Z deníku policie

7

Nic výjimečného se neodehrálo tento týden v Humpolci. Klasika: pár dopravních nehod, pár krádeží…

V pondělí 8.února krátce po šesté hodině ráno jela osmnáctiletá řidička vozidla Škoda Fabia  po vedlejší silnici ulice Hálkova. Na křižovatce silnic Hálkova a Lnářská nedala přednost v jízdě vozidlu BMW Combi, které přijíždělo po hlavní silnici. Došlo ke střetu, při kterém bylo vozidlo BMW odraženo do řady zaparkovaných vozidel. V řadě se BMW střetlo s vozidlem Škoda Fabia Combi. Při nehodě byl zraněn třiadvacetiletý  řidič BMW. Alkohol u řidičů byl vyloučen dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla vyčíslena na 105.000 korun.

 


Ten samý den v dopoledních hodinách se stala nehoda na silnici ve směru Pelhřimov – Humpolec. Dvaadvacetiletý řidič vozidla Audi A6 nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, dopravně technickému stavu pozemní komunikace a povětrnostním podmínkám. Na zledovatělém povrchu vozovky dostal smyk, který nezvládl, vyjel s vozidlem vpravo mimo vozovku, kde havaroval. Při nehodě byla zraněna osmadvacetiletá spolujezdkyně. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla vyčíslena na 150.000 korun.

 


Jako by pondělí mělo nahradit „nešťastný pátek“, museli tento den humpolečtí policisté  společně s výjezdovou skupinou vyjet k případu krádeže do areálu CTP D1 v Humpolci. Neznámý pachatel zde odcizil z kanceláře jedné firmy volně odložený notebook se síťovým adaptérem. Z jiné kanceláře pak ze stolu odcizil další notebook se speciálním softwarem a se síťovým adaptérem.  Poškozené firmě vznikla škoda ve výši nejméně 41.000 korun. 


Ve středu 10.února krátce před jedenáctou hodinou večerní nepřizpůsobila dvaatřicetiletá řidička osobního automobilu Seat Marbella mezi obcemi Čejov a Kejžlice rychlost jízdy svým schopnostem, stavu a povaze vozovky. Na zasněžené vozovce dostala s vozidlem smyk, který nezvládla a vyjela vpravo mimo komunikaci, kde se s vozidlem převrátila na střechu. Řidička byla převezena na vyšetření do nemocnice a poté propuštěna domů. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou přístrojem Dräger. Policisté zjistili, že havarované vozidlo má na zadní nápravě namontovány letní pneumatiky a na přední nápravě zimní pneumatiky.

Čtěte dále:   Nehoda v Humpolci. Náraz do auta i kovového zábradlí. Škoda je dvě stě tisíc

Ve čtvrtek 11.února se neznámý pachatel mezi 19. a 20. hodinou vloupal do vozidla Škoda Octavia, zaparkovaného v ulici Masarykova před budovou Sokolovny. Pachatel z vozidla odcizil koženkovou pracovní tašku, peněženku s finanční hotovostí, osobní doklady a platební kartu. Poškozené ženě vznikla škoda ve výši nejméně 9.000 korun.


(Zdroj: www.policie.cz )


 


 

myska

7 thoughts on “Z deníku policie

 1. Lituji zraněného řidiče,ale také tu 18letou holčinu.Tam mají hnát k zodpovědnosti také ty,co parkují na hranici křižovatky.Tam dneska člověk musí s autem najet do poloviny vozovky,aby se přesvědčil zda odspodu nejede auto.Zatím jsem měl štěstí.Ale podobných míst je tady v Humpolci až nějak moc.Neměl to už dávno řešit Dopravní inspektorát?

  1. Ano, opravdu je tam na stopce směrem od ZŠ Hálkova někdy hodně špatně vidět, ale tato dívčina jela od Cihelny a tam je vidět dobře i nahoru i dolu.

   1. Pokud by se více odstraňovaly hromady sněhu na křižovatkách, bylo by více vidět. Silnice jsou úzké díky této zimě.

    1. Ale i mimo zimu je tu spousta nebezpečných míst. Jako jedno uvedu křižovatku u Billi. Ze směru od Brunky je špatný výhled směrem k sídlišti a to vždy když otevřou povozovnu Fill a dají tam ten okrasnej stromek.

     1. Jezdím okolo každý den a zatím jsem si žádného stromku nevšiml. Spíš mám v tom okamžiku jiné starosti a to zda budou dneska stát u mototechny nebo nebudou :o)

     2. Kdyby jste měl všechno v pořádku, nemusel byste mít starosti.

 2. S tou BILLou souhlasím. Tam je Hanba jezdit.Jsem zvědav jak bude řešena nově situace v Lnářské. Na jaře se má začít. Doufám, že to nějakého úředníka nenapadne zpomalovat to ostrůvky a pod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec má novou kulturní památku

Po Úno 15 , 2010
Dlouhodobé úsilí Města Humpolce a Castrum o.p.s. přineslo výsledky. Nápravníkovo stavení na Zichpili čp.338 bylo prohlášeno kulturní památkou. Tímto se tomuto objektu otevírá nová cesta k dotačním prostředkům rozdělovaným v oblasti obnovy kulturních památek. Čtěte dále:   Boj o parkovací místo v Humpolci: Muž ho hlídal pro bratra. Řidič do […]

You May Like

Témata