Z deníku Policie

Muže policisté převezli na záchytku. Na syna otec neplatí výživné. Krajský ředitel odchází do civilu. Řidiči pod vlivem alkoholu. Muž kradl v obchodě. Silně opilá žena havarovala. Pachatel odcizil jízdní kolo. Žena od nehody ujela.

PELHŘIMOVSKO: Na výzvy policistů opilý muž nereagoval 

Humpolečtí policisté zajistili v sobotu 8. července kolem třetí hodiny odpoledne před jedním z místních podniků na ulici Žižkova v Humpolci muže, který byl ve značně podnapilém stavu. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže z Pelhřimovska, který slovně napadal ostatní osoby a nereagoval na výzvy policejní hlídky, aby svého chování zanechal. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Naměřená hodnota činila 1,97 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém protiprávním jednání pokračovat, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

10. července 2017

PELHŘIMOVSKO: Policisté muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu 

Pelhřimovští policisté sdělili osmačtyřicetiletému muži z Pelhřimovska podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Muž si od konce roku 2015 řádně neplní vyživovací povinnost na svého sedmnáctiletého syna. Muž má na základě rozsudku okresního soudu z roku 2011 na svého nezletilého syna měsíčně přispívat částku kolem tří tisíc korun. Na výživném dluží částku dosahující hranice šedesáti tisíc korun. Případ policisté nadále prověřují.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

12. července 2017

KRAJ VYSOČINA: Plukovník Radek Malíř obdržel policejní kord 

Ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina plk. Mgr. Radek Malíř ukončí ke dni 15. července 2017 svůj služební poměr u Policie České republiky. Z osobních a zdravotních důvodů odchází po pětadvaceti letech služby do civilu.

Pověřen zastupováním ředitele Krajského ředitelství policie kraje Vysočina byl plk. Mgr. Pavel Peňáz, dosavadní náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování. V pátek to oznámil na mimořádné poradě nejužšího vedení vysočinského krajského ředitelství brigádní generál Mgr. Martin Vondrášek, první náměstek policejního prezidenta.

První náměstek policejního prezidenta současně poděkoval odcházejícímu krajskému řediteli za jeho dlouholetou službu a práci ve prospěch Policie České republiky. „Plukovníka Radka Malíře považuji za profesionálního manažéra, který toho za své působení na nejrůznějších pozicích pro policii hodně udělal. Děkuji mu za jeho práci a jménem vedení Policie České republiky mu dnes předám nejvyšší policejní ocenění –  policejní kord,“ uvedl brigádní generál Martin Vondrášek.

Plukovník Radek Malíř stanul na pozici ředitele Krajského ředitelství policie kraje Vysočina 15. března 2014. Za dobu jeho více než tříletého působení na pozici krajského ředitele se podařilo policistům na Vysočině každoročně dosahovat velmi dobrých výsledků ve všech sledovaných oblastech. Meziročně se snižoval nápad trestné činnosti a dařilo se dosahovat také velmi vysoké objasněnosti na úseku trestné činnosti. Tím se Kraj Vysočina řadil mezi nejbezpečnější regiony v celé České republice. V posledních třech letech se podařilo zvýšit počet systemizovaných služebních míst a tím zvýšit početní stavy policistů Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, nejen na obvodních odděleních, dopravních inspektorátech, ale také v rámci služby kriminální policie a vyšetřování. Na Vysočině se úspěšně dařilo realizovat také náborovou kampaň a získávat do služebního poměru k Policii České republiky nové policistky a policisty.

Odcházejícímu krajskému řediteli poděkoval za práci jménem kolegů – policistů a občanských zaměstnanců – náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování plk. Mgr. Pavel Peňáz, který Radku Malířovi popřál hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v jeho další nové etapě života.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, tisková mluvčí 

14. červenec 2017

PELHŘIMOVSKO: Policisté řidičům pod vlivem alkoholu zakázali další jízdu 

Policisté na Pelhřimovsku odhalili o víkendu tři řidiče, kteří za volant usedli pod vlivem alkoholu.

Prvního z řidičů zastavili policisté z obvodního oddělení v Humpolci v pátek 14. července kolem půl druhé odpoledne na ulici Na Závodí v Humpolci. Řidičem osobního automobilu Volkswagen byl osmačtyřicetiletý muž z Humpolecka. Dechová zkouška, kterou policisté u muže provedli, ukázala pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou 0,60 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky byly také pozitivní.

Dalšího z řidičů zastavili pelhřimovští policisté v sobotu 15. července kolem třetí hodiny ráno. Nákladní vozidlo Opel, jehož řidičem byl sedmapadesátiletý muž z Pelhřimovska, policisté kontrolovali na ulici F. B. Vaňka v Pelhřimově. Při odborném měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, byla muži naměřena pozitivní hodnota s výsledkem 0,47 promile alkoholu. U opakovaných měření byly naměřené hodnoty blízké prvnímu měření. V tomto případě se muž dopustil ještě dalšího přestupku na úseku dopravy, a to nerespektováním dopravního značení.

V neděli 16. července zastavili pelhřimovští policisté dalšího řidiče, který za volant usedl pod vlivem alkoholu. Jednalo se o osmačtyřicetiletého řidiče osobního automobilu Škoda z Pelhřimovska. Policisté ho zastavili kolem půl desáté ráno na ulici Vlásenická v Pelhřimově. Při dechové zkoušce muž nadýchal 0,46 promile alkoholu. Také v tomto případě vykázalo opakované měření pozitivní výsledek.

