Z deníku Policie

39

Dušičky. Za volant usedl pod vlivem alkoholu.

KRAJ VYSOČINA: Policisté zvýší dohled nejen na silnicích 

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina připravují na nadcházející podzimní období celou řadu dopravně bezpečnostních akcí, v rámci nichž se mimo jiné zaměří na kontroly motoristů i nemotorizovaných účastníků silničního provozu, a to zejména s ohledem na dodržování všech ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

S příchodem podzimu jsou neopomenutelně spjaty Dušičky. V letošním roce připadne tento významný den, Památka zesnulých, na čtvrtek 2. listopadu. Mnozí z nás ale na hřbitov vyrazí již o několik dnů dříve.

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina proto v tomto období zvýší dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu nejen na silnicích, ale také v okolí hřbitovů a na přilehlých parkovištích. Velké množství občanů se totiž právě o tomto víkendu vydá na hřbitovy upravit hroby či zapálit svíčku.

Policisté v této souvislosti apelují na řidiče, aby na svých cestách dbali zvýšené opatrnosti. Na silnicích se totiž ve větším množství objevují i takzvaní sváteční řidiči, kteří nejezdí příliš často a jejich reakce v silničním provozu mohou být v mnoha případech nejisté a nepředvídatelné.

Ostatní řidiči by při řízení měli být více ohleduplní, a to ke všem účastníkům silničního provozu, tedy i k chodcům. V této souvislosti je také zapotřebí připomenout novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, která vešla v účinnost v únoru loňského roku a stanoví chodcům povinnost při pohybu mimo obec za snížené viditelnosti, a to po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, mít na sobě prvky z reflexního nebo retroreflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Za nesplnění povinnosti dané zákonem mohou policisté v tomto případě na místě v příkazním řízení uložit chodci pokutu až do výše dvou tisíc korun.  Vhodným umístěním reflexních prvků na svém oděvu zvýší chodci vzdálenost, na kterou jsou viditelní pro ostatní účastníky silničního provozu, a to až na 200 metrů. 

V podzimním období mohou být silnice mokré, namrzlé nebo pokryté mokrým listím, čímž mohou být hůře sjízdné. Po ránu se také často vyskytují husté mlhy. Řidiči by se proto na cestu měli vydat odpočatí a v dobrém zdravotním stavu. Dále je řidičům nutné připomenout další důležitou povinnost, a to zimní výbavu automobilu. Od 1. listopadu musí být vozidlo vybaveno zimním typem pneumatik s hloubkou dezénu nejméně 4 mm v hlavních drážkách, pokud se na pozemní komunikaci bude nacházet souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza nebo je lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat.

Čtěte dále:   Nehoda v Humpolci. Náraz do auta i kovového zábradlí. Škoda je dvě stě tisíc

Období Dušiček však přináší komplikace a problémy nejen na silnicích, ale například i na parkovištích u hřbitovů. I hřbitovy samotné mohou být v hledáčku zlodějů, kteří využívají nepozornosti a nedostatečné obezřetnosti jejich návštěvníků. I automobily jsou o nadcházejících svátcích častým terčem zlodějů. Proto bychom měli mít na paměti, že auto není trezor a nenechávat v něm viditelně odložené mobilní telefony, peněženky, oblečení, kabelky a další cenné věci. Zloději navíc mohou svým protiprávním jednáním vozidlo poškodit a tím vzniklou škodu ještě několikanásobně navýšit.

I když se rozhodnete si své cennosti vzít z auta sebou na hřbitov, nespouštějte je z očí a mějte je neustále pod dozorem. Mějte na paměti, že pokud jdete i jen na malý okamžik od hrobu pryč – odnést starou výzdobu do odpadků, pro vodu do vázy nebo pro nářadí na úklid, nenechávejte položenou kabelku nebo své cennosti na okraji hrobů. Zloději jsou rychlí, pohotoví a stačí jim i velmi krátký časový okamžik na to, aby se vašich cenností zmocnili.   

