Rakouský kamion se dřevem se v pondělí převrátil u Humpolce

2

Před půl desátou dopoledne došlo v pondělí 30. května na silnici I/34 ve směru od Humpolce na Pelhřimov k havárii nákladního auta s kládami. Policisté se přetíženými soupravami se dřevem setkávají na silnicích Vysočiny velmi často, dokládá to i počet pokut pro řidiče i přepravní firmy.

„Sedmadvacetiletý řidič s rakouskou registrační značkou projížděl po silnici ve směru od Humpolce. V levotočivé zatáčce v klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, vlastnostem vozidla a nákladu. Vlivem toho se rozhoupal přívěs, řidič nezvládl řízení jízdní soupravy a vyjel vpravo mimo komunikaci a havaroval. Nákladní auto poškodila nezpevněnou krajnici a směrový sloupek. Na poli se převrátil na pravý bok a převážená dřevní kulatina se vysypala na pole a na místní komunikaci vedoucí směrem k tamnímu hotelu. Policisté u řidiče vyloučili dechovou zkoušku alkohol. Řidič utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen vozem rychlé záchranné služby do Nemocnice Pelhřimov, kde byl jednorázově ošetřen a bez nutnosti léčení propuštěn. Věc dopravní nehody vyřešili policisté s řidičem na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Havarované vozidlo skončilo mimo hlavní komunikaci, proto nehoda v místě nijak výrazně neomezila provoz,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Nákladní vozidla a jízdní soupravy přepravující dřevní hmotu kontrolují policisté na Vysočině denně. Za přetížená vozidla a jízdní soupravy udělují pokuty pro řidiče a sankce čeká i provozovatele vozů. „Každý motorista i běžný občan vnímá, že po silnicích všech typů na Vysočině, včetně dálnice D1, stále projíždí vysoký počet nákladních aut, která převážejí dřevní kulatinu z lesů, kde probíhala nebo stále probíhá těžba a likvidace porostů, které byly napadeny kůrovcem. Vozidla, která dřevní kulatinu převážejí, jsou opatřena českými registračními značkami, ale také velmi často zahraničními registračními značkami,“ dodala tisková mluvčí.

Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

Policisté registrují, že se řidiči těchto jízdních souprav velice často dopouštějí protiprávního jednání a svoji jízdou ohrožují plynulost a bezpečnost silničního provozu. „Vozidla přetěžují, mají nesprávně uložený náklad, který mají navíc nedostatečně zajištěný. Výjimkou nejsou ani náklady naložené vysoko nad právními předpisy povolenou mez,“ doplnil David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

Axl

2 thoughts on “Rakouský kamion se dřevem se v pondělí převrátil u Humpolce

  1. Rakouský kamion s českým dřevem, to je nutné doplnit.
    A taky to, aby řidič a firma dostali tvrdou pokutu, jako by tomu bylo v Rakousku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou na Internetu: Humpolec má novou turistickou atrakci. Rozhlednu u pivovarského komína

Út Kvě 31 , 2022
Kolem komína. Nová rozhledna v Humpolci je opravdu unikátní, sto devětaosmdesát schodů se totiž točí kolem funkčního pivovarského komína. Lidé tam mohou poprvé zavítat prvního června. Čtěte dále:   Policisté pátrají po třináctileté dívce z Humpolecka, může být i na Brodsku
Pivovar Bernard postavil rozhlednu uprostřed Humpolce, opozici se nelíbí

You May Like

Témata