Z deníku policie

Muž řídil v Humpolci pod vlivem drog. Pátráme po totožnosti neznámého muže. Chtěl usmrtit seniorku, kterou předtím okradl.

PELHŘIMOVSKO: Test byl pozitivní na marihuanu a pervitin 

V neděli krátce před dvacátou hodinou zastavili policisté na Humpolecké ulici v Pelhřimově osobní automobil Škoda Felicia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté při kontrole vyzvali řidiče mimo jiné k provedení testu na přítomnost návykových látek. Test byl pozitivní na marihuanu a pervitin. Řidič se poté na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření ve zdravotnickém zařízení.
Policisté muži další jízdu s vozidlem zakázali. Případ nyní šetří jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Další právní kvalifikace bude stanovena na základě výsledku expertizy z oboru toxikologie.

KRAJ VYSOČINA: Kriminalisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc  

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřují případ vraždy šedesátiletého muže, jehož tělo bylo nalezeno v sobotu 14. března navečer uvnitř prodejny Chytrý kuřák na ulici Dvořákova v Jihlavě.
 
Ze závěrů nařízené pitvy a z výslechů svědků vyplynulo, že muž zemřel násilnou smrtí již v pátek 13. března v odpoledních hodinách. Jeho tělo v prodejně našla mužova kolegyně v sobotu navečer a na místo přivolala policisty. Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by na mužově smrti mohla nést podíl cizí osoba. Předběžné výsledky pitvy, které jsme měli k dispozici v úterý 17. března, ale prokázaly násilné úmrtí. Případ si proto převzali kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a zahájili úkony trestního řízení pro podezření se spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.
 
Kriminalisté opakovaně důkladně ohledali místo činu a vyslechli také svědky, kteří by mohli kriminalistům poskytnout důležité informace o pohybu podezřelých osob v nejbližším okolí prodejny. Kromě toho zajistili také záběry z městského kamerového systému a policejní analytici okamžitě začali s jejich vyhodnocováním s cílem, co nejdříve vypátrat osobu, která má násilnou smrt na svědomí.
 
Z provedených výslechů a z vyhodnocení analýz kamerových záběrů vyplynulo, že v okolí prodejny a také uvnitř prodejny se v době, kdy mělo dojít k vraždě, pohyboval neznámý muž. Po jeho totožnosti nyní kriminalisté pátrají a obracejí se o pomoc na širokou veřejnost.
 
Jedná se o muže ve věku zhruba mezi padesáti a šedesáti lety. Muž má silnější zavalitější postavu a je zhruba 180 centimetrů vysoký. V době, kdy se měl pohybovat v blízkosti místa činu, měl plnovous. Na sobě měl oblečené riflové kalhoty modré barvy, světlý svetr a delší tmavě hnědou nebo černou, zřejmě koženkovou,  bundu. Na hlavě měl tmavou kšiltovku. Na rameni nebo zádech nesl batoh. Není ale vyloučeno, že tento muž od doby, kdy k násilnému trestnému činu došlo, změnil svůj zevnějšek, včetně oblečení.
 
Výrazným markantem u tohoto muže je skutečnost, že kouří elektronické cigarety. V případě, že by muže na zveřejněných záběrech někdo poznal, nechť kontaktuje linku tísňového volání 158. V žádném případě se tohoto muže nesnažte sami zadržet, protože by mohl být pro své okolí nebezpečný. Kriminalisté se současně obracejí na širokou veřejnost, zejména na všechny, kteří se na ulici Dvořákova v Jihlavě pohybovali v pátek 13. března v době od 16.00 do 17.30 hodin a všimli by si čehokoliv podezřelo, aby i oni kontaktovali se svými poznatky linku 158.

KRAJ VYSOČINA: Muže krajští kriminalisté obvinili z pokusu vraždy 

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřují již třetí letošní vraždu. Celý případ se odehrál uplynulou středu  18. března půl hodiny před půlnocí uvnitř rodinného domku v jedné z městských částí města Jihlavy. Kriminalisté na základě shromážděných důkazů obvinili dvaačtyřicetiletého muže z Jihlavy z toho, že chtěl úmyslně usmrtit osmdesátiletou ženu, kterou předtím okradl.
 
Muž nejdříve vnikl dosud nezjištěným způsobem do vnitřních prostor rodinného domu, ve kterém seniorka bydlela. Ve spíži nejdříve odcizil různé potraviny, které si odnesl ven z domu. Poté se do domu znovu vrátil a v páchání trestné činnosti pokračoval – odcizil potraviny z mrazicího pultu. Když chtěl odcizené potraviny odnést, tak byl obyvatelkou domu přistižen. 
 
Pachatel zejména ve snaze zakrýt svoji trestnou činnost a ve snaze zabránit možnému trestnímu oznámení na jeho osobu ženu napadl s cílem jí usmrtit. Seniorku nejdříve napadl fyzicky a poté se ji snažil usmrtit. Seniorce se i přes její vysoký věk podařilo útočníkovi vysmeknout a z domu utéct k sousedům, kteří přivolali na místo pomoc. Policisté, kteří na místo vyjeli, muže podezřelého z násilného trestného činu, zadrželi. Pachatel způsobil ženě zranění, se kterými musela být několik dní hospitalizována ve zdravotnickém zařízení. Žena kromě zranění utrpěla při útoku také velký psychický šok.
 
V pátek 20. března zahájil vyšetřovatel trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Jihlavy a obvinil ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a z přečinů porušování domovní svobody a krádeže. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v trvání patnácti až dvaceti let, případně trest výjimečný. Vyšetřovatel současně podal podnět k vypracování návrhu na vzetí muže do vazby. Státní zástupce po provedení všech nezbytných procesních úkonů podnětu vyhověl a podal návrh na mužovo vazební stíhání. Okresní soud návrh akceptoval a rozhodl o vazbě. Policisté muže eskortovali do vazební věznice v Brně.
  
Vzhledem k tomu, že obětí násilného trestného činu se stala seniorka, která je z pohledu zákona o obětech trestných činů zvlášť zranitelnou obětí, nemůžeme k případu poskytovat žádné další podrobnosti.
Čtěte dále:   Neviděli jste ji? Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hrad Kámen otevře brány už tento víkend

St Bře 25 , 2015
Po zimní přestávce nadchází čas zahájení nové už 42. sezony. Hrad Kámen letos poprvé otevře své brány návštěvníkům netradičně v sobotu 28. března 2015. Slavnostní program obohatí trialová show třináctinásobného mistra ČR v trialu pana Martina Křoustka. Návštěvnickou trasu po celou letošní sezonu zpestří výstava historických motokol a soubor kočárků […]

You May Like

Témata