Pokud se i přesto stanete obětí zlodějů, vše co nejdříve nahlaste policii. V případě vloupání do vozidla na nic nesahejte, do vozidla nevstupujte a ihned zavolejte na bezplatnou tísňovou linku 158.

nprap. David Linhart, vrchní inspektor

26. října 2017

PELHŘIMOVSKO: Policisté muži zakázali další jízdu 

Humpolečtí policisté zastavili v úterý 24. října kolem jedenácté hodiny večer na ulici Kamarytova v Humpolci osobní automobil Volkswagen, který řídil devětatřicetiletý muž. V rámci silniční kontroly provedli policisté u řidiče odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 1,83 promile alkoholu, a také opakované měření vykázalo pozitivní výsledek. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin devětatřicetiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

25. října 2017

zdroj: www.policie.cz

Petr

39 thoughts on “Z deníku Policie

 1. Kdyz jsme u tech dusicek. V ulici Jihlavska pred hrbitovem znacka zakaz stani neplati??? Kazdou chvili tam nekdo ignoruje predpisy a prekazi v provozu.
  Pri tom z druhe strany hrbitova je parkovacich mist dostatek.
  Co dela policie ?

  1. Už vidím ty natažený ksichty co tam parkujou 20 let a teď jim někdi dá pokutu. Parkuje se tam normálně a pokaždý je to slalom mezi autama a na dušičky je to hard level

   1. A tak natažený ksichty nejsou vůbec podstatný. Podstatný je to, že tam překáží a porušují zákon. Oprávněný sankce to poléčí.

    1. Policie ČR v Humpolci dnes a denně jezdí okolo špatně parkujících aut a radši nic nevidí….v Humpolci se například nedodržuje při parkování odstup 5 metrů před přechody pro chodce, ale policajti to nechávají být, ač je velmi nebezpečný nešvar. A parkování na Kasalce to je kapitola sama pro sebe. Tam se dokonce beztrestně parkuje přímo na přechodech pro chodce. Že by to Policie ČR někdy řešila jsem nikdy neviděl ! A to jsou placeni z našich daní a mají se starat o naši bezpečnost. Bohužel neřeší ani takovéto jednoduché, ale nebezpečné přestupky…..

     1. Je to dzungle. Ignorace zakona je u nas normou. Jsme velmi
      nekulturni narod.

     2. Bohužel na Kasalce už má každej alespoň jednu nebo více pokut. Projektant totiž jaksi nepočítal, že tam někdo bude mít automobil.

     3. Když kupuji byt, tak se předem zajímám, kde budu parkovat.
      Druhá věc je parkování cizích v areálu sídliště. Rezidenční parkování
      by tomu mohlo pomoci. Ale zase jsme u toho. Policie na to musí
      dohlížet.

     4. Chtějte Městskou policii, ta by tyhle nešvary jistě lépe trestala než klasická policie, která vyjíždí i mimo město…Ale to by zkrátka Humpolec moc stálo,toho se všichni bojí.. Snad příští zastupitelstvo pochopí situaci lépe

     5. Městské policie se bojí hlavně Kučera. To on ji nechce a několik volebních období se mu daří tento názor vnucovat i zastupitelům a oni mu to jak ovce věří ! I Světlá nad Sázavou, která je poloviční své strážníky má a vyplatí se jí. V celé ČR jen Humpolec a Pelhřimov jako města nemají MP.

     6. Tak to bych tu ještě chtěl číst argumenty, jak přesně se MP Světlé vyplatí, proč se hlavně Kučera bojí městské policie, a na čem je založeno tvrzení, že jen Humpolec a Opičí Rokle jako města nemají MP.

     7. O tom, že je v Humpolci těžká dopravní anarchie, asi
      nemá smysl diskutovat.

     8. A tom, že starosta celé roky brání zřízení MP také ne, to je bohužel veřejně známé a je smutné, že to nikdo nedokáže zvrátit !

