Zakázky silničářů na Vysočině prověřuje policie, zřejmě jde o miliony korun

3

Krajskou Správu a údržbu silnic na Vysočině vyšetřuje hospodářská kriminálka. Trestní oznámení na podivné machinace při zadávání veřejných zakázek podal sám hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD), potvrdila v úterý informaci agentuře Mediafax mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Trestní oznámení podali v úterý dopoledne hejtman Běhounek a ředitel Krajského úřadu Zdeněk Kadlec. „Důvodem jsou skutečnosti doposud zjištěné při kontrole účelného vynakládání finančních prostředků z rozpočtu Krajské správy a údržby silnic Vysočiny,“ potvrdil na tiskové konferenci sám hejtman Běhounek.

Silnice01.jpg

Případ dostali na stůl kriminalisté z Vysočiny. „Mohu potvrdit, že jsme přijali trestní oznámení. Vzhledem k tomu, že vyšetřování je v počátečním stadiu, nemůžeme k případu poskytovat další informace,“ řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle Běhounka se zatím trestní oznámení netýká konkrétních osob, ale procesů a postupů při přípravě a zadávání výběrových řízení Krajskou správou a údržbou silnic. Krajský úřad proto chystá provést ve společnosti, kterou sám spravuje, hloubkový audit.

Podle dostupných informací, která má agentura Mediafax k dispozici, by totiž mohlo jít o finanční úniky až v řádu desítek milionů korun. Krajská správa a údržba silnic byla už dříve kritizována například za podivné výběrové řízení na nákup osmadvaceti sypačů Iveco. Ty hned po první zimě začaly rezavět. Opozice navíc už dříve upozorňovala, že celý obchod za 156 milionů byl značně předražený. "Byli jsme přesvědčování, že auta byla vybrána správně. Někdo za to musí nést odpovědnost, budeme se ptát odpovědných lidí, kde se stala chyba a zvážíme i prošetření celé záležitosti,“ komentoval v roce 2010 problémy se sypači bývalý hejtman Miloš Vystrčil (ODS).

Opozice tehdy kritizovala i to, že Správa a údržba silnic nakoupila sypače i přesto, že konkurenční firmy podaly výhodnější nabídku a správa navíc neměla k vozům této značky ani kompatibilní zařízení. Kraj ale informaci, že by mohlo oznámení s tímto případem souviset, s ohledem na policejní vyšetřování odmítl komentovat.

Čtěte dále:   Hazard se životy na silnici. Muž se třemi promile sedl v Humpolci za volant

Zdroj: MEDIAFAX, i-vysocina.cz

Petr

3 thoughts on “Zakázky silničářů na Vysočině prověřuje policie, zřejmě jde o miliony korun

      1. Je veřejným tajemstvím a všichni zaměstnanci SÚS to na rozdíl od pana hejtmana vědí, že nová IVECA jsou úžasný tunel a ještě k tomu zmetky a funkčně špatně zkombinované příslušenství a další věci. Jenže když se nechce tak se to holt neví ……

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na Vysočině přibývají potíže s hrázemi bobrů

So Led 14 , 2012
Na Vysočině začínají přibývat chránění bobři evropští a s tím se začínají objevovat potíže s bobřími hrázemi na tocích. Čtěte dále:   Pozor na podvodné telefonáty

You May Like

Témata