálnice D1.
V souvislosti s modernizací dálnice se ve směru jízdy na Prahu totiž začne na 113,5. kilometru u Jihlavy převádět dnes odpoledne mezi čtrnáctou a patnáctou hodinou doprava dvěma pomocnými jízdními pruhy do protisměrného jízdního pásu. Tímto pásem bude provoz pokračovat v režimu 2+2 zúžení jízdní pruhy až do 104. kilometru, kde oba jízdní pruhy budou převedeny zpět do pravého jízdního pásu. Instalace přechodného dopravního značení a převedení dopravy bude v tomto úseku probíhat postupně, a proto se v místě mohou nárazově tvořit kolony.
V místě omezení budou na bezpečnost a plynulost provozu dohlížet policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově, kteří dopravu ve směru od Brna nejdříve zpomalí a poté na nezbytně nutnou dobu úplně zastaví, aby mohl být provoz převeden přes středový dělící pás do protisměrného jízdního pásu.
Po převedení dopravy do jízdního pásu na Prahu se úsekem mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem začne jezdit od zítřejšího odpoledne až do 29. července letošního roku v režimu 2 plus 2 jízdní pruhy v každém směru jízdy. Tyto jízdní pruhy jsou ale výrazně zúžené – 2,5 a 3,15 metru, což může přinášet další komplikace a ve zúženým pruzích může snadno dojít ke zbytečné kolizi. Situaci na dálnici bude proto zítra monitorovat několik policejních hlídek a k dispozici máme také policejní motocykly. Posílené hlídky budeme nasazovat i v dalších dnech.
Po převedení dopravy do jednoho jízdního pásu na 113,5 kilometru bude zcela uzavřený exit na 112. kilometru dálnice u Jihlavy. Až do 29. července letošního roku bude tento sjezd zcela uzavřen pro řidiče, kteří budou přijíždět ve směru od Brna a budou mířit směrem na Jihlavu nebo na Havlíčkův Brod. Omezení se bude také dotýkat řidičů, kteří budou chtít na 112. kilometru najet na dálnici D1 ve směru na Prahu. Na tato dopravní omezení budou řidiči včas upozorněni dopravním značením.
V souvislosti s pokračováním prací na modernizací dálnice D1 v úseku Jihlava – Větrný Jeníkov je ale potřeba upozornit, aby řidiči důsledně dodržovali dopravní značení a pokyny policistů. Důležité je připomenout, že do levého pomocného pruhu je zakázán vjezd vozidel, jejichž okamžitá šířka přesahuje 2,2 metru. V místě uzavírky je také snížena nejvyšší dovolená rychlost na 80 kilometrů v hodině. V úsecích před přejezdem ve středním dělícím pásu, je rychlost snížena až na 60 kilometrů v hodině. I proto lze předpokládat, že se v místě mohou tvořit kolony. Při zjištění dopravních přestupků budou policisté nekompromisní.
Pokud v úseku, kde se provoz vede v jednom jízdním pásu v režimu vždy dva a dva jízdní pruhy v každém směru, dojde k nějaké dopravní nehodě nebo jiné mimořádné události, tak naší snahou bude co nejdříve věc vyřešit a obnovit provoz. Když dojde mezi vozidly k nějaké bagatelní nehodě, při které nebude nikdo zraněn a vozidla budou pojízdná, budeme účastníky takových nehod informovat cestou operačního důstojníka nebo policistů na místě, aby z místa odjeli na nejbližší sjezd z dálnice nebo parkoviště u dálnice, kde policejní hlídka nehodu zadokumentuje.
Komplikovanější situace nastane v případě, že bude po nehodě vozidlo nepojízdné nebo dojde k vážnější nehodě se zraněním a na místo budou muset vyjet další složky integrovaného záchranného systému. V takovém případě policisté provoz na dálnici zastaví a řidiči budou muset čekat v koloně, než se podaří následky odstranit a obnovit provoz.

KRAJ VYSOČINA: Proběhla tradiční preventivní akce zaměřená na chodce

V tomto týdnu proběhla na všech územních odborech policie v Kraji Vysočina již tradiční preventivní akce s názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne“. Tento preventivní projekt probíhá na území celé České republiky dvakrát ročně a je realizován ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra České republiky a BESIP Ministerstva dopravy České republiky. Cílem je působit preventivně nejen na chodce, ale i na ostatní účastníky silničního provozu.
Policisté v pondělí 30. března a ve středu 1. dubna v ranních hodinách dohlíželi na bezpečnost chodců na přechodech u vytipovaných základních škol a procházejících dětí se ptali na otázky bezpečného pohybu v silničním provozu. Děti odpovídaly na to, jak a kde bezpečně přecházet vozovku, jak zvýšit viditelnost chodců v dopravě a další otázky týkající se bezpečnosti na silnici. Za správné odpovědi je policisté odměnili malým dárečkem – reflexním přívěskem, samolepkou nebo úkolníčkem. Potěšující je zjištění, že většina dětí na položené otázky odpovídala pohotově a správně.

PELHŘIMOVSKO: Otec neplatí na děti od roku 2007

Pelhřimovští policisté prověřují případ zanedbání povinné výživy. Osmatřicetiletý muž z Pelhřimovska neplatí od září roku 2007 do současné doby výživné na své dvě nezletilé dcery, jehož výše mu byla stanovena rozsudkem pelhřimovského okresního soudu. V současné době se výše jeho dluhu vyšplhala na 455 tisíc korun.
Policisté po přijetí oznámení ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu zanedbání povinné výživy a veškeré okolnosti případu dále prověřují.
Čtěte dále:   Opilec v kamionu dostal podmínku. Na D1 u Humpolce boural se třemi promile

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Koncert v Humpolci - Hard core

Pá Dub 3 , 2015
X CORE, Chaising Christy, Born Again – skupiny Čtěte dále:   Nehoda na D1 u Humpolce: srazily se dva kamiony, místo je průjezdné

You May Like

Témata