     9. Pozorně sleduji jednání humpoleckého zastupitelstva. Nevybavuji si však, že by někdo z členů kterékoli strany navrhl zřízení městské policie a dal o tom hlasovat. Starosta má pouze jeden hlas a je třeba sehnat podporu minimálně jedenáctí zastupitelů. Ale určitě je to námět do volebního programu příštích komunálek. Jsem zvědav, jestli tím někdo vystoupí?

     10. Radní žijí ještě v době, kdy Humpolec býval klidné městečko bez naplavenin všeho druhu a s tím souvisejících problémů. Jak dopravních, tak kriminálních.

     11. Nevím, v čem žijí humpolečtí radní, ale pro mne, jakožto chodce „neřidiče“ nedává smysl vyhazovat peníze za městskou policii pro pokutování někoho, kdo nedodržuje zákony této země a základy slušného chování. A nevím, zda represí se vyřeší pokřivený pohled na svět vás řidičů?!

     12. Tak MP dohlíží na celkový pořádek na ulicích a silnicích.
      M.j. třeba také na to aby jsi někde jako chodec nedostal balkánskou nakládačku. / fakt to není kyselá okurka z Bulharska/
      A z mého pokřiveného pohledu řidiče, mohu jen doporučit, aby jsi co by chodec, neustále pamatoval na jedno :
      PŘECHOD NENÍ PODCHOD

     13. Jsme městem pro byznys,tak snad náklady na MP by ho nezruinovaly…Jde o dobré propočítání a vůli předložit návrh…Ale třeba to ty nové antisystémové strany ,kterým tak fandí veřejnost v příštím období předloží….

     14. Na co MP, stačí že platíme z daní tu státní. Ta nemá lidi a proto nestíhá a nic navíc neřeší. Zeptejte se na Hu pobočce kolik jich tam má být a kolik je realita

     15. Jedna ze stran zastoupených v radě a zastupitelstvu měla zřízení MP již v programu v roce 2010. Že se tak nestalo je problémem těch zvolených za tuto nejmenovanou stranu, prostě se podělali před Kučerou. A že je ta žába na prameni právě starosta je na bíledni. Jednoho krásného dne ta MP v Humpolci stejně vznikne, protože to ta situace ve městě prostě vyžádá, viz parkování na Kasalce.

     16. A která strana prosím vás..Mám volební programy několik humpoleckých voleb zpět a fakt nevím která to měla kdy v programu. Možná kdysi SNK-ED, pokud kandidovali pod touto hlavičkou, než se velká část nahrnula k ANO jako nestraníci..

     17. Město naší velikosti které má podstatně více obyvatel než je oficiálně přihlášených k trvalému pobytu prostě MP má mít a potřebuje ji o tom snad ani nemá být diskuze. Jenže již roky se v našem městě řeší jen to co chce starosta. Vše ostatní jde mimo. Za peníze, které šli navíc do dvou nesmyslných tenisových hal a do nesmyslně drahé komunikace u nové haly a do nesmyslného lezeckého parku jsme mohli mít na provoz MP na deset let……

     18. Tak prozatim doufejme, ze si to predstou alespon radni a nacelnik mistniho oddeleni policie. A ze se zamysli. Doufejme.

     19. … zamysli a vyzenou pesaky na tyden ci dva pokutovat parkovani. Lidi v Humpolci zacnou kricet ze sikana a buzerace, samosprava se lekne, poprosi benga aby zas zalezla do nory a zivot pujde dal.

      Nebudu uz si hrat s kristalovou kouli, slibuji 😀

     20. Je to tak všude, MP stojí za radarem, všude parkovací hodiny a lovnou zvěří je řidič. Povaleči leží dál a tlemí se protože nemají peňo na pokuty a proto jsou pro MP neviditelný

 2. Městská policie: omyl, který nestojí město peníze (sic!), ale nepřináší nic dobrého.

  Dovolím si zde, jen formou komentáře, vysvětlit, proč není dobré mít ve městě městskou policii.