Ve všech třech případech policisté řidičům zakázali další jízdu a vše řádně zadokumentovali. Přestupky na úseku dopravy, kterých se řidiči svým jednáním dopustili, se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Čtěte dále:   Opilec v kamionu dostal podmínku. Na D1 u Humpolce boural se třemi promile

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

17. července 2017

PELHŘIMOVSKO: Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení 

Humpolečtí policisté sdělili dvaatřicetiletému muži z Pelhřimovska podezření ze spáchání přečinu krádeže. Podezřelý muž začátkem července odcizil v prodejně obchodního řetězce na ulici Na Kasárnách v Humpolci zboží v hodnotě převyšující částku sedmi set korun. Maso, alkohol a drogistické zboží si uschoval pod oblečení, a následně prošel prostorem pokladen bez zaplacení, kde ho kontroloval pracovník prodejny. Policisté zjistili, že muž byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou trestnou činnost. Začátkem června letošního roku mu byl okresním soudem uložen podmíněný trest odnětí svobody. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dvaatřicetiletému muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

19. července 2017

KRAJ VYSOČINA: Dechová zkouška vykázala přes tři promile 

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 18. července krátce před čtrnáctou hodinou odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/130. Řidička osobního vozidla projížděla po silnici ve směru od Ledče nad Sázavou na Humpolec. Vlivem silné opilosti s  vozidlem sjela ze silnice na  krajnici a poté  vyjela v  protisměru do pole.  Žena při dopravní nehodě zranění neutrpěla, ale byla přepravena do zdravotnického zařízení ke zjištění jejího aktuálního zdravotního stavu. Policisté provedli u řidičky dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 3,72 promile alkoholu v dechu. Policisté si vyžádali odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Ženě policisté zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení – pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, tisková mluvčí

19. červenec 2017

PELHŘIMOVSKO: Případ policisté zadokumentovali jako přestupek proti majetku 

Policisté z obvodního oddělení v Humpolci prošetřují případ krádeže jízdního kola, ke které došlo na ulici Zichpil v Humpolci. Dosud neznámý pachatel zde z úterý 18. července na středu odcizil nezabezpečené trekkingové kolo GT Agressor s připevněnou dětskou sedačkou a s dětskou přilbou. Svým jednáním tak majiteli způsobil škodu necelých pět tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání a řádné šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a nadále ve věci provádí šetření.

Krádeže jízdních kol jsou celoročním problémem. V letních měsících však každoročně tato trestná činnost výrazně narůstá. Pachatelé využívají zejména nepozornosti majitelů kol, kteří je při svých výletech nechají bez dozoru a řádně je nezabezpečí proti odcizení. Ke krádežím jízdních kol dochází jak na veřejných a dobře viditelných místech, tak v prostorách domů, garáží, kůlen, zahrad, ale také ze střešních nosičů motorových vozidel. Pachatelé této trestné činnosti využijí každé příležitosti k odcizení, a to v jakoukoliv denní i noční dobu. Odcizené kolo je pro ně výhodným obchodním artiklem, za který velice rychle inkasují finanční hotovost, byť se ve většině případů jedná jen o zlomek jeho skutečné hodnoty.

Majitelé jízdních kol by se tak měli držet alespoň několika základních pravidel, aby krádeži pokud možno zabránili. Pokud si cyklista kolo nechce nebo nemůže zajistit, měl by ho mít stále na očích. Majitelé, kteří kolo zabezpečují zámkem, by měli zvážit, k čemu a jak je kolo připoutané. Při odkládání kola je ho zapotřebí vždy upoutat zámkem k pevné části v okolí tak, aby bylo připevněno přes rám. Na místech, kde jsou ukotvené pevné stojany na kola, je vhodné využít tohoto stojanu a jízdní kolo k němu připevnit pevným lankovým nebo řetízkovým zámkem. V panelových domech je důležité dbát na důsledné zamykání vchodových dveří a společných odkládacích prostor. Kolo je nutné vždy zajistit, i když je uložené k tomuto účelu určené místnosti, na chodbě nebo ve sklepě.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

20. července 2017

PELHŘIMOVSKO: Dechová zkouška u ženy byla pozitivní 

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve středu 19. července kolem půl šesté večer na lince tísňového volání 158 oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Humpolci. Devětadvacetiletá řidička osobního automobilu VW Golf jela po místní komunikaci po ulici Hálkova v obci Humpolec ve směru od ulice K Brance směrem do centra města.

Při jízdě nedodržela bezpečnostní vzdálenost za před ní jedoucím osobním automobilem Škoda Fabia. Řidička tohoto vozidla odbočovala směrem vlevo k bytovým domům. Došlo ke střetu vozidel a tím došlo k jejich poškození. Vozidlo Škoda Fabia bylo odhozeno vlevo mimo komunikaci, kde narazilo do okrasného keře. Řidička, která nehodu způsobila, poté z místa ujela, aniž by věc oznámila nebo řešila na místě. Policisté vozidlo i řidičku vypátrali v místě jejího bydliště.

U řidičky provedli policisté dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 2,4 promile alkoholu v dechu. Žena se poté podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Řidička policistům uvedla, že alkohol požila až po dopravní nehodě. Při nehodě nebyl nikdo zraněný. Hmotná škoda dosáhla částky 65 000 korun. Případ dopravní nehody je v šetření policistů z dopravního inspektorátu Pelhřimov.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, tisková mluvčí

20. červenec 2017

zdroj: www.policie.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vysočinu i nadále trápí sucho

Po Čvc 24 , 2017
Letošní rok je již třetím rokem po sobě, kdy je území Kraje Vysočina postiženo suchem a nedostatkem vody. Zima byla poměrně dlouhá a srážkově bohatší než jsme bývali zvyklí, zdaleka ne všechny srážky se však vsákly do půdy, podstatná část se jich odpařila a nedoplnil se tak vláhový deficit z […]

You May Like

Témata