Píšou na Internetu: Humpolec má novou turistickou atrakci. Rozhlednu u pivovarského komína

11

Kolem komína. Nová rozhledna v Humpolci je opravdu unikátní, sto devětaosmdesát schodů se totiž točí kolem funkčního pivovarského komína. Lidé tam mohou poprvé zavítat prvního června.

Z výšky třiatřicet metrů je pak vidět město, ale i zřícenina hradu Orlík, hrad Lipnice, vrch Melechov nebo třeba Havlův kopec. Pivaře potěší, že se dozví, jakým směrem a jak daleko je Budějovický Budvar, Plzeňský Prazdroj a také například Guiness. Odměnou na výšlap může být malé pivo zdarma. To každý dostane v pivnici za vstupenku na rozhlednu.

Věž bude přístupná ve všední dni od devíti hodin dopoledne do pěti odpoledne. V sobotu se bude zavírat v jednu, v neděli a o svátcích bude zavřeno celý den. „Chceme zachovat sousedům určitou míru soukromí,“ vysvětlil spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard. Rozhledna vyšla zhruba na devatenáct milionů.

Ve středu kromě rozhledny otevře celé návštěvnické centrum. To je místo, kde se může veřejnost seznámit s provozem, dát si pivo nebo si prohlédnout do nejmenších detailů propracovaný 3D model pivovaru. Součástí budovy je i kinosál, kde se promítá příběh pivovaru. „Otevřené výpovědi a vzpomínky Stanislava Bernarda a Josefa Vávry, spolumajitelů pivovaru, jsou protkané archivními i aktuálními materiály,“ uvedl mluvčí pivovaru Radek Tulis.

Humpolečtí si mohou přijít také vychutnat oběd do čtvrtého patra a v Pivnici Na Štokách si užít vyhlídku na město. „Název získala podle budovy, která zde původně stála. Na štokách se dříve chladila čerstvě navařená mladina,“ vysvětluje název pivnice Stanislav Bernard. Návštěvnické centrum přitom vyšlo na více než sto padesát milionů. „Jsem rád, že jsme to dokončili. Kdybychom začínali dneska, bude to čtvrt miliardy,“ uzavřel Bernard.

Zdroj a VIDEO: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/humpolec-ma-novou-turistickou-atrakci-rozhlednu-u-pivovarskeho-komina-20220530.html

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Tajemní a zranitelní, žádní upíři. Výstava v Humpolci vás seznámí s netopýry

Axl

11 thoughts on “Píšou na Internetu: Humpolec má novou turistickou atrakci. Rozhlednu u pivovarského komína

 1. Ať se pivovar za městem rozvíjí jak chce, ale do centra města takováhle průmyslová výroba nepatří! Pozemků má Bernard zkoupených dost a dost.
  A nehledě na pitnou vodu, kterou bere všem lidem z města ze studní nad Cípkem. Velký problém už teď!
  A v blízké budoucnosti všichni občané Humpolce zaplatí byznys Bernarda vysokým stočným kvůli velkým investicím do čističky odpadních vod.
  Už teď čističku přetěžuje větším množství odpadní vody než může dle smlouvy vypouštět.
  Humpolečtí hasiči by mohli vyprávět o čištění odpadních trubek z vedoucích z pivovaru.
  Proč jsou asi humpolečtí hasiči sponzorování pivovarem Poutník z Pelhřimova?!
  Celkem to stačí na to udělat si názor na to, jak se pivovarník chová k městu a jeho občanům.

  1. Paní Žaloudková má pravdu. Jinak by to celé vyznělo, kdyby to stálo někde na okraji města. Takto brutální zásah do panoramatu centra svědčí o všem jiném, než ohledech k okolí. Je to pomník samolibosti a velikášství. Bohužel.

   1. Paní Žaloudková má názor. Stejně jako Vy nebo já nebo kdokoliv jiný.
    Pravda a názor jsou dvě rozdílné věci. Až obsadíte 22 křesel v zastupitelstvu, Bernard a ostatní vaši nepřátelé jistě prchnou po rouškou tmy z města a pak to můžete nechat zbourat a postavit tam pod taktovkou architekta-urbanisty něco jiného.

   2. zkuste se projít po Humpolci a hledat komíny, které trčí. Zkoušel jsem to. Zrovna pivovarský je videt zezhora od hrbitova a pak z Pancaku. Napr. od sokolovny vubec. No a svete div se, kolik jinych kominu je videt prakticky odevsud. Mimochodem ten nejvyssi je videt fakt odevsud a je uplne – teda podle me – nejhnusnejsi – DDL. Takze pani Zaloudkova podle me akorat podlehla vlne a nazorum „ve strane“.

    1. Pivovarský komín přímo v centru města vs. komín v průmyslové zóně
     Komín a jeho prvotní účel vs. rozhledna a ego-pomník
     – víc argumentů netřeba

     1. pivovarsky komin byl v centru vzdy a nevadil a najednou…. no nevymyslel to ryzner, tak je to spatne co?

     2. původní pivovarský komín nevadil, vadí ta nová podoba a potlačení dlouhodobé dominanty města

     3. Podle toho, co se píše na komínu, s tou myšlenkou nepřišel ani S. Bernard.

     4. To že někdo má peníze, ještě neznamená, že má vkus.

      Pivovar Bernard je z čistě architektonického pohledu nevkusná stavba uprostřed města, s levnou plechovou halou, přiblblímbarevným nátěrem, několika velkými sily, to vše bez nápadu a korunu tomu nevkusu dodává kýčovitá rozhledna.

      Takové industriální podnikatelské baroko.

      Tak jak si pivovar vozí svá zasloužená ocenění z různých pivařských soutěží, tak v architektuře to bude vždy jen kyselý citrón.

      A s každou další pětiletkou bude toto ubohé dílo uprostřed města smutnější a odpornější.

      Promarněná šance.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pivovarník Bernard předpověděl, jak budou lidé v hospodě šetřit

Út Kvě 31 , 2022
„Spousta lidí si dá o pár piv méně, nebo si dají levnější desítku,“ říká pivovarník Stanislav Bernard. Bojí se, že z návštěv hospod se v Česku může stát raritní a výjimečná záležitost. Prodej sudového piva totiž výrazně padá. Čtěte dále:   Nejslavnější pokrm nahradili veganským. Po rozruchu se currywurst do jídelny Volkswagenu vrací
Bernardova otevřená zpověď: Už jsem tady neměl být

You May Like

Témata