  Aby to nebylo složité, tak to vezmem po bodech.

  – město utratí nemalou částku na pořízení prostor a vybavení pro MP. V rozpočtu nijak významná položka, navíc se ty peníze poměrně rychle vrátí. Ale je to útrata zbytečná a kontraproduktivní.
  – MP se první týdny (nebo spíše dny) věnuje pozitivnímu PR, postávají u přechodů u škol, převádějí babičky přes ulici, hezky se usmívají, na nějaké dětské akci předvedou jaká mají auta a pictolky ….. Tady se neděje nic špatného. Zatím.
  – brzy nastoupí realita. MP stojí peníze, stážníci chtějí výplatu……. a Zákon o obecní policii+Správní řád hovoří jasně: uložená pokuta je příjmem obce, která ji uložila. První schod do pekla – v rozpočtu města se na příští rok objeví položka „Plánovaný příjem z uložených pokut“
  – „…. protože rozpočet je rozpočet a ne trhací kalendář, tak příjmové kapitoly je třeba plnit. Řád a pořádek si rozvracet nedáme, soudruzi, to ne! Takhle by to nešlo.“ … toto je úryvek z novoročního projevu velitele MP ke strážníkům.
  Do ulic Humpolce vyrazí stádo (právně) pologramotných ozbrojených opic s jediným cílem – vybrat pokutu. Od kohokoliv a za cokoliv. Pozitivní přístup je zapomenut, nastoupil nasupený, úřední výraz.
  Nemilosrdná spravedlnost postihne přecházení po všech nenamalovaných přechodech (je to přestupek), parkování na většině míst, kde to doteď nikomu nevadilo a nikdo neměl potřebu to jakkoliv řešit, MP dostane ruční radar a bude číhat na Okružní na 55km/h…… tam se totiž točí peníze. Nějaké přestupky proti veřejnému pořádku, problematičtí pejskaři co neuklízejí, hlučné sedánky před ubytovnami agenturních pracovníků, bordel ped hospodami a disco o víkendech, a podobné? Cha! Nenechte se vysmát 🙂

  1. Jen možná příliš rozsáhlý komentář k nijak významné položce. Pokud budu dobře počítat, pro obsazení směn musí mít MP minimálně 12 stále sloužících strážníků. Odhlédnu od toho, že dnešní pracovní trh nenabízí vhodné kandidáty ani pro státní policii natož pro výkon funkce strážníků MP. Ale dobře. Pokud by se těch 12 středoškolsky vzdělaných, tělesně zdatných, zdravotně, i psychicky způsobilých občanů našlo, musíme k nim připočíst i velitel a administrativu (preventista, asistent apod.). V nejlepším případě 14 lidí, kdy ze zkušeností můžeme tento stav vynásobit částkou 550 tis. Kč ročních provozních nákladů (a to není nic moc) včetně platů, nájmů, ošacení, pohonných hmot, telefonů, školení, střeleb… ročně. To je 7.700 tis. Kč ročně z rozpočtu města. První rok by byl významně navýšen o vybavení, oblečení, pistole auto atd. Určitě to i v případě, že již nebudeme Městem pro byznys, což mnozí zde diskutující uvítají s nadšením, neboť teprve po pádu v tabulce hodnocených měst bude v Humpolci dobře, si to může Humpolec dovolit. Jde jen o nastavení priorit novým vedením města po volbách. To, že si na sebe městská policie vydělá je úplná utopie. Na pokutách a jiné činnosti vydělá strážník maximálně 70 tis. ročně. To je celkem 840 tis. Kč ročně s tím, nebezpečím, že nám bude tato instituce za chvíli protivná tak jak popisuje předchozí přispívatel. Tím ovšem nechci zcela zatracovat zřízení této instituce v našem městě. Bude pak na novém zastupitelstvu, aby si sehnalo relevantní informace z měst, kde je MP již zřízena a samozřejmě moudře rozhodlo.

   1. Fajn, když tedy MP nee, tak kdo tedy, když státních policajtů je nedostatek ? Kdo vyčistí ten bordel ?

    1. Tím „bordelem“ myslíte asi občany členských zemí EU, kteří využívají volného pohybu pracovní síly v rámci unie, tak, jako desetitisíce občanů České republiky putují za prací na západ od nás? Ale to určitě nevyřeší ani starosta ani MP! Takže máte na mysli asi to parkování v místech, kde se nemá. Naši zlatou mládež, která řičí po nocích, ničí a znečišťuje veřejná prostranství. Ale to je mládež většinou pocházející z rodin trvale usídlených ve městě, a to bude potom asi bolet, až bude v případě zřízení MP muset „tata“ šáhnout do rodinného rozpočtu! Ale máte pravdu, že asi jiné řešení, než represivní na ně nenajdeme

     1. Cukr a bič v poměru 1 : 5. To funguje a slušný řidič resp. člověk se bát nemusí.

     2. Slušný člověk se naopak bát musí, protože pokud dojde na plnění objemu pokut (a ono dojde) pak zájem o bezdomovce ze kterého korunu nedostanete mít výběrčí nebude, ale právě naopak zvýší se snaha najít něco těm kdo mohou platit. Co s „póvlem“, když ani čárka do výběru pokut za něj není. Stačí si vzpomenout na kontroly lékárniček – stane se z někoho neslušný člověk jen proto, že si nevšiml expirace lékárničky, kterou nikdy nepoužil a která je stejně podle vyjádření záchranářů úplně k ničemu?

     3. Takže už zbývá jen ten pověstný klid na práci a nechat všechno být, tak jak je. MP je drahá, no je, ale 14lidí na velikost Humpolce je přehnané číslo. Ohánět se jen výběrem pokut považuji za slabý argument.

     4. Pak tedy jen stačí vyměnit starou lékarnu za novou a je klid.
      Jinak moje zkušenosti s použitím autolékarny jsou zcela pozitivní.
      Ale připouštím, že záchranáří mají lepší zdravotní vercajk.
      A jen na okraj. Póvl ani zdaleka netvoří jen těch pár chudejch bezdomáčů. Většina póvlu na pokuty za své přestupky mýt bude.
      A pro některé póvly nebude ani ta nejvyšší sazba dostatečná.

     5. S tou lekárnou mám praktickou vzpomínku, Vyšla ta blbost a musel jsem koupit novou, samozřejmě ze starých jsem vybral co se hodí a složil jednu velkou, nechal jsem si ji v autě. Policajtum jsem ukazoval novou a starou jsem měl fláknutou v kufru. Pak jsem měl nehodu, nechci se teď navážet do těch co mi přispěchali na pomoc, ale stav byl tento. Nikdo z přítomných nevytáhl svou lekárničku, ale hrabali se ve vraku auta až našli tu starou plnou nevhodných věcí. Takže mě omotali starým prošlým vybavením a naštěstí bylo navrchu. Co tím chci říct. Lekárna je na prd, když nikdo neví kde je a je to na libosti majitele kam ji vrazí

     6. Kdybych si mel novou lekarnicku kupovat co pul rok, tak by to za zlepseni moralky v Humpe stalo.

     7. No…buzerace lékárničkami už nějaký ten pátek probíhá a na kultuře chování řidičů se to zjevně nijak neprojevilo. Bravo. Logická úvaha zní ještě větší plošná represe to musí vyřešit, když to doteď nevyřešila. To bude stoprocentně fungovat. Vážně brilantní úvaha. Kupujte si lékárničku třeba co čtvrt roku když myslíte že to bude fungovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ozvěny FolKaliště XXVI. – AG FLEK

Po Říj 30 , 2017
4. listopadu 2017 (sobota) , od 18:00 hodin !!! POZOR nová cena vstupenky – 230,-Kč !!!! Čtěte dále:   Bezpečně do školy

You May Like

Témata